Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Obrázek

mám náročnou ženu... nestačila jí hrobka, tak přišel na řadu další krásnej domeček z dílny Ondry Hejla :) rozsah 1 stránka, tváří se to jako jednohubka na delší večer, ale zdání klame :) všechno opět sedí na chlup, ale je potřeba hodně hlídat přesnost lepení a sem tam odpreparovat nějaký ty chlopně a lepit některý místa natupo. při lepení těch prohnutých střech jsem sem tam i neslušný slůvko utrousil, ale nakonec se dílo celkem i zdařilo :) k modelu lze za cenu jednoho gambáče dokoupit laserový zábradlí, což bych si dovolil doporučit. sice by nebyl žádnej velkej problém ho vyřezat, ale já osobně bych měl určitě trochu problém udržet to krásně rovný. navíc je to laserovaný hnědý, takže ani není potřeba barvit...
při stavbě jsem vynechal vnitřní výztuž, ale je pak třeba všechny stěny poctivě podlepit.
fotky dodám večer, nejspíš už i s terénem, kterej jsem původně v plánu neměl, ale... viz první věta... :D
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od maja »

Ještě, že jsou náročné ženy! Nebylo by nic než hrobek, žádné pavilony a žádné terény!! ;) :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

tož jak jsem slíbil, terén i fotky jsou na světě :) terén se ještě bude trochu ladit, taky 2 keříčky si drahá vyžádala a blesk vytáhnul i to, co vidět není. ale aspoň vím, kam ještě zajet štětečkem.. myslím, že v reálu to vypadá o dost líp, než na fotkách, finální budou snad trochu lepší...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jináč terén není podle skutečnosti, ale na přání drahý polovičky. před pavilonem je ve skutečnosti voda a s tou by se mi babrat moc nechtělo, anžto to vůbec neumím :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Povedené dílko 8-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

tááák a je hotovo :) fotky z průběhu stavby jsem nepáchal, žádnou záludnost tenhle modýlek neskrývá, ani do psanýho návodu nebylo třeba nahlížet. ačkoliv jsou mýmu srdci bližší roubenky a kostelíky, určitě si ještě nějakej ten japonskej panelák slípnu, páč i ty maj svoje kouzlo :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od maja »

No přesně, to mě vždycky napadalo, že je to taková zvláští Ondrova záliba - "japonskej panelák" :lol: , ale ono to fakt vypadá hezky. S tou střechou to fakt muselo být na pár ostřejších pojmenování, úplně to slyším (ošklivá japonská prohnutá křidličko, nehodný žaponský došečku, popř. šokmošindelkový rezavý plíšku). Docela těžký nejen na slepení, ale i na přesnost návrhu! Nemělo to velký tah, resp. tendenci se to kroutit v rozích nahoru, když jsi tu střechu zkompletoval?
Hezky jsi to poslepoval a ozahradničil!! ;)
Co žena, spokojená? Anebo musela být ještě ta rotundička?? :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ginkaku-ji / O.Hejl / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Aki »

maja: žena je na chvíli uspokojená, ale jak ji znám, nebude to mít dlouhýho trvání :D rotundička už je taky komplet a dodělávám další. jenom do těch křížků se mi nějak nechce. rád bych je udělal podle skutečnosti, tak sbírám odvahu :)

nahoru se mi kraje střechy nekroutily. její konstrukce to ani nedovoluje. ale domeček pro úplný začátečníky to asi není :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“