Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Odpovědět
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Začal jsem zase trochu víc sledovat dění tady na fóru a při tom jsem si začal vyměňovat postřehy s kolegou jafobe. Oba se trochu zajímáme o dění s objekty kolem nás a oba se zajímáme i o železniční modelářství (i když vlastně také spíš z hlediska tvorby domků).
Během takových "konverzací" mi jafobe navrhl, abych si zkusil udělat vlastní "čistou" vystřihovánku, když už zkouším dělat domky pro kolejiště. A tak jsem se nakonec začal tímhle nápadem zabývat a výsledkem je tahle moje nesmělá celopapírová prvotina, jejíž předlohou je jeden z domečků, které jsem si vytvořil pro mé kolejiště.
Obrázek
Jak jafobe podotkl - třeba se to někdy někomu bude hodit a ušetří mu to práci s vymýšlením a měřením.... A tak to tedy dávám sem do placu, kdyby se to někdy někomu hodilo. Není to žádný profi výrobek, tak prosím o shovívavost :-) V každém případě to ale byla docela zábava, a tak to myslím splnilo hlavní účel ;)
A jafobemu tímto díky za inspiraci, spolupráci a podporu, i za betatestování a cenné rady 8-)
Výsledná stavba, kterou jsem si vytiskl na tiskárně, měla ještě trochu bledé barvy. Zkusil jsem je ještě pak přitmavit, tak snad by to příště mohlo vypadat trochu lépe. A okna budu muset také ještě nějak zlepšit :oops: Pro železniční modeláře bych stejně doporučil osadit na jejich místa laserové okenní stavebnice od některého z českých výrobců.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od Daniel »

Pěkné - gratuluji. Modelů těhle civilních domečků mnoho není, takže jsem rád za každou novinku.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

i já se připojuji s gratulací ;) nejen za to že jsi to dotáhl do zdárného konce, ale i za to že ses odhodlal se svou prvotinou vyjít i sem :)
začátky bývají těžké, ale proč se něpodělit s ostatními, třeba to motivuje další k podobnému tvoření ;)
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Daniel píše:Pěkné - gratuluji. Modelů těhle civilních domečků mnoho není, takže jsem rád za každou novinku.
Díky! Jsem rád, že jsem tou prvotinou někoho potěšil :-)
jafobe píše:i já se připojuji s gratulací ;) nejen za to že jsi to dotáhl do zdárného konce, ale i za to že ses odhodlal se svou prvotinou vyjít i sem :)
začátky bývají těžké, ale proč se něpodělit s ostatními, třeba to motivuje další k podobnému tvoření ;)
Díky, však na tom máš taky zásluhu! Tvůj přístup k věci mě inspiroval :-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od Vojta Č. »

A mně se to taky líbí, na ruční práci mám slabost. A ty to teda máš v paži moc pěkně (ty tvoje skicy u těch staveb do kolejiště jsou super!).
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od Aki »

mně se to líbí moc, dneska už růčo skoro nikdo nekreslí, chválím :)
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Vojta Č. píše:A mně se to taky líbí, na ruční práci mám slabost. A ty to teda máš v paži moc pěkně (ty tvoje skicy u těch staveb do kolejiště jsou super!).
Díky, to mám radost, že ruční práce našla své fanoušky :-) A díky za pochvalu skic... není to žádné umění, ale baví mě to a kolem je tolik krásných domů k zaznamenání... :)
Aki píše:mně se to líbí moc, dneska už růčo skoro nikdo nekreslí, chválím :)
Díky! Já se bál, že teď už to bude anachronismus, který se nikomu v porovnání s přesností počítačové grafiky, nebude líbit... Jsem rád, že se najdou fandové ruční kresby, protože mě to baví. S počítačovou grafikou si, oproti tomu, moc netykám... :oops:
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Na žádost jsem naládoval zatím jen tif a jpg podobu vystřihovánky na server úschovna. Je tam uložen na 14 dní. Kdo by měl o vystřihovánku zájem, může si ji na této adrese stáhnout.
http://www.uschovna.cz/zasilka/QI8MJR4ZDFEB7D3G-64I/" onclick="window.open(this.href);return false;
PDF formát budu muset vytvořit později, takže pak ho případně uložím na podobném místě.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od AmatER »

Počítačová konstrukce má výhodu v přesnosti, ale ruční grafika je u modelů staveb nenahraditelná. Nádherně namalované, až škoda to rozstříhat a některé plochy schovat... :lol:
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od Daniel »

talien: Díky moc 8-)
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od ouky »

Vypadá to fakt moc pěkně.
Odkaz ale už nefunguje, není omezen jen časově, ale i na počet stažení :-(, a ten pro velký zájem už byl překročen.
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Zkusím to tam naládovat znovu... nebo to zkusím někam uložit permanentně... dejte mi chvilku :-)
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Pokud jsem to nějak nezvrtal, mělo by to být teď k nalezení na této adrese: http://uloz.to/xLH1RYNf/cp-9-tif" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak snad to bude fungovat.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Domek z předměstí (30. léta), 1:120, vlastní tvorba

Příspěvek od Makr »

I já musím vyseknout poklonu souhlasem s výše přispívajícími.
Fakt moc pěkný. Jako živí!! Vlastně živý :-)
Martin
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“