Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Ne4um »

- Převzato ze starého fóra. Staré vlákno lze najít zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Konečně jsem se pustil do tohoto krásného modelu, nějaké informace už jsem poskytl v tomto vlákně:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=3656" onclick="window.open(this.href);return false;

Knihovna
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Zatím se to staví docela dobře i přes nějaké ty nepřesnosti. Například střecha moc neseděla a musel ji vydatně pomoci, aby aspoň trochu pasovala. Uvidím, jak se to bude stavět dál.

Všechna okna a dveře nejsou plastické, jak jsme zvyklí u Vyškovského, ale trochu to vyrovnává nádherná kresba. Jenom opice chybí, pardon, orangutan :)

Boat house (asi půjčovna lodiček) :)
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Foceno za tmy, takže nic moc.
Taky se našlo pár menších nepřesností, ale celkem pohodička
:)

Modo's Garden Shed
Místy to byl trochu boj, ale celkem to šlo.
Obrázek Obrázek

Tady jsem oproti návodu trochu odbočil. Původně se do zdi měly vlepit tři žebra, ale nechtěl jsem riskovat, že budou vylízat přes papír, tak jsem to celé podlepil kartonem, žebro o kousek zmenšil a nalepil poté.

Pokračuju v modelu převážně ze zvědavosti, abych se přesvědčil, jestli zbytek modelu bude stejně nepřesný, jako ze začátku :D

Obrázek

The river wall
Obrázek Obrázek

The wall of names
Obrázek Obrázek

A drobotina pohromadě
Obrázek

The High Energy Magic Building

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Co se týče nepřesností, zatím jsem narazil na dvě.
:arrow: Část zdiva, konkrétně díl 3, je o 1mm kratší, než zbytek obvodového zdiva. Vzniklá mezera se musí něčím vyplnit, aby střecha ležela na obvodové zdi. Lze vidět na prvním obrázku, jak se to snažím zaretušovat.
:arrow: Díl 15, dveře na střechu. Také o 1mm kratší a nedoléhají až na střechu, patrno z třetího obrázku, ale zase to není moc poznat.

Teď mě čekají parapety kolem obvodu střechy, tady se docela bojím. Už u knihovny byly rozměry pouze orientační a většinu jsem musel nějak upravovat.

Jak jsem si myslel, s těmi parepety kolem zdiva byl opravdu boj. Milimetr žádná míra, ale daly se přesvědčit :) Zbytek už byl relativně vklidu, i ty koule u kterých by člověk spíš čekal nějakou vylomeninu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A takhle vypadá půdorysný plánek univerzity:
Obrázek

A podle toho nasucho poskládané baráčky:
Obrázek Obrázek

:arrow: Momentálně jsem začal dělat na další budově, na observatoři.
Knox

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Knox »

Pochvala! Takto má správně vypadat převzaté téma! 8-)
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Ne4um »

Oh, taková pochvala potěší 8-)

Trochu jsem popojel...

Observatoř
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Dokončena část obvodového zdiva. Vše podlepeno 0,5 mm kartonem, pevnost zaručena. Teď se ukáže, jak dobře na to sedne střecha...
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Ne4um »

Observatoř dostala střechu a pár dalších drobností a hned to vypadá veseleji.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.2.2012 20:12
Bydliště: Uherský Brod-Újezdec

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Ragnar »

Hezkýýýý, to chcůů, kdes to zebral? :D
to by chtělo si postavit celý Ankh-Morpork :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Vojta Č. »

Mívali jí za nějakej nekřesťanskej peníz v Praze v Krakatitu, nebo jestli to chceš od Čechů, zkus ten Talpress.
Ne že bych nepřál Talpressu nebo Krakatitu ty prachy, co za to chtěj, ale s dodávkou zdarma se dá za necelé čtyři stovky objednat tuhle:
http://www.bookdepository.com/Unseen-Un ... 0385609449" onclick="window.open(this.href);return false;
(tyhle stránky předpokládají vlastnictví kreditky nebo Paypalu)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Aki »

tý brďo, 176 stran za necelých 15 éček? to je docela mazec, asi nějakej výprodej, či co... Paypal nemám a kreditkou přes net nikdy platit nehodlám... kdyby si to ale někdo kupoval a byl ochotnej mi to přeposlat, rád mu za to nějakou tu kačku i přihodím...

edit: na stránkách Talpressu je sice aktuálně vyprodaná, ale cena 479 kaček mi teda přijde vzhledem k rozsahu víc než přijatelná...
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Vítek »

Ook.
Ook?
Ook!
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od yvan »

Každopádně je výhodnější těch 14,75€ (373,-Kč). Zvlášť, když je pošta zdarma. Dodací doba do evropských států mimo UK je 7-10 pracovních dní. Osobně bych platil přes PayPal.
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: Neviditelná univerzita / A. Batley & B. Pearson / 1:?

Příspěvek od Ne4um »

Na Talpressu měli vždy jenom pár kusů a nebo žádný, objednávali pak podle zájmu kupujících (i když už je to možná jinak). A koukám, že zlevnili, já ji kdysi kupoval za něco přes šest stovek. A to jsem kupoval dva výtisky, jeden na rozstříhání a druhý se mi hřeje mezi ostatními Pratchettovými skvosty. :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“