Hrobka krále Theodorika-Ravenna / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
2BeerOrNot
Příspěvky: 119
Registrován: pát 24.2.2012 23:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Hrobka krále Theodorika-Ravenna / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od 2BeerOrNot »

Model je zdarma ke stažení v sekci "download" :arrow: http://www.papermodel.cz/
Vytištěno na 140g papír.

Hrobka krále Theodorika
Tato záhadná stavba byla objednána králem Theodorikem v roce 520 našeho letopočtu poblíž barbarského pohřebiště jako místo jeho posledního odpočinku. Jedná se o ukázku stavebního stylu pozdního starověku - monumentální velikost stavby reprezentuje sílu a ducha krále Theodorika. Pro dvoupatrovou stavbu bylo použito enormně velkých bloků dovezených z Istrie. Stavba je zakryta obrovským monolitem o průměru cca 11 metrů a hmotnosti více než 300 tun. Je to jeden z největších monolitů na světě užitých jako kopule.


Tuhle relativně maličkou stavbu jsem si vybral jako oddychovku, tak jsem si ani nefotil progres, ale nakonec mi zabrala 3 dny nervózní práce.
Což o to, dokud jsem se nedostal k zastřešení, šlo všechno hladce, i když většina vyřezávaných prvků je míň než titěrných :D
Když ale přišla na řadu ona vápencová kopule, čekaly mě hodiny a hodiny tvarování a vyztužování sekunďákem, následného broušení a přetírání temperou. Výsledek posuďte sami... :twisted:

Kvalita modelu - myslím, že jsem neobjevil žádnou zásadní chybu v konstruci. Něco je potřeba sem tam přiříznout, ale nic naštěstí nikde nechybí. Akorát je většinou lepší lepit natupo bez chlopní.

Poslední, co jsem zvažoval bylo doplnění zábradlí na ochozu - model ho neobsahuje a myslím, že ani v době vzniku tam žádné nebylo, ale teď tam každopádně je. No ale řekněme, že moje hrobka je 1490 let stará ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K terénu - sádrokarton, vykružovačka na zásuvky, jemné piliny, tempera.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Hrobka krále Theodorika-Ravenna / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od stockholmik »

pěkná hrobka :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“