Právě je úte 21.11.2017 13:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 7.12.2014 10:59 

Toto tu ještě nebylo, tak sem s tím.
Předem avizuji, že to bude práce na dlouhé týdny či měsíce.
Model naší věže-rozhledny Štramberské trúby překvapivě vyrobila španělská firma Aedes Art.
Ta je známá výrobou zajímavých modelů s papírovým základem a pak miniaturní zedničinou.
Ne jinak tomu je i u Trúby.
Model v měřítku 1:110 obsahuje zanedbatelných 3500 dílů, z toho je většina hromada "cihel".
Obrázek

Po otevření jdou na šťastného majitele mrákoty
Obrázek

když vysypete celý obsah krabičky, není v ní věru málo materiálu - papír, dřevo,keramika,posyp,islandský mech,lepidla ...
Obrázek

Zatím to prohlédnu a především si přepočítám základy, než se do díla pustím, abych si nakreslil o něco menší modýlek z papíru.
A zde si dovolím prezentovat jak základní model z keramické hlíny (papírové laserem řezané díly sice tvoří menší část modelu, přesto jich je více jak u některých papíráčků)
tak podle původního modelu nakresleného papíráku. Snad to nebude vadit, pokud by s tím byl problém, keramický model vynechám.

PříspěvekNapsal: ned 7.12.2014 16:02 

Usedám do první řady a napjatě budu sledovat tuhle paralelní stavbu 8-)

PříspěvekNapsal: ned 7.12.2014 17:09 

:shock: No příteli, tak na tohle jsem zvědavý. At se ti dílo daří, držím palce. :D
Dost dobře si ale nedovedu představit, jak bych já šmudlil Buben šutr po šutru :lol:

PříspěvekNapsal: ned 7.12.2014 20:35 
Administrátor

Mrkám na drát, to jsou mi věci. Tak na tohle se taky kouknu - když už jsem se narodil hned za vedlejším kopcem, tj. za Bílou horou, že. Hospoda u dr. Hrstky na Trúbě byla mnou mnohokráte navštívena... ale ta v modelu žel není, neva 8-) .

Kde sehnáno a kolik to tak stojí? (než začnu gůglit)

PříspěvekNapsal: ned 7.12.2014 21:56 

Koupit se to dá třeba u MPG-modely
http://www.mpg-modely.cz/www-webareal-c ... rska-Truba
cena lidová 1300 Kč, to je zhruby 30 halířůza jeden díleček, to jde ne :roll:

PříspěvekNapsal: sob 13.12.2014 21:34 

Jsem tu s prvním reportem ze staveb.
Zcela logicky jsem zahájil stavbou původního modelu.
První fází je sestavení papírové kostry, která se pak oblepuje keramickými dílky.
Na začátku je potřeba studovat návod. U nás jsme zhýčkaní pérovkami v jednolité barvě, španělé jsou "dál", návod velikosti A2 je na křídovém papíře a krásně barevný. Tím ale jeho přednosti končí, protože je oproti těm našim velmi (a to je slabé slovo) nesrozumitelný.No ale po studiu jsem snad mohl začít.
První fáze a první problém. Základna modelu, aby se vešla do krabice je přehnuta na polovinu. To by vcelku nevadilo, kdyby se neměla nalepit na dvě stejně velké destičky . Výsledek ? Zlom základny to nijak nezpevní, je to bohapustý nesmysl. Naštěstí počítám se zcela jinou podložkou.
Obrázek

Tak hurá na lepení obvodových zdí.
Všechny papírové díly jsou vytištěny na kartonu,z jedné strany jsou bílé s naznačením, co se na ně bude lepit, laserem vyřezané pro dokonalou přesnost.
Že je to materiál neohebný, který se nedá slušně ohnout, to bych přežil, stejně zde zas tak velká přesnost není třeba, ale proč je základna č.2 v jednom místě o téměř 1,5 cm větší, to jsem nepochopil. No ale nakonec jsem to nějak sestavil.
Obrázek

V další části jsem lepil "domeček". Zde se žádný problém nevyskytl, jen jsem si musel včas uvědomit, že nesmím nalepit střechu, dokud nebude ocihlováno.
Obrázek

No a pak přišlo na řadu pravítko, kružítko a tužka a začal jsem tvořit papíráček v menším měřítku.
Obrázek
Obrázek

a pak už začalo oblepování texturou.
Obrázek
Obrázek

Následuje tvorba domku občerstvení
Obrázek

A momentálně to u mě vypadá následovně
Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 10:54 

Rýsují se tu hned 2 pěkné modely - držím pěsti at jde stavba bez komplikací a těším se na další reporty z postupu prací 8-)

PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 15:31 

Záhajil jsem zedničinu.
Obrázek

detail cihlové zdi. Pro měřítko 1:110 vcelku nic moc
Obrázek

PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 17:44 

Ahoj, no je to každopadně zajímavé, jen je škoda že ty cihličky na sebe lépe nenavazují... Každopádně se těším na další postup ;)

Ať se ti daří Jakub.

PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 20:40 

ono to na fotce vypadá dost brutálně, v reálu to je o něco lepší, velikosti těch cihliček jsou 5x5x zhruba 10 mm. Po nalepení celé plochy se to má přebrousit, tak pak uvidím, co z toho vznikne. každopádně to nesmí člověk brát moc modelově. v měřítku by to byly ne cihly, ale bloky na pyramidu.

PříspěvekNapsal: čtv 1.1.2015 11:07 

Jo tááák, má představa o velikosti kostiček byla úplně někde jinde ;) v tom případě je mi jasné, proč na sebe lépe nenavazují a po přebroušení dostanou lepší podobu. Předpokládám nějaký finální nátěr, který povrch a spáry uzavře a sjednotí :?:

PříspěvekNapsal: stř 18.3.2015 9:26 

Poměrně dost jsem pohnul se základnou modelu.
Dolepil jsem metrák cihliček do rohů, což byla skutečná pakárna - každou před nalepením správně zbrousit.
Pak jsem celek potáhl ředěným brousitelným tmelem a nechal zaschnou, abych si vzápětí prachem z broušení zaneřádil snad i rohožku před domem.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Protože předloha je spíš do šeda než do béžova, následuje dobarvení . Zatím jako základ je použitá obyčejná černá a hnědá vodovka. Ještě se to bude dolaďovat, ale až později, přeci jen na tom bude ještě pár stovek daktilek, než bude model hotový.

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 12.4.2015 20:01 

Zahájena fáze č.2 - stavba pohostinství.

Obrázek

Obrázek

jen jsem začal, už jsem taky skoro skončil, Teď to přebrousím, přetmelím a zase přebrousím a nalepím střešní krytinu. Nepouřiji originál, dám tam dýhu.
Jenže než moho postavit stříšku nad zadní částí, musím spáchat spodek věže, pak budu moci dokončovat toto.

PříspěvekNapsal: ned 19.4.2015 19:49 

Pokračuji v boji.
Domeček dostal barvu a papírové doplňky
Obrázek

a teď oblepuji ruličku toaleťáku usušenou hlínou :lol:
Obrázek

ale už se to začíná rýsovat
Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 8.5.2015 20:02 

Věž pomaličku roste.
ObrázekObrázekObrázek

Vytvořil jsem patro s ochozem. Základ jsou papírové laserové díly, polepené dodaným dřevěným materiálem rozštípaným na tenčí kousky.
Původní model nemá vyhlídkové otvory, jen vytištěné zakrytí oken. Tak jsem je nahradil papírovou texturou imitující otvory a až bude věž hotová, přibudou ještě dřevěné kryty.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina