driketa, vlastní tvorba

Odpovědět
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

nevím kam svůj "bláznivý úlet" dát jinam, ale základem je vystřihovánka z mé tvorby, asi první s níž sem se skoro s celou mořil jen v compu, ale podle naskenované ruční kresby, takže spíš skoro obkreslování do druhé vrstvy, dopočítávání bodů, při kreslení čar ... blázinec dalšího pacienta mít nebude, ale na nervy to bylo :oops:
při texturování jsem omylem klikl na nějaký efekt, znovu to samé asi už nedám :D ale udělalo to zajímavý efekt na obvodových stěnách, tak jsem si to uložil, a další den se k tomu vrátil a pokusil se v podobném duchu dotvořit i zbytek větších ploch
výsledkem je spíše taková pohádková chaloupka, ale na základu reálné drikety (mačkárny skleněných koralí, knoflíků) z Jablonecka
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od Vojta Č. »

Perníková chaloupka. Nebo bych to viděl spíš na LSD :D
Bane, dobrý. S reálnejma texturama by to bylo zajímavý, industriálních předloh není kdovíkolik...
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

pracuje se i na reálném texturování, todle jen tak po ukliknutí odbočilo, poté co zapůsobila reakce nějakého efektu v grafickém editoru na texturu omítky :lol:
zatím se ještě dořešuje podezdívka, podbití střechy, tak trochu i lepenková krytina
ale možná nakonec bude víc barevných variant, i zachovalejší a zchátralejší, nejspíš i varianty s okýnkyma i žaluziemi v nádstavbě nad střechou, s lepenkovou i eternitovou střechou ... plány jsou, ale chvilku asi potrvá než se vše to sladí k sobě
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od hank »

Asi už odjinud víš, že mám ke tvému kraji a k těmto objektům zvlášť docela blízký vztah, tak se budu těšit, že to někdy někde vydáš.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

to hank: ano vím a mám poznamenáno (u složky s mými výpočty a kresbami) jako zájemce
ale zatím něvím jestli se dopracuji i k tomu abych to oficiálně někde vydal :oops: trochu v plánu to sice je, ale není to jen o tom nakreslit to ... pro vydání je potřeba nakreslit to i v nějaké určité kvalitě s ohledem na to jak se to bude dál tisknout, pak to bude problém ve financích pokud bych to chtěl vydat nějakým ofsetovým tiskem, či v nějakém kvalitnějším inkoustovém tisku, na vše je potřeba nějaký finanční kapitál (asi jako skoro u každého podnikání), který momentálně nemám, nebo někoho kdo by to zasponzoroval, což je taky v dnešní době problém ... pokud by to nebylo něco extra na čem by dotyčný zbohatnul :D
podklady na driketu mám zatím jen dopočítané z katastrálního výměru a fotek, v plánu bylo i nějakou obejít s metrem, navštívit i jednu která je provozuschopná a i přístupná pro veřejnost, ale zatím se na to také nedostalo :(
pokud by stačili i jen tyto odvozené nákresy, mohu je poskytnout, stejně se dá asi trochu předpokládat že by se vystřihovánka nakonec upravovala do reálnější podoby (pokud by přišla na nějaké kolejiště), i když možná jen vrstvením, zasklením oken ... na toto téma jsem si tu taky rejpnul viewtopic.php?f=25&t=2894
pamatuji že i malá manufaktura od Kamenice na opilce se líbila :)

a jeden náhled na pokusy s reálnýma texturama, no jen by to chtělo víc kvalitních fotek ... dřevěné části tam zatím nejsou, jen hnědá barva kam by přišli
Obrázek

a tada pár pokusných verzí, zleva, úlet, digitální zkušební verze 1:100, kartonová plastická veze 1:120 (obdobně konstruovaná jako laserované stavby, ale řezaná skalpelem, na podkladech původní ručně kreslené vystřihovánky), úplně vpravo první pokusný model 1:120
Obrázek
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od hank »

jafobe: "...navštívit i jednu která je provozuschopná a i přístupná pro veřejnost..." Myslíš Korálek v Kokoníně?

BTW, zkus se domluvit s někým, kdo už něco vydává, nejlépe se vztahem k lidové architektuře, třeba s Milanem Bartošem aka čočkinem nebo s Ondrou Hejlem...
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

ano, korálek
návštěvu zaýšlím hlavně s tím že bych se mohl dostat i k dalším informacím kolem driket, nejen těm rozměrovým, samotný provoz mačkání mě ani nějak moc nezajímá, no spíš o něm něco málo vím, jsem z rodiny sklářů :) ale do návštěvy chci i nějaký hotový model, nejlépe i jejich drikety ... abych jim mohl názorněji ukázat co zamýšlím získáváním jiných informací, než většina ostatních která k nim míří, nejde jen o rozměry drikety, ale jde mi třeba i o rozdíly v komínových tělesech, které se někdy docela liší, některé jsou stejné od zdola nahoru, jiné jsou dole víc zozšířené (i když to může být jen kvůli výšce komínu), některé mají dole rozšíření značné, že by se do něj vešla přímo pec na sklo ... dost driket je poupravených k bydlení, takže tam se nedá moc předpokládat že by mi k nim řekli víc ... ale tak trochu si musím připravit i pár podkladů k tomu co mě zajímá než tam zavítám
nejsem tady na fóru dlouho (asi 14 dní) a tak trochu jsem sem zavítal i proto abych se o svých vystřihovánkových pokusech dozvěděl nco víc od zkušenějších, i o nějaké konzultaci s těmi co je vydávají jsem přemýšlel, ale i tak by byla asi lepší konzultace osobní, s tím že tu budou mít nejdřív možnost vidět něco z mé tvorby, aby mohli předem posoudit jestli nejsem jen ztracenej případ :lol: ale i různých reakcí se tu dá čekat víc než na fóru modelové železnice kde jsem dýl

zatím sbírám odvahu k větším činům 8-)
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: driketa, vlastní tvorba

Příspěvek od jafobe »

tak snad by to mohlo býti už skoro ve finální barevné podobě :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“