Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorát

Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Tak já na tom nechci a ani nemám v plánu vydělat ani kounu navíc, jen bych rád aby se mi projekt zaplatil. Pochopitelně než dám finální souhlas výrobci, tak to zde v pracovním prototypu naprezentuju a holt uvidíme :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

a to s těmi dekály se stalo mému kamarádovi :-( Přesto si troufnu říct, že tohle je velmi zajímavý projekt a věřím mu.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Medium »

No, byl bych větší realista. Značná část případných zájemců se neozve. Ti co se ozvou, tak si to část rozmyslí. A pokud by se toho udělalo přesně na počet zájemců, tak se zaručeně ozve několik lidí, se slovy já jsem si to rozmyslel a mám zájem, já jsem o tom nevěděl. A o nádraží by byla větší síla zájemců možná mezi mašinkáři, než jen papíráky.
A pokud to dělá Betexa, tak je nějaká představa, jak výsledek bude vypadat. A hlavně myslím, že Betexa by mohla zvládnout prodat i víc, než jen 50 ks. Už jen pro to, že je to Betexa - tedy ne neznámý autor-vydavatel, a hlavně s rozšířenou distribuční sítí. Spíš bych viděl jako rychlejší a smysluplnější jednat s Betexou, než shánět zájemce. Ti se myslím najdou, až to bude hotové.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

ale jo, já jsem rozhodil i mezi mašinkáře a už se m pár ozvalo. Mě se prostě nechce vrazit kvůli jednomu kvalitnímu modelu pro nás 10000,- předem bez alespoň nějaké jistoty dalšího zájmu. Včera jsem dal tyhle výzvy, jak na papíráky, tak na železniční a ohlasů mám už teď dost na to, že mě to nalejvá optmismem. Myslím, že daný objekt, tím spíše z té epochy nebude problém rozprodat :-) Díky ale za Tvůj názor
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

ještě k Betexe, s tou jsem domluven, jen chci, než jim na nabídku kývnu, mít alespoň mni jistotu, že mě jeden model nepřijde na 10000,-, proto tento průzkum...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

A jak vlastně daný objekt vypadal? Jak asi bude ztvárněný do podoby papírového modelu....nedokážu si představit o jaký soubor budov se jedná, v jaké architektonickém stylu a jak moc by model mohl být propracovaný. Osobně si modely od Betexy nepořizuji a co jsem jen tak zběžně viděl, tak to byly jednodušší modýlky spíše pro děti. V měřítku 1:87 to bude docela velký kus nábytku....
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Zdravím, jsem domluven na naprosto dokonalém modelu, dle architektonického plánu z roku 1930. Netuším proč, ale nejde mi sem přidat fotka, jinam ano. Ale to bude chyba na mém PC. Napište mi Váš mail a já Vám pošlu dobové fotky.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

jo už ho vidím :-) Posílám
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Podle toho jak jsem vše pochopil, měl by model představovat pouze budovu hlavního nádražní v Náchodě z určitého roku, bez dalších pomocných budov. Danken mi na e-mail poslal dobové fotografie popisovaného vlakového nádraží. Pravděpodobně by tedy měl model představovat detailní provedení, což se v měřítku 1:87 spíše očekává, že to nebude jednoduchá krabička. Jak jsem již psal v příspěvku výše, bude to nejspíš pěkný kousek nábytku a pokud bude detailnost modelu na vyšší, než nízké úrovni, myslím že pro domečkáře to může být zajímavý kousek do jejich sbírek. Pokud bude model připraven i na papíře přiměřené kvality a gramáže, jsem rozhodnutý uvažovat o jeho pořízení.

Obrázek
Obrázek

Dnešní podoba části hlavní budovy...
Obrázek Obrázek
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Díky za přidání foto, mě to prostě na tomto fóru nešlo :-) Jak jsem psal, s Betexou jsem domluven, že mi vytvoří naprosto dokonalý model, dle architektonického plánu z doby viz.fota. Opravdu to bude stát za to :-) Finálně se s nmi sejdu po jejich návratu z Německa z veletrhu...
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Co se týče další DOBOVÉ budovy, tak je to vodárna, jenž, pokud mohu tak Zdeňku pošlu taky na Váš mail, ta ale je velice jednoduchá, stojí cca 30m od hlavní budovy a NEBUDE součástí modelu, ani ji neplánuji zvlášť.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Nástupiště u hlavní koleje ve skutečnosti v dnešní době měří 129, což přepočteno do měřítka 1:87 je 1482 mm. Takže jak jsem předpokládal, nebude to žádný drobeček.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

ono se počítá ještě na každou stranu mimo profil budovy cca 10m, tzn 129 - 20, tedy 109m a v měřítku to vychází na 1250mm, takže i tak pěkný kousek :-) Pro naši dioramu ideální a pro papíráky dominantní kousek :-)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Co se mě týče, jakožto domečkáře a mašinkáře a v měřítku 1:87, kde se dá lehce vytvořit i diorámko, s nějakou tou mašinkou a vagónkem... do toho jdu také a určitě budu mít také zájem :!:
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Bezva, sleduj průběžně toto vlákno :-) Už je zájemců dost, takže zcela jistě zainvestuju...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“