Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

kamarádka mě poprosila, jestli bych nemoh pro její rodiče udělat k vánocům jejich baráček... taková výzva se neodmítá... tož jsem sednul ke skečapu, pár večerů si s tím hrál, bílej model už taky stojí a začínám vybarvovat a lepit naostro...

tohle je zatím hotovo:

Obrázek Obrázek

na stažení to asi nebude, páč některý konstrukce nejsou úplně standardní, tudíž bez přesný znalosti postupu by s tím člověk asi trochu bojoval... díky snaze o co nejvěrnější zachycení skutečnosti a některým detailům to nebude kousek zrovna pro začátečníky, s verandou se budu prát asi fest... ale uvidíme... :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Vojta Č. »

Fotky oken v oknech nevypadají špatně! Jsem docela zvědav, co z toho vyleze.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

původně jsem měl okna jen přechod tmavá-světlá šedá, ale zkusil jsem to takhle a líbí se mi to, rozbije to jednotvárnost stěn. rámy jsou kreslený, fotky jsem použil jenom na skla, trochu jsem je barevně sjednotil přes fotošop... na jiný textury už fotky používat nebudu.
domek samotnej není modelářsky asi nijak zvlášť zajímavej, hromada lepení natupo, schody, dost náročný na přesnost. jak už jsem psal, největší sranda bude ta otevřená veranda, kde jsem se u bílý verze dost navztekal :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

Mě se to líbí . Ty záclonky v oknech to hodně oživí .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

díky :) přidávám pokračování... tímto je vršek skoro hotovej a můžu se vrhnout na suterén... sestavovat jednotlivý celky k sobě budu až úplně nakonec. dělám to tak vždycky, člověk tak líp dokáže přijít na nejjednodušší postup...

Obrázek
teebee
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21.2.2013 9:14

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od teebee »

Super! A kdybys potřeboval trefit okapy, tak taťkovi ještě nějaká barva zbyla ! :-).

Já teď dělal tu chatku ,co je zde volně ke ztažení a na zábradlí na terase jsem použil profily Evergreen. Vím, že už to není čistý papír, ale účel to plní. jenom takový námět...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

teebee: já se to budu snažit udělat komplet z papíru :) další drobnej postup - beton na terase už tuhne a podhledy střechy se lisujou pod činkama :)

Obrázek

ty podhledy byly trochu oříšek, páč jsem je nechtěl zjednodušovat... nakonec jsem to vyřešil tiskem na 80g papír a oblepil jsem jím šablonu z kartonu. ke střeše přijdou přilepit jen hranou natupo...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

trošku jsme pokročili...

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

zase trocha pokroku... střecha a suterén už jsou na pevno, vršek podlepenej...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od stop_r »

Pekné Aki.. aký rozsiahly bude terén okolo ?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

terén bude viz ten 3D model výše. normálně bych ho udělal asi menší, ale ten vjezd je tam potřeba... akorát furt přemejšlím, jak se poperu s okapama, chtěl bych je zkusit udělat...nemáte někdo nápad? rozstřihnutý brčko bude asi moc velký a papírový pokusy zatím nevypadaj podle mých představ...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Daniel »

Já na okapy vyzkoušel rozříznutý stéblo lučních travin - dají se nasbírat různé průměry, řežou se dobře ... - takže pro mne dobrý materiál. Ale pokud něco vymyslíš a rozdělíš se s námi o řešení, budu moc rád . Tak pozorně sleduji dál tvůj projekt a přeji úspěšné dokončení 8-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Aki »

Daniel: to není špatnej nápad, ale teď už tý trávy asi moc neposbírám... ale moh bych mrknout na půdu na seno :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od Vojta Č. »

Neuneslo by měřítko ten žlab hranatej? Ohnout cca po milimetru dohranata by se to asi dalo, ne? Nebo kdybys chtěl fakt klempířinu, tak mám takovej nápad - teď mě to napadlo, takže vyzkoušet si to musíš ty - mohlo by se povést vzít kus alobalu a ohnout ho o cca milimetrovej drát? Pak bys to ještě musel nalakovat a křehký by to asi bylo hodně. Možná by to šlo i nějak namokro nakašírovat z tenkýho papíru, vzít cigárpapírek, možná dvě vrstvy, slepit a zamokra ohnout a nechat zaschnout na drátu... Ale mižná že si na tebe vymejšlim ptákoviny.
Vláčkaři na to budou určitě mít nějaký plastový profily, ale to je moc jednoduchý.
Škoda, že nemam žádnej domek rozdělanej :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinný domek z Chrudimska / Aki / 1:120

Příspěvek od AmatER »

vláčkaři na to používají buď milimetrový drát, přes který přetáhnou pásek tenkého měkkého plechu, nebo přes nahřátý drát tvarují tenký plast nebo tvrdší fólii. Ale finta se stéblem je podstatně jednodušší, v senu určitě nějaké vhodné k nalezení bude.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“