Bank of China tower / 1:1750 / A. Krejčíř

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Bank of China tower / 1:1750 / A. Krejčíř

Příspěvek od Sandro »

Po tom, co jsem překonal svou ostýchavost svým prvním vláknem na tomto fóru, rozhodl jsem se jednoho večera, že zde zdokumentuju i své předchozí modely, ať už víc, nebo spíš méně povedenější. Řekl jsem si, že když nic jiného, tak si alespoň nechám poradit jak to příště lépe udělat, nebo spíš co nedělat vůbec :D . (Předem se omlouvám za tmavější fotky, snažil jsem se večer fotit, jak to jen šlo... )

Prvním modelem po asi 10 leté přestávce od posledního lepení byl "malý" mrakodrap (1:1750), který vyšel v roce 2009 v časopise ABC v rámci seriálu o mrakodrapech od Antonína Krejčíře. Tím modelem je Bank of China tower.

Protože jsem skoro vše zapoměl a hlavně z lepení "vypadl", nepoužil jsem pro tento model ještě žádné fígle. Lepil jsem to jednoduše tak jak to je... bez podlepení, bez retuší... a podle toho taky výsledek vypadá.

Geometrie nesedí, hrany jsou zvlněné a pokud si správně pamatuji (už je to asi dva roky) základna se mi na první pokus nepovedla, tak jsem ji odříznul spodní plochu se štítkem, opravil to a nalepil zpět. Asi největší masakr je ale anténa, která se mi při řezání zkroutila. Až teď s odstupem času si říkám, že bych ji příště udělal drátkem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Detaily antény, vstupu a základny se štítkem.
Obrázek Obrázek Obrázek

Lepit to dnes, dopadne to mnohem lépe. Nicméně cokoliv by někdo z vás k tomu měl, poraďte, rád se přiučím...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Bank of China tower / 1:1750 / A. Krejčíř

Příspěvek od Aki »

myslím, že není co radit, veškerý rady sis výše napsal sám :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“