Ještěd / Ladislav Badalec / 1:300

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Ještěd / Ladislav Badalec / 1:300

Příspěvek od Tomáš S. »

Dobrý večer všem...

Obrázek

...inu podíval jsem se do poličky s rozestavěnými modely, do krabice s rozestavěnými modely, do skříně s rozestavěnými modely a taky do PC s rozdělanými modely a po racionální úvaze a při plném vědomí jsem dospěl k názoru, že toho mám málo rozdělaného a tak zastřihnu do Ještědu 8-) :twisted: .

Samozřejmě, že myšlenka na stavbu Ještědu ve mě nějakou dobu zrála, ale vždy jsem to zametl do temného rohu mezi různými nápady v hlavě. Důvodů bylo hned několik, asi ten největší důvod k "zametání" bylo to, že jsem vystřihovánku Ještědu ani neměl, další velký důvod byl také rozsáhlý terén, který mě stále děsí :roll: . Ovšem skoro před rokem (rok to bude až za 2 dny), jsem zavítal do MPMPM a když už jsem tam narazil na skvělého průvodce a autora modelů - úplnou náhodou to byl zrovna ten autor co má na svědomí Ještěd 8-) - jsem si vzpomněl a "strategicky" jsem se zmínil o tom, že sháním Ještěd :oops: :lol: . Ano mluvím o Láďovi Badalcovi, to asi jenom díky němu jsem myšlenku na Ještěd vytáhl z "temného rohu". Za jeho pomoc a trpělivost mu patří VELKÝ DÍK.

Touto stavbou si tedy plním svoje přání a také část dohody, kterou jsme s Láďou měli. Nutno přiznat, že rychlost stavby nejspíš nebude nikterak závratná, ale pokusím se o co nejlepší výsledek - samozřejmě. Ovšem to nebude jen tak, jak jistě víte, vystřihovánka zahrnuje i velký terén, ze kterého mám docela obavy - a tak ho budu odkládat co nejvíc to půjde :) . Uvidíme třeba to nebude takový problém, a nebo to bude dost možná katastrofa...

Náhledy na vystřihovánku budou až příště... Teď aspoň pár fotek předlohy:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fotky bohužel, ač jsem na Ještědu byl, nejsou moje, ale různě pochytané z netu - pokud s tím má někdo zásadní problém , rád zahodím dvě hoďky a dohledám linky...

Takže to bude pro dnešek asi vše, snad jsem tu v této, pro mne nové 8-) , sekci neudělal nic špatně.

Obrázek

Pěkný zbytek večera.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne pon 23.9.2013 17:50, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještěd / Ladislav Badalec / 1:300

Příspěvek od Mimapnd »

ehm. nema to s modelom nic, ale zacal si s anglictinou ty (ak si to tam nenapisal ty tak sa omluvam) ...maybe it will be continued... to je ako pest na oko. - daj z tade prec to "be" a continued napis bez "d" a bude to ok.
anglicke okienko konci. cus. m.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Ještěd / Ladislav Badalec / 1:300

Příspěvek od Tomáš S. »

Toš to je teda pěkné :roll: , příště si to radši překotroluju... (teď by se hodil tento otřesný smajlík z vašeho DF - Obrázek) 8-) . Vďaka Matúš - ono tam původně mělo být jen seriálové "to be continued" ale nějak sem to doprasil ;) .

Jen mě docela udivuje, že sis všimnul až ty.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Ještěd / Ladislav Badalec / 1:300

Příspěvek od Makr »

Ono to možná ostatním bylo úplně fuk.
Z mého pohledu sem anglina nepatří a pokud ano,má se sem pšouknout i překlad.
Protože vím přibližně, co to znamená,tak se gramatikou nezabývám a beru to jako "nutné" zlo někoho, komu se nelíbí čeština a nechce napsat jednoduché a výstižné "pokračování příště". Nás zajímá model. A píšu úmyslně nás, protože věřím tomu, že nejsem sám, kdo má podobný názor. Takže Tomáši, nějaké obavy z terénu klidně hoď za hlavu, protože ono to prostě nějak dopadne a když nebudeš stavbu komponovat hned natvrdo do terénu, tak ho můžeš v podstatě kdykoli změnit, když nebudeš spokojený s výsledkem. Postupů výroby terénu je několik a je jen na tobě, jaký si zvolíš, který ti bude nejvíce vyhovovat. Někdo nepoužívá například polystyren jen protože se nedokáže přenést přes ten zvláštní skřípavý zvuk při jeho řezání, někdo se nechce zase pižlat s kartonovýma žebrama. Tak klidně se pust do stavby, ať od Tebe odstřižky jen odskakujou :lol: :lol:
Je to krásný model a já věřím, že se Ti povede.
Martin
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“