Žižkovský vysílač /vlastní tvorba/ 1:150

Odpovědět
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Vstupenka do blázice /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jiri.k »

tak to udělej jako to dělají poláci nebo doktor u kabinek do aut, v rozích to uděláš na dva zuby + boky lepeno na tupo k sopě
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Vstupenka do blázice /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jafobe »

nevím, ale na vstupenku do blázince bych to neviděl :D

tubusy: větší tubus přiměřeného průměru by se možná najít taky dal http://www.tubusy.cz/products/papirovy- ... umer-40mm/ alespoň tam píší že vnější průměr by měl být 43 mm ... kdyby byl menší papírový, asi bych zkusil jeden tubus rozříznout a nalepit na druhý (třeba i o kus posunutý s ohleden na jeho délku, aby byli pak vcelku kompaktnější), zbytek dolepit proužkem papíru a dotmelit, celé pak schovat pod vnější opláštění
a možná to při celkové výšce stavby udělat rozebíratelné na pár kusů i kvůli možnému převozu ( asi tak na tři kusy, spodní tubusy se základnou, tubusy s třemi jednotlivými patry, a pak vrchní část s anténním systémem ... takže do tubusů vlepit menší tubus který by se nasouval do toho sousedního)

zaoblení pater: částečně bych vyšel z tvého návrhu, ale trochu využil toho co je vidět na samotném opláštění na fotce (vodorovné opláštění je vcelku přes vodorovné hrany a napojené až v rovině podlah) ... zakže hvězdicový základ se zaoblenými svislými rohy o pár mm nižší a zatím běz opláštění, na to dolepit o kus měnší dvě vrstvy nahoru i dolu které udělají základ vodororovného zaoblení, možná by se ani tmelit nemuselo s tím že by opláštění pro každou třetinu hvězdice bylo zvlášt, a mělo přesahy nahoru i dolu o nějakých 5 mm které by se v místě hrany zaoblilo a pak přesah přilepil na dolní a horní stranu, kde by se doladilo ke skoro čtvěrcovému opláštění plochy ve výběžku hvězdice, ve výsledku by na tmelení zbyli už jen rožky pater kde by se ohýbaní přes roh praktikovalo hůře při daném měřítku

povrchová úprava: z mého pohledu by se to nejlíp sjednotilo asi nástřikem, dost možná by se dal použít spray na disky kol (mototechna, drogerie), dělá se většinou v matné hliníkové barvě barvě, bývá v poměru na obsah barvy levnější než jiné spreje, a taky je poměrně dobře krycí, ale pokud by se to ale stříkalo vcelku, muselo by se to nějak vyřešit s okny ...
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Vstupenka do blázice /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jafobe »

tak někdy záleží jak to strýčkovi Googlovi vysvětlíme co hledáme, v závislosti na tom nám najde různé věci
jinak barva co mám konkrétně na mysli je http://barvy-sprej.heureka.cz/motip-lak ... ol-500-ml/ mám ji ale ve starším balení, takže na ní jsou trochu jinak nápisy, ale firma i grafické řešení je stejné, na papíru jsem to zkoušel i dřív, ale následně jsem ho už neohýbal ..-
abych jen neplácal do větru, tak jsem zbytek co mám doma vyhrabal a vyzkoušel, zkusil jsem to na kousku čtvrtky (asi 120 g/m) a asi deset minut po nastříkání (při aktuální teplotě, a asi třch slabších vrstvičkách sušených na slunci, na omak suchých) se to dalo bez problémů ohnout podle 2 mm železné kulatiny aniž by to narušilo barvu, takže asi by to měla být realizovatelná možnost
okna by se možná dali na chvíli stříkání překrýt nějakou lepící páskou (krepovou malířskou, či tamiou)
přilepit nenabarvený papír herkulesem na už na tuto nabarvenou plochu taky jde, a zdá se že to i drží, ale nevím jak se to bude chovat s větším odstupem času ...

tak trochu mě ještě napadlo udělat základ pro vodorovné zaoblené hrany z balsy na které by se zabrousili hrany před nalepením pláště ... zbytek plochy dolepit přiměřeně silným kartonem, podklad hrany by se tím celkem zpevnil a plášť by se dal tvarovat už zrovna podle toho ... do rohu udělat třeba o kousek větší kostičku balsy na rozměr , která by se jen dobrousila a možná by se nemuselo pak ani tolik tmelit, jen opravdu drobnosti ...
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstupenka do blázice /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od AmatER »

Nejsem si jistý, jestli to je z jednoho kusu plechu, ale možná je ta černá čára vedoucí cca prostředkem té rohové čtvrtkoule jen stopa stékající dešťové vody...

Obrázek

V modelu bych já osobně postupoval takhle - ty čtvrtkulové rohy rozvinout do trojúhelníkových segmentů. Lepit samozřejmě přes podchlopně (jednotlivé segmenty asi spíš natupo) a před lepením by stačilo papír z rubové strany lehce předtvarovat malou autožárovkou, aby to nebylo úplně hranaté.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Vstupenka do blázice /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od Venca 21 »

A mimina budou taky 3D? :)
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Vstupenka do blázince /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jiri.k »

tak si trubky namotej z A4 na kulatinu a pak to pospojuj
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Vstupenka do blázince /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jafobe »

je možné že by se dali sehnat v menším množství třeba jinde kam je můžou dodávat ve větším, takže se nabízí možnosti jako některé papírnictví či umělecké potřeby, tiskárny, reklamní agentury ...
jedna z možností kde by je měli dodat samostatně třeba tady http://www.rajapack.cz/obalky-tubusy/za ... tAodpHAANA bílé či hnědé tubusy rajatube (první dvě nabídky) rozkliknout a pak v nabídce vybrat vnitřní průměr 40 mm, k tomu je tlouštka stěny 1,3 mm, takže by to bylo zhruba těch 43 mm, a požadovanou délku 310-430 mm ... ale nekoukal jsem jak to vyjde s poštovným atd
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Vstupenka do blázince /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od jiri.k »

http://www.zabalime.cz/katalog-zbozi/oc ... y/dutinky/" onclick="window.open(this.href);return false; a tohle jsi viděl?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Žižkovský vysílač /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Tak na tohle se těším... A myslím, že v tvém případě bude sestavení jehlanů hračka, když stíháš skládat i puzzle ;) :lol: :lol:
Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Žižkovský vysílač /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od Ričmond »

No jak architekturu moc nesleduju tak sem občas asi nakouknu ;-) Přeju hodně zdaru ;-) Když se to podaří bude to perfektní stavba.
cockin
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.2.2012 23:48

Re: Žižkovský vysílač /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od cockin »

Dovolím si trochu zaremcat. Těch kukuřičných zrníček máš málo, celkem jich má být 264. Vždy 12 po obvodě, menších je 12 řad a větších 10 řad.
cockin
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.2.2012 23:48

Re: Žižkovský vysílač /vlastní tvorba/ 1:150

Příspěvek od cockin »

Knoxik říkal, že býváš trochu nervózní.

http://cockin-m.wz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mohu ti poskytnout i nějaké rozměry.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“