Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorát

Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Co se týká dioram s železniční tématikou, tak - jedná se o II. epochu :!:
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Aki píše:obávám se, že jen tak z fleku 50 zájemců nenajdeš :)
Tak Aki, už je mám :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

nechtěl bych ti brát tvůj optimismus, ale věř mi, že zdaleka ne každej, kdo napíše, že koupí, skutečně koupí... každopádně ti ale fandím :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

ale jo, to vím, ale zase koupí ty, co teď nerezervujou. Mám z toho zájmu radost a dopadne to dobře :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

ono ještě dost záleží na tom, jak to bude ve výsledku vypadat :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

no skvěle přece :-) Jo, to jsem psal odpověď v SZ jednomu zájemci, takže ještě ofiko tady ve vláknu: U výroby rozkreslu bude můj kamarád, vynkající železnční modelář a hlavně archtekt a restaurátor, takže co se týče detailovosti, tak to jsme klidní :-) A co říkáš na dobový fotky?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

tak vypadá to hezky :) ale bude to kus nábytku :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

1250mm délka :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Daniel »

Pečlivě sleduji, protože předloha modelu je zajímavá a tak pokud bude konečná cenu aspoň trochu mravná, rád si jej také pořídím.

Jen jsem zvědavý, do jaké detailnosti Betexa půjde. Jejich dosavadní modely plastičností moc neoplývají, ale grafiku už docela zlepšili a tak se z těch jejich šmikaček dá s trochou píle postavit i docela koukatelný model. Vzhledem ke zvolenému měřítku a pokud to bude opravdu detailní (jak nás ujištuje Danken), tak to bude pořádný sešitek . No nechám se překvapit. ;)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Danieli, podle kusů tipuju předběžně 300,-Kč, ale teď to nezaručím. Jak jsem psal u zadávky detailů bude člověk "nejpovolanější", který bude spoluautorem oné velmi důležté diorámy, kvůli které toto podnkáme, takže OPRAVDU mohu KVALITU a DETAILNOST zaručit :-) Jediné, co zatím zaručit nemůžu jsou ty tři kila.

Jo a kdyby přeci jen byl v Betexe s něčím designově problém, máme v záloze ještě jednoho o trochu dražšího vydavatele ;)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

My na tom nehodláme vydělávat, jak jsem psal, jen chceme návratnost a jestliže mi chlapi z Betexy řekli takovou a takovou sumu při takovým a takovým počtu kusů, a prodá se to co nám stačí k zaplacení investic, tak to vychází něco lehce přes 300,- ale jak jsem psal, to zatím nezaručuju.

A taky ber, že distribuci si uděláme sami...
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Třeba ten odkaz o Tebe - Braunova vila v H0, taky není úplnej drobek JEJICH MALOOBCHODNÍ cena je 249,-, takže těm 300,- věřím..
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od yvan »

Já ti samozřejmě fandím, i když si to téměř jistě nekoupím, ale nebylo by lepší srovnávat to s něčím podobnějším?

Vila Braun Metzinger je od S-B, tedy ofsetový sešit, ne? Těch určitě nebylo 50, takže cena za kus s tiskem i rozptýlenými honoráři je dost neporovnatelná. Navíc má na rozměrech 180x180x240, což je tak osmina toho tvého. Už v popisu je napsané, že je to spíš jednodušší model, což se ti taky neshoduje. A na 5,5 listu se to tím pádem asi sotva vejde.

Jestli máš ten cenový odhad o autora/vydavatele, tak to beru zpět, ale i když je otázka, co si představuješ pod pojmem detailní model, zdá se mi to dost málo na takový projekt.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Počkej, já se nebavil o 50 kusech celkově. 50 zájemců má za 24 hodin. Návratnost, jak jsem psal zpočátku vlákna bude při kusech 200.. a jak správně píšeš a já psal výše, ano, vychází m to dle propočtů s výrobcem. A ten ví mooooc dobře, jak moooc nám jde o detailnost a řekl mi celkovou sumu při určtém odběru. Kdyby to nebylo tak detalní, jak chceme, návratnost by byla při 100 kusech, takhle bude výroba dražší 2x tolk, tudíž návratnost př 200 :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

a píšu znovu, my na tom nechceme vydělat, jen chceme aby se nám zaplatil ten projekt, takže, ano, můžeme na to 150,- přihodit, ale neuděláme to! A to už by jsme teoreticky byli na 500,-
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“