Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50 HOTOVO

Odpovědět
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50 HOTOVO

Příspěvek od Carlson KRM »

Je to zhruba tak měsíc a půl co se mi v MPM Police nad Metují podařilo sehnat model této krásné rozhledny, ktrou jsem mívál pár kilometrů od domova. Bohužel po požáru který rozhlednu 1.ledna 2012 zničil zbyly jen kamenné základy a já si tajně říkal, že bych si jí někdy modelově oživil.

Takže k modelu 2 strany (formát něco trochu menší než B4) obtížnost modelu 2 počet číslovaných dílů 35. Vypadalo to na oddychovku oproti bitevním lodím....

Obrázek

jenže to bych nebyl já a kdo si myslel, že to postavím, jak to autor udělal se spletl. Takže nejprve změna měřítka z 1/120 na 1/50 to byla hračka, pak dřevěně znázorněné části jsem obložil dřevěným obkladem, zasklení oken všechno pohoda, ale jak znázornit modelově eternitovou střechu? Otázka, která mě zaměstnala na 3 týdny a počet dílů na této 36 cm už není 35, ale něco přes 2000, když počítám samotné eternity na kusy.

Obrázek Obrázek Obrázek

samotný model se nyní nachází před nástřikem střechy , dokončením některých detailů, jako odpadkové koše, vývěsky, petlice se zámkem na vchodové dveře, hromosvod a dokončit térén kolem rozhledny.....
Naposledy upravil(a) Carlson KRM dne pon 8.9.2014 17:25, celkem upraveno 1 x.
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50

Příspěvek od Carlson KRM »

group b bohužel tě zklamu, žádné další rozhledny podobné Hýlačce už nepostavím - pokud neshoří :mrgreen: Koneckonců obor architektura není moje silná stránka.... a těch pár detailů navíc co jsem přidal ještě není nic úchylnýho :)

Dneska došlo k nabarvení střech a bylo přidáno několik dalších částí rozhledny - jen na fotkách mi to pořád připadá jak bílej model, ale fakt není foták zkresluje ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a na závěr společná se svým ochráncem a taky důvod proč po dokončení rozhledny architekturu opustím

Obrázek
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50

Příspěvek od Pavlik99 »

Hood ?
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50

Příspěvek od Carlson KRM »

Pavlik99: máš bod, Hood je správná odpověd ;)

group b: nemyslím, že dioráma s majákem by byla ta nejlepší volba, spíš ještě přistavím POW a dioráma utočících britských lodí na Bismarck bude lepší :D No jo tak dost srandy jdu tvořit ...
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50

Příspěvek od old_Mr_Grim »

v tomto měřítku to bude skutečně rozlehlé dioráma :lol:
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50

Příspěvek od Carlson KRM »

old_Mr_Grim :) už sháním nějakou tovární halu :D

tak a končíme s tématem dioráma a oznamuji, že rozhledna jako taková je až na térén kolem rozhledny hotová. Ještě jsem neosadil hromosvod, ten přidělám až těsně před zasklením

ještě přihazuji nějaké foto a další budou až komplet i s terénem...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50 HOTOVO

Příspěvek od Carlson KRM »

přátelé, přihazuji foto dokončené rozhledny ještě,než zavítá nadobro pod překryt.

Co se týče zpracování originálu, žádné větší nepřesnosti jsem během stavby nezpozoroval, model se stavěl celkem rychle - když nepočítám mnou udělané úpravy. :)

zde fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: Rozhledna svobody Hýlačka /M.Bartoš/ 1:50 HOTOVO

Příspěvek od Carlson KRM »

group b: co se týče Neratovic, tak jestli se nic nepokazí, tak nejspíš s Hýlačkou dorazím.

a tady přihazuji foto už naprosto kompletního zaskleného modelu

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“