Chatka, vlastní tvorba

Odpovědět
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Chatka, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

blíží se léto, dovolených čas, tak co se skrýt mimo hlavní ruch do chatičky v lesích ...
sic by se dala tak trochu zařadit skoro mezi lidové stavby minulého režimu ... dám ji raději sem, v různých velikostech a obdobách se jich najde po republice povícero, touto jsem se trochu inspiroval v podhůří Jizerek v jednom dnes už skoro zapomenutém rekreačním středisku, není to věrná kopie předlohy, ale jen volně zpracovaná obdoba v podobném stylu, zatím jen ve fázi zkušebního modelu (na 80g papíře, s prvními neupravovanýmu texturami co jsem měl po ruce) jak by mohla vypadat, a taky zatím bez terénu, proto dvěře trochu v luftu
a když chat zpracovaných do vystřihovánek moc není, z těch co znám snad jen Chata v Červeném Kostelci od M.Bartoše, tak jsem začal koketovat s jinou :)
Obrázek
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Chatka, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

a už trošku upravená do koukatelnější podoby s trochou terénu, ale jak koukám na fotkách vše se nezvládlo dozaretušovat ... a vstupní dveře budu muset taky ještě nějak pořešit (najít pro ně nějakou vhodnější texturu), protože mi trochu ke zbytku nesedí a zatím tam jsou jen provizorně
Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Chatka, vlastní tvorba

Příspěvek od Daniel »

Mně se to líbí 8-) Gratuluji k úspěšnému dokončení dalšího autorského modelu a těším se na další .
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Chatka, vlastní tvorba

Příspěvek od Vojta Č. »

Jojo, dobrý, myslím, že třeba vláčkaři dost oceněj :)
Mimochodem druhá verze s interiérem? Slušný!
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Chatka, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

Daniel : děkuji ;) no i když z mého "sebekritického" pohledu asi by neuškodilo si s tím pohrát víc, třeba tím překreslit bílou verzi do digitální podoby, pak by se do toho i líp pasovali textury ... zatím to je jen kreslené na papíře, naskenované, a do toho vkládány textury, takže kolem linek je trochu neposedný kus kde úplně nesedí (ale taky trochu způsobem výběru), není to zatím až takový zázrak, ale než bych to dopracoval do své plné spokojenosti, tak by jste se tu asi chvíli načekali na nějaký výsledek ... :oops:

Vojta Č. : též děkuji ;) tak trochu vláčkař jsem i já, takže jim to je tak trochu směřováno :D ale je to zatím formou vystřihovánky, tak proč se s tím nepodělit i tady :) interiér jsem tak trochu naznačil, když už jsem se dal do vyřezávání vzduchu v zábradlí, tak jsem zrovna vyřezal i okna a dveře a bez interiéru by to vypadalo taky trochu blbě :)

Obrázek
jinak před vyřezáváním okna a dveře jsou zhruba takovéto
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“