Japonský dům/FGSS(1920-1929)/?/Hotovo

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Japonský dům/FGSS(1920-1929)/?/Hotovo

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

v sobotu jsme byli s rodinkou na nákupu dárku pro syna k jeho prvním narozeninám ( Tatra 148 ) ;) a při té příležitosti jsem se také poohlédl pro dárek tatínkovy :lol: a narazil jsem na sešit Kouzelná historie papírových vystřihovánek a po prolistování bylo jasné, že se stane oním dárkem.

Obálka:
Obrázek

Jako první kousek, který jsem se rozhodl přetvořit ze 2D formy na částečné 3D, byl tento Japonský dům od vydavatelství FGSS, který vyšel mezi roky 1920-1929, autora žel neznám..

Náhled:
Obrázek

Stavba tohoto krásného domečkodiorama mi zabrala cca tři hodinky a byl to opravdový relax oproti aktuálním stavbám. Vše parádně sedělo, jen rozložení na podložku jsem si musel rozvrhnout sám dle nejlepšího svědomý a vědomý ;).
Podložku jsem si vyrobil z 2,5mm kartonu, který mám doma plonkový, tak ho používám na podložky. Dále jsem nalepil pouze barevné papíry, domeček se zelení, trojici Japonců a bylo hotovo. Posouzení výsledku nechám na vás. Teď pár obrázků hotového domečku :arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Děkuji za pozornost a u dalších retro kousků se budu těšit ;) Jakub.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Japonský dům/FGSS(1920-1929)/?/Hotovo

Příspěvek od JOK »

Srdečné pozdravy do Nymburka. Gratuluji k báječné volbě takového dárku. Udělal jsi mi Jakube obrovskou radost. Jsi první, o kom vím, že do knihy stříhnul. Jsem zvědavý, pro co se rozhodneš dál. Že by hrad? Pevnost? Nebo betlém? Sv.Jiří? Divadlo?
Držím palce a určitě se pochlub s dalšími "retráčky".
Pepa Kropáček
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Japonský dům/FGSS(1920-1929)/?/Hotovo

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

velice děkuji, i já jsem potěšen, když mi píše sám autor :)

A jako další mám v plánu Loutkové divadlo, ať můžeme hrát synovi představení a poté zřejmě střihnu do Sv. Jiří, ten mě okouzlil hned na první pohled. Byla by věčná škoda tyto šmikajdy nechat placaté někde v šuplíku či skříňce a hlavně jsem se řídil úvodem, kde bylo psáno: Stránka s vystřihovánkou je umělecké dílo, které povyšujeme jejím rozstříháním a přetvořením do podoby, pro kterou byla stvořena.
A to je naprostá pravda, nemá cenu si šmikajdy schovávat, ale rozstříhat a slípnout ;)

Ještě jednou děkuji Pepo a ať se Ti daří Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“