Zastávka Luvnikov / gleimo.de / 1:120

Odpovědět
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Zastávka Luvnikov / gleimo.de / 1:120

Příspěvek od Listy »

Je tomu již několik měsíců, co jsem seznal, že můj syndrom vyhoření postoupil do dalšího stádia a já pozvolna dospěl k přesvědčení, že jsem s papírovým patlalstvím v podstatě skončil. Samozřejmě, těžko po všech těch letech vymazat modelařinu ze svého života. Pouze mám ten dojem, že je načase posunout se dál, tak říkajíc do jiných pater, k modelům funkčním, konkrétně do říše kouzelníka Zababy :ugeek: , tedy k mašinkám a modelové železnici.
Aby nebyl přechod zas tak prudký, dovolil jsem si pro začátek přece jen částečně zůstat na půdě papíráků, konkrétně u architektury, která je (dle mého mínění) jednou z mála oblastí, kde mohou papírové modely skutečně bez kompromisu konkurovat klasickým plastovým stavebnicím. Model samotný je stažen ze stránek gleimo.de (díky Hanku). Jedná se o klasickou budovu zastávky, která odpovídá normáliím rakouských C. und K. státních drah. Podobné objekty v různých variantách (pravo i levostranné, s dvěma křídly či naopak dvěma příčnými částmi) jsou typické pro naše lokální tratě. V okolí Prahy se s nimi lze setkat např. na Posázavském pacifiku, třeba ve stanicích Praha – Zbraslav, Krhanice, Hvězdonice, v prodloužené variantě třeba ve Zruči nad Sázavou.

Obrázek

Model vytištěn na polomatnou čtvrtku, podlepován 1mm kartónem, dřevěné části imituje balsa a ostatní detaily (zábradlí, okapy) plastové profily. Samotnou staniční budovu jsem se pokusil oživit přidáním několika prvků, typických pro venkovská nádraží např. dřevěné budovy záchodků nebo oplocené zahrádky. Vegetace je směsí prvků nakoupených ve vláčkařských obchodech, její základ tvoří podložka firmy MODEL SCENE „louka sečená, pozdní léto“. Jako vždy mi šlo spíš o celkový dojem a atmosféru, takže je možné, že jsem se tu a tam v něčem seknul, snad mi odborníci prominou…

Obrázek Obrázek
Obrázek

A ještě fotky s pozadím, včetně „dobovek“:

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávka Luvnikov/gleimo.de/1:120

Příspěvek od Aki »

tak tohle je náááádhera :) u tý 1. a 3. dobovky bych normálně myslel, že jsou to reálný fotky. fakt paráda
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Zastávka Luvnikov / gleimo.de / 1:120

Příspěvek od cementik »

Jakým způsobem jsi vytvářel okapové žlaby a svody? Přijde mi to v tomto měřítku dosti náročné na tvorbu
a potřeboval bych se inspirovat, jestli nato není nějaký fígl.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“