Nový patlal

wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Nový patlal

Příspěvek od wlady »

Ahoj všichni. Už je to hezkých pár let, kdy jsem začínal s vystřihovánkami. ABC v té době stálo 3 koruny a větší slepovačky vydával Albatros pod názvem Plastické vystřihovánky. V té době jsem toho zmastil poměrně dost bez ohledu na kvalitu. zkoušel jsem i sám něco vytvořit vlastního, ale po letech z toho nic nezbylo. Až teď jsem se k lepení modelů vrátil. Až přijdu na to, jak sem nahrát fotky, tak začnu postupně něco uveřejňovat.

Moje poslední pokusy:
-zámek Náchod
-zámek Konopiště
obojí od BETEXY
a ještě pár modelů od wediul.de

všechny modely o něco zvětšuji aby byly přijatelnější pro kolejiště H0.
tak zatím a držte mi palce a když tak mi poraďte jak na ty fotky.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

Dík za radu, ale já bych radši si tam dal fotky svých modelů. I když nebudou perfektní, jak fotky tak modely, ale budou moje vlastní. přesto děkuji.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Nový patlal

Příspěvek od Tapan »

wlady, myslím, že přesně tak to group b myslel :-) Správný postup je vytvořit si na webu http://www.papirove-modely.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; účet, nahrát tam fotky svých modelů (nejlépe vč. postupu stavby) a sem dát na jednotlivé fotky odkazy. Běžně se sem dává odkaz na rozklikávací miniatury fotek, správný odkaz ti ten web s fotkami vygeneruje. Není to nijak náročné, jak se tím poprvé prokoušeš, půjde to samo :-)
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

no právě, jen se tím vším prokousat, ale doufám, že to zvládnu.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

Tak jsem se tam zaregistroval, ale jak tam nahrát fotky, o tom tam není ani čárka.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Nový patlal

Příspěvek od Tomáš S. »

viewtopic.php?f=11&t=66" onclick="window.open(this.href);return false;
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

asi jsem blbej a slepej, ale nikde tam nevidím u nové galerie kolonku vložit nebo nahrát fotku
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

Šmarjá, proč je to tak složitý, pro mě ty nový technologie nejsou. Za mé školní éry byla max. kalkulačka a ten kdo jí měl byl king. a už vůbec nechápu jak někdo může dělat svoje vlastní modely na počítači. Já mám papír, tužku, pravítko, kružítko a úhloměr. Jen s tím vybarvováním je to trochu horší. Jsem už prostě dědek a patlal.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 314184.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 314185.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 4186-n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

tak doufám, že se to povedlo
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový patlal

Příspěvek od Aki »

nepovedlo :) klikni na svoji galerii a dej "vygenerovat kódy pro phpBB fóra". objeví se ti tam 2 možnosti pro malý, nebo střední náhledy. vybereš si, kterej chceš, uznačíš myší to, co začíná a končí "url" a pomocí ctrl+c zkopíruješ. pak vlezeš sem, dáš ctrl+v a je to :) napoprvé je to trošku oříšek, ale pak už to jde samo a celkem :) je to asi nejlepší úložiště pro fotky modelů, načítá se nejrychlejc ze všech, na který jsem tu narazil a vyváří samo náhledy pro tohle fórum.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

To se mi právě nedaří. na starém počítači mi to nefunguje, a na tabletu mi to nejde, nevím, kde dělám chybu. dneska odpoledne to zkusím znova.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový patlal

Příspěvek od Aki »

nefunguje? na každým počítači funguje ctrl+c a ctrl+v, ne? :)
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

To funguje, ale abych to dostal z té galerie sem mi prostě nejde, a stále nemůžu přijít na to, kde dělám chybu. Ten řádek podbarvím zmačknu ctrl+c pak přejdu sem a zmáčknu ctrl+v a nic.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

Obrázek
Tak a jak teď?
HURÁÁÁ
Obrázek Obrázek

Tak to by bylo po několika nezdařených pokusech.
wlady
Příspěvky: 22
Registrován: úte 1.8.2017 14:10
Bydliště: Krušné Hory

Re: Nový patlal

Příspěvek od wlady »

A teď ten zámek v Náchodě
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“