Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Příspěvek od Dolly »

Model už mám ve vyšším stupni rozpracovanosti, tak jsem si ještě na poslední chvíli řekl, že bych jej mohl zde odprezentovat. Nádraží je fiktivní, ale za vzor mě posloužilo nádraží v Zahrádkách u České Lípy.

Obrázek Obrázek

Model jsem si vyprojektoval a nechal na zakázku vyřezat technologií laser-cut.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Fasády sestávají ze tří základních vrstev - vnitřní vrstva tl. 0,5 hlazená křída jsou vnitřní okénka. Střední vrstva tl. 1,5 vytváří meziokenní špaletu a vnější vrstva rovněž t. 1,5 je finální povrch. Vnější okénka spolu se zasklívací fólií jsou zatlačena do otvorů. Na fasádu ještě přijdou architektonické články tl. 0,5, 1 - 2 vrstvy podle plasticity.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hrubá stavba modelu je hotová, je to zatím nasucho sestavené. Chybí především architektonické články, střešní krytina, nátěr barvičkama a další detaily. V patře jsou osazena i vnější okénka s fólií, v přízemí zatím chybí. Je to takové očouzené jak po požáru, těším se, až to prokoukne.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Příspěvek od Vojta Č. »

Hezká stavebnice :)
Podobný laserovánky jsem viděl u WEPE Model (http://www.atelier-wepe.cz/e-shop/" onclick="window.open(this.href);return false;), kdoví, jestli bys jim tenhle vzor nemohl střelit, když už ses s tím dělal.
Mně se to líbí, i když to není klasika :) A jsem zvědav na finál v barvičkách.
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Příspěvek od cementik »

Mě se to líbí i v tomto černobílém provedení s opálením od laseru.
Evokovalo by to spíše opuštěnou a vybydlenou stavbu, ale i tak to působí zajímavě.
Těším se na další postup.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Příspěvek od Dolly »

Vojta Č.: Vojto, Atelier WEPE znám, mám od nich malé nádražní skladiště a v této stavebnici (viz výše) jsem si nechal udělat rovněž tuningové díly na toto skladiště - posuvná vrata s prosklením, aby bouda mohla svítit. Tohoto výrobce jsem také oslovil jako prvního s poptávkou na vyřezání této stavebnice, ale neodepsali mě, tak jsem oslovil jiného výrobce, rovněž domečků do kolejiště. Asi jsem pro ně nebyl zajímavý, přestože tuto službu zakázkového řezání nabízejí. Ono je těch výrobců u nás několik, myslím, že jsem tady na fóru někde našel i jejich výčet.

A jestli "střelit", on si asi každý hlídá to své, a kdo je projektant, ví kolik stojí třeba 14 dní koncepční duševní práce, je to jak s modelařinou samotnou. Ale pochopil jsem, že to byla spíše věta na odlehčení ;)

Cementík: Jo, mohlo by to být třeba nějaké vybydlené nádraží v Krušných horách. Původně jsem uvažoval nechat to nebarvené, on ten odstín fasády docela sedí. Ale gravírované opálené šambrány oken mě do toho nešly, takže to muselo jít pod barvu.

Další postup:

Nalepil jsem krokvičky, ony se teď pěkně lehce zaklesnou do výřezů ve fasádě a střecha drží a je odendavací a zas tam dací. To bude fajn až budu domeček elektrifikovat. A dále jsem nalepil většinu článků. Teď je čeká bělavě šedý nátěr. Chybí cihelné prvky - oblouky nad okny a cihelné třásně na štítech.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Nádraží do kolejiště / vlastní stavba laser-cut / 1:120

Příspěvek od Dolly »

Pokračuju postupně v oblékání fasády a vsazování vnějších okének. Trochu jsem odfláknul šeý nátěr, docházela mi namíchaná barva, ještě to budu muset trochu poťapat štětečken :oops: :

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“