rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od pahejl69 »

Paráda naprostá ;) co dodat víc snad že se o něco s Evou určitě pokusíme ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto vážně si myslím , že takto upravený model má potenciál zabodovat i na nějaké soutěži .
Ted mě tak napadlo , že by Ondra mohl vydat něco jako " tuning set " . Možná by o to byl zájem .

Každopádně se model hodně povedl . Gratuluji .
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Miloš D. »

Parádní práce to se musí nechat.

Ale na druhou stranu když se "tuní" tak by ten tuning měl být i trošku "logický", nechci napsat, že by měl odpovídat realitě, abych nebyl chytán za slovo.
Takže mám tři otázky/poznámky za které možná budu kamenován,ale nedá mi to a zeptám se:
otázka č.1 - ten vozík který jsi umístil dovnitř do kolny jak jsi napsal - z fotek to není úplně zřejmé, ale projede na šířku otvorem za kterým stojí?
otázka č.2 - jak se ten vozík vůbec do té krásné předzahrádky dostane, když nejsou naznačena žádná vrata?
otázka č.3 - je obdobná jako otázka č. 2 - jak se "človíčci" dostanou do předzahrádky, když tam nejsou žádná vrátka?

Doufám, že jsem ti nezkazil chuť do dalšího tuningu. Jen houšť a více ať jsi inspirací dalším modelářům.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od St. Louis »

Nádhera. Moc pěkné. :-)
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od pahejl69 »

Miloši ta předzahrádka se tam udělala až později je to poutní místo, ten plůtek je tak kvůli lidem ;)
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Miloš D. »

pahejl69 píše:Miloši ta předzahrádka se tam udělala až později je to poutní místo, ten plůtek je tak kvůli lidem ;)
Díky Ondro za vysvětlení. To je tedy odpověď na otázku č.2 a 3.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Miloš D.: Pokusím se odpovědět na tvoje otázky - ne že bych ten objekt znal , spíš popíšu co jsem vykoukal na fotkách :
č. 1 - Myslím že těma dveřma by opravdu neprojel. A ani tam v době bydlení v tom domě neparkoval. Tahle otevřená dispozice zřejmě vznikla stržením štítu a vzniklý prostor využili jako výstavní prostor dobového dopravního prostředku. A na místo ho dostali nejspíš po odmontování toho zábradlí - dveře jsou moc úzké. A omlouvám se za mystifikaci - v reálu tam stojí kára se sudem, já byl lenivý a tak mám jen prázdnou káru :oops:
č. 2 + 3 - Jak už ti odpověděl Ondra, tohle oplocení vzniklo později už v průběhu provozování objektu jako muzeum. A branka tam je - je v pravém rohu na té krátké části. Není to klasické branka, spíš nějaký vyjímatelný díl. A že to není poznat je zase jen moje vina - prostě jsem to její znázornění odflákl :oops:

Chuť jsi mi nezkazil - naopak jsem rád, když se o modelech diskutuje takhle konstruktivně. :)
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

Keďže je to v podstate múzeum, tak vozík je iba ako dekorácia. Priniesli ho tam rozložený a vo vnútri ho zložili ;)

A tie vstupné dvierka tam sú...

Obrázek

...takže klííídek 8-)
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Miloš D. »

to MIO: jsem úplně v klídku, jen jsem se z neznalosti situace ptal na to, co mě při prohlížení trklo do očí. A protože jsem předpokládal, že Daniel ví co staví, tak se stalo co jsem mohl čekat, tedy že budu v klídečku "odpálkován" do patřičných mezí s jasným a jednoduchým vysvětlením. A díky tvé fotce jsem zalistoval ve starších fotkách v tomto tématu a na jedné z fotek je ten vyjímatelný díl nahrazující vstupní branku zcela zřetelný, takže některé otázky byly ve výsledku z mé strany zcela zbytečné.

Takže se mi dostalo odpovědí a teď už je na řadě jen pochvalné mručení nejen z řad "domečkářů" nad povedeným dílkem.

A nakonec otázka na Daniela - co dalšího přijde na řadu pod skalpel na tvém stole?
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: rodný dům Dona Bosca / O. Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Miloši pod skalpel už mi toho přišlo dost a dost, takže zkusím se ted řídit Tomovou radou a něco taky dokončit - například jako ted tohle viewtopic.php?f=46&t=5834&p=78779#p78779" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“