Lodní mlýn / R. Vyškovský - ABC / 1:150 - HOTOVO

Odpovědět
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Lodní mlýn / R. Vyškovský - ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

Jako svuj nasledujici model jsem si vybral Lodni mlyn. Tezko rict, jestli patri do serie Skanzen ABC, do Architektury sveta nebo uplne bokem - a take by se dalo premyslet, jestli je to spis stavba, nebo uz lod. Tak jako tak, uz jsem ho kdysi stavel a dopadlo to strasne:)

Neco k historii - model vysel celkem dvakrat, poprve v roce 1988 (paralelne s jakymsi malym tankem a jakousi sunkou na ctyrech kolech zvanou Renault), podruhe v poslednim klasickem specialu ABC z roku 1997 (a zezadu opet faro). Stara verze je neobycejne tmava, nova verze je pro zmenu zhyzdena napisem "Liberecka radnice", pravdepodobne z normalniho vydani (coz mi rika, ze tuhle stavbu od pana Badalce bych taky mohl zkusit postavit znovu a lepe).

ObrázekObrázek

Lodni mlyn soutezi o titul modelu, ktery se ke mne dostal nejcasteji, spolu s Vytopnou parnich lokomotiv a mozna nejakym domem z MPR - pokud nepocitam pokazeny vytisk z puvodniho vydani, mam tu u sebe jeste dve dalsi (tedy 2 a jednu stranku) a navic jeste dalsi rozstrihanou verzi ze specialu, kterou jsem dostal od znameho (porad ten samy znamy, co mel zvyk vystrihat dily a pak je nechat byt, nastesti ne vse od nej je v takovem stavu).

Pouzil jsem tedy cast strechy z druheho modelu na prekryti chybneho tisku na bezvadne verzi a behem odpoledne mi mlyn celkem pekne vyrostl. Zvlastnosti je chyba cislovani - dily tvorici schudky jsou na rozdeleny do dvou skupin, jedna ma spravne cislo 9, druha je vsak chybne oznacena cislem 16, ktere vsak patri casti operneho systemu na druhe lodi. Detail. A ackoli se to dozvite az hluboko v navodu, je dobre si pripravit i spejli na osy - jen mam pocit, ze od doby vytvoreni modelu se prumer kuchynskych spejli o neco zvetsil, nebo nevim...


ObrázekObrázek

Jeste me ceka sestaveni samotneho monstrkola, na to se prilis netesim.


EDIT: dokonceno nasledujiciho dne. Jen vystrizeni jedne strany jednoho kola trvalo presne 12 minut, vynasobte si to sesti - pak jeste nalicovat, slepit, zaretusovat, dat na pracovni osu, nalepit do krize ctyri planky a pak postupne doplnit dalsich dvanact... postavit pramicku a zabradli uz pak slo samo. Fotek melo byt vic, ale pulka byla zase maznuta a navic se mi vybily baterky... ja fakt radsi pisu, nez fotim...

ObrázekObrázek


PS, data pochazeji z knihy Papirovy svet Richarda Vyskovskeho, je to neocenitelny pomocnik.
Naposledy upravil(a) Fingon dne pát 20.9.2013 16:05, celkem upraveno 1 x.
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Lodní mlýn / R. Vyškovský - ABC / 1:150

Příspěvek od mumodeanel »

Tuten barák spíše ze všeho patří do lodí... fakt že jo :D
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Lodní mlýn / R. Vyškovský - ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

Docela by me zajimalo, jak moc popularni je tenhle model... par fotek jsem na netu nasel, ale zadna slava... hlavne to kolo je problem, krouti se to strasne.
Fingon
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 1.8.2013 22:44
Bydliště: Wien

Re: Lodní mlýn / R. Vyškovský - ABC / 1:150 - HOTOVO

Příspěvek od Fingon »

Kratky popis historie je i v samotnem navodu...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“