Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od hromadko.s »

Nádhera, to se chválí samo :D
Jak rozhledny, tak majáky. Jeden samotný model, byť kvalitně zpracovaný by tak neupoutal, ale taková sbírka :D to nemá chybu :!:
hank
Příspěvky: 264
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od hank »

Teprve teď jsem si všiml, že tam máš taky Zámecký vrch v České Kamenici. Jak se dá získat?
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Tomáš M. »

Pěkné rozhledny máš, jako Severočecha mě potěšily především poslední dvě - Dymník a Vlčí hora :D .

Na Dymníku jsem byl nesčetněkrát, především jako malé dítko (ať už se školou nebo s rodiči, v zimě nebo v létě), teď už, pravda, delší dobu ne. Ale když se dívám na ten terén kolem, tak si říkám: "Jo, přesně takhle to tam vypadá." Možná ta červená barva vrchní části věže je až moc červená, ale jinak fakt dobrý ;) .

Máš v plánu i Tanečnici a Jedlovou?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Aki »

škoda tý opakující se textury, v originále jsou ty prkýnka všechny stejně hnědý... ale jinak hezký. stejně pořád nechápu, jak se to dá udělat ve wordu :)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Matys »

Opravdu pěkné pohodové modýlky....dost se mi líbí
A to že je to zpracováno ve wordu je pro člověka, který ho využívá na psaní a celý den stráví malováním v CADu a podobném, v podstatě až neuvěřitelné .... asi to budu muset taky zkusit jako takovou profesní změnu :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Aki »

group b: jo, tahle verze obložení se mi líbí mnohem víc :) hlavně tam nejsou patrný opakující se textury
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od chuan »

Karasín je nádherná rozhledna, je z ní krásný výhled. Panuje tam příjemná atmosféra, dole se na louce pasou ovečky děti si hrají na dětském hřišti pod rozhlednou a svítí sluníčko. Takhle si to vybavuji já, když jsme tam byli loni na motorkách a dali si ve stínu rozhledny šlofíka. Krásný model se ti povedl, který ve mě vzbudil nádherné vzpomínky, děkuji
förlustavord
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.1.2012 13:39
Bydliště: Brno

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od förlustavord »

Moc pěkná sbírka, zaujalo mi, že tam máš aj tu brněnskú "rozhlednu", co je vysoká všehovšudy asi 5m. Jinak se zeptám: jakou metodou děláš proporce? Odhadem, nebo to nějak měříš?
Jinak osobní zkušenost z Dymníku (necelých 6km od mé chalúpky): vylezl jsem asi za 30Kč nahoru do té kukaně a tam hnízdo vos. Ale takové, že se tam nedalo ani chvílu být. Slezu dolu a reklamuju, že chcu 30Kč zpátky. Prej "my o vosách víme, ale přece je nebudeme zabíjet!". Absurditu rozhovoru je možné si domyslet. :-)
förlustavord
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.1.2012 13:39
Bydliště: Brno

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od förlustavord »

Rozhledny lákají hmyz, protože jak kamenné, tak kovové kumulují teplo, dřevěné zase nabízí úkryty v truhlářských nepřesnostech. :-)
Já se ptal na ty proporce, protože su geodet a stavby, které dělám, tak když už, dělám je pintlich přesně, jinak bych z toho neměl tu patřičnou radost. Něco se nechá udělat odhadem, s pásmem, fotkama a nějak to nakombinovat, aby to vypadalo věrohodně. Ptám se tvůrců na metody, protože geodézie je sice superpřesná (na tuhle práci), ale taky nepředstavitelně zdlouhavá na zpracování. Ale tak nějak v rámci možností mi to zatím baví připravovat. ;-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Móóóc pěkný kousek jsi z toho nakonec sestavil 8-)
hank
Příspěvky: 264
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od hank »

Na brazilském papíráckém blogu se objevil tento odkaz:

http://papermau.blogspot.cz/2014/01/cze ... -1150.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Komické je, že je nadepsán: Czech Lighthouses Paper Models In 1/150 Scale - by T. Hobzík, tj. Papírové modely českých majáků :lol: v měřítku 1:150 - od T. Hobzíka.

Podobných hovadin tam bylo víc, např. Téryho chata byla označena jako slovenské venkovské stavení a Holubyho chata jako European mansion, tj. evropské panské sídlo :mrgreen: ale když jsem tam chtěl napsat, tak se mi zaboha nepodařilo zaregistrovat - doteď nevím, co jsem dělal blbě :roll: Tak třeba bude někdo úspěšnější a uvede to na pravou míru.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od jafobe »

jestli to nebude tím že v zahraničí jsou z podobně vyhlížejících staveb známy spíše majáky než rozhledny? podoba tam je relativně velká, jen účel se liší
a kdo v daleké cizině ví ,že máme moře jedině z mraků ...
a navíc na té stránce v úvodu pár majáků taky je
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od jafobe »

asi tak nějak, za našema hranicema rapidně se vzdáleností ubývá i rozhleden jak je známe u nás
možná by se dotyčnému dalo vysvětlit že naše rozhledny mají ekonomické přínosy, i když ne přímé, nejen v tom že trochu podporují turistiský ruch (i když turistický boom díky kterému začali vznikat je už dávno za námi), ale dost často jsou využívány i pro telekomunikační systémy
jinak jako strážní protipožárníí věže se užívají i v evropě, aspoň s jednou jsem setkal v chorvatsku u makarské riviéry
na svých fotkách jsem ji nenašel (asi tehdy pro mě nebyla tak zajímavá), tak jsem využil google map a dohledal ji na nich, je přímo pod ní i hasišská zbrojnice ...
Obrázek
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od jiri.k »

byl jsem v beskydech se známejma a tam ti je na kopci kostelík a místo zvonice má rozhlednu, ale bohužel už si nepamatuji jak se to tam jmenovalo :|
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhledny / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Aki »

hodně povedenj kousek :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“