Právě je úte 21.11.2017 1:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 9:48 

Paráda naprostá ;) co dodat víc snad že se o něco s Evou určitě pokusíme ;)

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 11:03 

Naprosto vážně si myslím , že takto upravený model má potenciál zabodovat i na nějaké soutěži .
Ted mě tak napadlo , že by Ondra mohl vydat něco jako " tuning set " . Možná by o to byl zájem .

Každopádně se model hodně povedl . Gratuluji .

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 17:10 

Parádní práce to se musí nechat.

Ale na druhou stranu když se "tuní" tak by ten tuning měl být i trošku "logický", nechci napsat, že by měl odpovídat realitě, abych nebyl chytán za slovo.
Takže mám tři otázky/poznámky za které možná budu kamenován,ale nedá mi to a zeptám se:
otázka č.1 - ten vozík který jsi umístil dovnitř do kolny jak jsi napsal - z fotek to není úplně zřejmé, ale projede na šířku otvorem za kterým stojí?
otázka č.2 - jak se ten vozík vůbec do té krásné předzahrádky dostane, když nejsou naznačena žádná vrata?
otázka č.3 - je obdobná jako otázka č. 2 - jak se "človíčci" dostanou do předzahrádky, když tam nejsou žádná vrátka?

Doufám, že jsem ti nezkazil chuť do dalšího tuningu. Jen houšť a více ať jsi inspirací dalším modelářům.

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 17:43 

Nádhera. Moc pěkné. :-)

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 18:55 

Miloši ta předzahrádka se tam udělala až později je to poutní místo, ten plůtek je tak kvůli lidem ;)

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 19:21 

pahejl69 píše:
Miloši ta předzahrádka se tam udělala až později je to poutní místo, ten plůtek je tak kvůli lidem ;)

Díky Ondro za vysvětlení. To je tedy odpověď na otázku č.2 a 3.

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 20:07 

Miloš D.: Pokusím se odpovědět na tvoje otázky - ne že bych ten objekt znal , spíš popíšu co jsem vykoukal na fotkách :
č. 1 - Myslím že těma dveřma by opravdu neprojel. A ani tam v době bydlení v tom domě neparkoval. Tahle otevřená dispozice zřejmě vznikla stržením štítu a vzniklý prostor využili jako výstavní prostor dobového dopravního prostředku. A na místo ho dostali nejspíš po odmontování toho zábradlí - dveře jsou moc úzké. A omlouvám se za mystifikaci - v reálu tam stojí kára se sudem, já byl lenivý a tak mám jen prázdnou káru :oops:
č. 2 + 3 - Jak už ti odpověděl Ondra, tohle oplocení vzniklo později už v průběhu provozování objektu jako muzeum. A branka tam je - je v pravém rohu na té krátké části. Není to klasické branka, spíš nějaký vyjímatelný díl. A že to není poznat je zase jen moje vina - prostě jsem to její znázornění odflákl :oops:

Chuť jsi mi nezkazil - naopak jsem rád, když se o modelech diskutuje takhle konstruktivně. :)

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 20:09 

Keďže je to v podstate múzeum, tak vozík je iba ako dekorácia. Priniesli ho tam rozložený a vo vnútri ho zložili ;)

A tie vstupné dvierka tam sú...

Obrázek

...takže klííídek 8-)

PříspěvekNapsal: sob 1.4.2017 21:47 

to MIO: jsem úplně v klídku, jen jsem se z neznalosti situace ptal na to, co mě při prohlížení trklo do očí. A protože jsem předpokládal, že Daniel ví co staví, tak se stalo co jsem mohl čekat, tedy že budu v klídečku "odpálkován" do patřičných mezí s jasným a jednoduchým vysvětlením. A díky tvé fotce jsem zalistoval ve starších fotkách v tomto tématu a na jedné z fotek je ten vyjímatelný díl nahrazující vstupní branku zcela zřetelný, takže některé otázky byly ve výsledku z mé strany zcela zbytečné.

Takže se mi dostalo odpovědí a teď už je na řadě jen pochvalné mručení nejen z řad "domečkářů" nad povedeným dílkem.

A nakonec otázka na Daniela - co dalšího přijde na řadu pod skalpel na tvém stole?

PříspěvekNapsal: ned 2.4.2017 8:04 

Po letech zase jednou dokončený model. A parádně dokončený ! Jen tak dál.
Na Milošovu otázku by bylo nejlepší, kdybys odpověděl NIC.
Máš v poličce hromadu slepeného papíru, kterému někteří vznostně říkají modely, ale kterému do modelu chybí to poslední - tedy zasazení do terénu.
Matsue čeká na kousek japonské zahrádky, Rovensko na kus kolejového svršku, Mandava na asfalt před rozhlednou, Javorník na pár stromků, Brno na dlažbu .....

PříspěvekNapsal: ned 2.4.2017 20:45 

Miloši pod skalpel už mi toho přišlo dost a dost, takže zkusím se ted řídit Tomovou radou a něco taky dokončit - například jako ted tohle viewtopic.php?f=46&t=5834&p=78779#p78779 ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina