Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,
stejně jako nedávno Pandu cz mě zlákal starý páně Badalcův model indiánského Puebla kdesi z jihozápadu USA, stavby pro nás nezvyklé, a snad proto zajímavé. Připomíná mi trochu berberské „hrady“ v Maroku, na jakých se natáčel např. film Gladiátor.
Tyto zajímavé stavby vyšly v abc dvě. První nakreslil na 2 A4 Mistr Vyškovský v nějakém ročníku 37. Lepil jsem ji kdysi dávno ještě co školák:
Obrázek Obrázek

Novější model Ladislava Badalce zabírá včetně indiánů 3,5A4 a je tedy větší i trochu propracovanější, vyšel ve dvou číslech viz výše.
Tak, jak je nahodile uplácané pueblo, tak se vlastně po jednotlivých nepravidelných blocích staví i model. Tento fakt dává prostor mým nepřesnostem (mám pocit, že lepím čímdál hůř), ale protože sám model je přesný celkem dost, tak to myslím na podložku nakonec nějak zkroutím :-)

Skupina A:
Obrázek Obrázek

Skupina B
Obrázek Obrázek

Skupina C a seskupení prvních tří skupin nasucho
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne pát 1.4.2016 10:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Volné prvky skupin D a E a celková kompletace
Obrázek Obrázek

Budou následovat zídky, poklopy, lepení na podložku a největší piplačka s žebříky a figurkami. Nezdá se to, ale ještě toho bude dost.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC

Příspěvek od Martin Č. »

Jak jsem avizoval, poslední úsek byl ještě dlouhý, poklopy, vystříhání/vyřezání a slepení všech figurek a žebříků a především zdlouhavá retuš této drobotiny a její umístění na pueblo.
Obrázek

Dále decentní podstavec , tentokrát jsem zvolil zcela minimalistický terén (vodovky/tempery + oživení molitanem, na to vše nasazen skleněný poklop (ten na fotkách neuvidíte) a je
HOTOVO.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Na to, že je to relativně malý model z ABC jsem si s ním měsíc až dva hrál a s výsledkem jsem spokojen.

A ještě pár venkovních pod dobrým zapadajícím sluncem. (No...je jich víc, nedokázal jsem vybrat, co vyhodit a co ne)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC - HOTOVO

Příspěvek od David S. »

Hodně koukatelné, ten terén mi přijde až geniálně jednoduchý. Gratuluji k výsledku.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Díky ;-) terény moc neumím, dělám vždy jen dávno překonané mix prosátých pilin a na oživení molitanovými keříky, ale tady mi to přišlo nepatřičné, vzhledem k tomu, že L. Badalec namaloval zeleň i na stěny budovy a terén u cesty, tak jsem to nechtěl bořit nejistým posypem, navíc jsou tam figurky, které bych si na pilinách neuměl moc představit. Takže z toho vylezly jen sem tam ty keříčky a přijde mi to jako jeden z mých lepších "terénů".
Panda_Cz
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19.6.2012 16:45

Re: Indiánské Pueblo / Ladislav Badalec / ABC - HOTOVO

Příspěvek od Panda_Cz »

Super :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“