Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Odpovědět
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od zapty »

Zdravím ve spolek,
naše dvojka (s Jendou B.) už je trošku známá a po zimním spánku se pomalu probouzí ;) říkali jsme si, že by to po zimě chtělo něco nového. Dlouho jsme přemýšleli co ? Nakonec jsme na to přišli. Vybrali jsme objekt, který se nenachází v plzeňském kraji jak je u Nás zvykem ale objekt z jiného konce republiky a to z Náchodska.

Něco z historie najdete zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/N-S_82_B%C5%99ezinka" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.brezinka.cz/brezinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

A teď už samotné stavbě, jelikož jsem se na Náchodsku skoro rok pohyboval. Podařilo se mi navázat kontakt s p.Charvátem z klubu vojenské historie Náchod (KVH Náchod). S kterým byla radost spolupracovat.

A teď pár rendrů ze stavby:
Začlo se hrubou stavbou:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pak na řadu přišly detaily:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model je ve stavu kdy v mých rukách roste alfastavba, hodně detailů by se neobešlo bez Honzovi pomoci, který má tyto stavby v hlavě a jakmile se naskytl nějaký problém s detailem ihned věděl po které knize šáhnout, Honzo díky bez tvé maličkosti by se to neobešlo ;) .
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od poil532 »

Zdravím.
Velice pěkné. Z jakého programu jsou ty náhledy? Blender?
Kamufláž bude ta aktuální? Co "ježci", "prasečí ocásky" a ostatní okolní železo?
Taky jsem si před časem hrál:
Obrázek
Zatím bez měřítka. To doladím až při tisku. Zvony jsem si střihl jen tak od oka.
Půdorysy jsou celkem dostupné. Tady je tabulka pro různé typy odolnosti: http://www.t-s27.cz/_old/?id=Opevneni/T ... submenu=TO.
Tož dobrou.
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od zapty »

Ahoj tak jsem tu s pokračováním.

díky, já osobně dělám ve Rhinoceros. Kamufláž zatím zůstává otázkou, já zatím pořádně něvím pracuji s několika variantami. Železí to si zkušený modelář dokáže dodělat sám ne ? To vypadá dobře ale můžu ti doporučit zkus to špetku kulatější věz, že model to pozvedne úplně jinam. O tabulkách odolností vím ale jak jsem už psal výše hodně věcí mám přímo od KVH Náchod.

Začal jsem střílnou ve vchodě a vchodovou částí:
Obrázek Obrázek

Pak přišli na řadu stěny s ostatními střílnami:
Obrázek Obrázek

A nakonec jsem nasílil zdi spodních pater srubu:
Obrázek Obrázek Obrázek

Toť zatím vše ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Zapty,

velmi zajímavý a hezký počin ;) pokud se zadaří a bude model k mání, určitě pořídím. Bude to super základ pro nějaké dio ;)

Ať se Vám daří se stavbou Jakub.
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od zapty »

Ahoj Jakube, díky, rád bych to dotáhl do takové podoby aby se to dotáhlo mezi modeláře.

a tak pokračuju dále začal jsem dělat na diamantových příkopech:
Obrázek Obrázek

po diamantových příkopech nastalo to nejhorší, čeho jsem se nejvíc bál a kupodivu to nejlíp sedělo :D , na řadu přišli zvony:
Obrázek

nakonec na řadu přišel terén a detaily jako schody a mříž :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nejvíc až překvapivě nesedl terén ten bude třeba ještě předělat, takže zatím takto hotový model, budu muset slepit znovu a upravit celkově terén aby si sedl dobře a pak možna model půjde mezi Vás modelářskou bandu ;)

mně jsem model na akci v Ostravě, řešil jsem s lidmi kamufláž hodně lidí se shodlo v tom to udělat k tisku na zelené a šedé papíry a kdo bude chtít tak si to vytiskne na bílý papír a přebarví to už bude na zručnosti modeláře.
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: Pěchotní srub N-82 Březinka / zapty,Jenda B. /1:100

Příspěvek od poil532 »

Zdravím.
Zajímavý (zaujal mne) postup při tvorbě Alfa modelu. Nejprve betonáž ,pak kamenná rovnanina a nakonec okolní teren. Takhle se to stavělo i v reálu.

Obrázek
Menší bratříček. A160 v měřítku cca 1:50. Je to už asi dva roky staré, proto to měřítko. Vlastní volná tvorba. Od té doby jsem ještě nesletoval plánovaný aplikátor statické trávy.
PS: Tady je perfektně provedeno zaoblení a píše i jak na to: http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... =21&t=2166. Osmá stránka. U těhle bunkrů by se to mohlo hodit.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“