Leptané doplňky architektury

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Aki »

Jelikož jsem perfekcionista a snažím se mít modely co nejpodobnější realitě, nakreslil jsem si pro svoje modely doplňky v Corelu a nechal si je vyleptat z mosazi. Další kousky už mám nakreslený a až se toho nasbírá dost na A4, bude nová várka. Tož když už se s tím kreslím, dám sem s dovolením seznam. Kdyby měl někdo zájem, dejte mi vědět, aspoň dřív zaplníme celou stránku a podělíme se o náklady.
Proč lepty? Laser je sice super, ale některý detaily nezvládne. Teda on by možná i zvládnul, ale výslednej produkt by byl tak křehkej, že by se na to nemohlo ani moc dejchat. Mosaz je navíc vizuálně stejná, jako zlato, takže se křížky na kostelíky nemusí ani barvit.

Dám to sem postupně, chvilku mi to bude trvat.

Jakýkoliv dotazy ohledně leptů prosím na lepty@post.cz


Aktuálně je hotové toto:

Obrázek Bíňa - rotunda (Attimon) 20,-

Obrázek Brůdek - kaple (O.Hejl) 40,-

Obrázek Obrázek Církvice - zvonice (pohlednice O.Hejl) 30,-

Obrázek Černá hora - Sokolská bouda (Bartoš) 55,-

Obrázek Černín - kostel (O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Obrázek České Libchavy - kostel (Bartoš) 35,-

Obrázek Divinka - kaplička (vTOM) 25,-

Obrázek Dlouhé - kaplička (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Dlouhoňovice - zvonice (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Dolní Chabry - kostel (Ondra Hejl) 30,-

Obrázek Obrázek Dražovce - kostel (T.Hrebík) 20,-

Obrázek Obrázek Držovice - kaplička (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Gbelany / Želiezovce - sada hrobek (vTOM) 45,-

Obrázek Hrabyně - kostel (vTOM) 25,-

Obrázek Obrázek Hrusice - kostel sv. Václava (O.Hejl) - lze použít i na jiné modely, výška křížků je 15 a 12mm 30,-

Obrázek Obrázek Jarmartice - zvonice (O.Hejl - pohlednice) 30,-

Obrázek Obrázek Jazernica - kostel sv. Barbory (T.Hrebík) 20,-

Obrázek Křižovany nad Dudváhom - rotunda (Bartoš) 35,-

Obrázek Kyje - kostel (O.Hejl) 35,-

Obrázek Obrázek Mírovice - kaplička (O.Hejl) 20,-

Obrázek Mokré Lazce - kostel (vTOM) 45,-
Obrázek Obrázek Nededza - zvonice (Hrebík+Vršanský) - lze použít i na jiné kostely, rozměry jsou 12 x 8,1 mm 20,-

Obrázek Obrázek Nezbudská Lúčka - kaple (vTOM) 20,-

Obrázek Nezbudská Lúčka - zvonice (vTOM) 25,-

Obrázek Oščadnica - kostel (O.Hejl) 25,-

Obrázek Otrhánky - kostel (T.Hrebík) 35,-

Obrázek Obrázek Pohorsko - kaple sv. Prokopa (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Praha - rotunda sv. Kříže menšího (O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Praha - rotunda sv. Martina (O.Hejl) 25-,

Obrázek Obrázek Prihradzany - rotunda (M.Bartoš) 30,-

Obrázek Obrázek Obrázek Přední Kopanina - rotunda (O.Hejl) 30,-

Obrázek Obrázek Pustyňa - kaplička (T.Hrebík) 20,-

Obrázek Obrázek Rajecká Lesná - kaplička (T.Hrebík) 20,-

Obrázek Řepy - kostel (O.Hejl) 35,-

Obrázek Obrázek Obrázek Říp - rotunda (O.Hejl) 20,-

Obrázek Sázava - kaplička (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Skalka u Kyjova - kaplička (O.Hejl) 20,-

Obrázek Spělov - kaple (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Staňkov - kaple (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Obrázek Strzelno - kostel sv. Prokopa (GPM) 40,-

Obrázek Obrázek Střela - kaplička (O.Hejl) 20,-

Obrázek Sv. Hubert - lovecký zámeček (O. Hejl) 30,-

Obrázek Obrázek Újezdec u Bělčic kostel (O.Hejl) 20,-

Obrázek Velký Klíž - kostel (vTOM, 1:120) 20,-

Obrázek Obrázek Vlčí - kaple (Ondra Hejl) 35,-

Obrázek Obrázek Všeborsko - zvonice (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Obrázek Zájezdec - kaplička (pohlednice O.Hejl) 20,-

Obrázek Žilina - Celulózka - kaple (vTOM) 20,-

Obrázek Žilina - katedrála (vTOM) 45,-



Nakreslené, zatím nevyleptané je toto:
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od sepecat »

Tak já jsem si u Akiho pár křížků objednal. Jsou fakt povedený a pěkně vymyšlený. Strčím sem jednu fotku, aby případní další zájemci věděli do čeho jdou, protože z těch nakreslených křížků není úplně čitelná velikost a jemnost zpracování.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17.2.2020 10:49
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Dominik »

To je super! Chci se zeptat, kdybych měl zájem o 3 křížky k modelům od vTOM a nejsou zde v seznamu, mohl bych o ně poprosit? Co mám pro to udělat? Mám je z vystřihovánek oskenovat a někam poslat?
Pro mě je toto vyřezávání z papíru už skoro nad mé síly. Byl bych za ně fakt vděčný. Předem děkuji.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Nafe_CZ »

Aki, fakt moc povedné.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Aki »

Ahoj, skenovaní netřeba, troufnu si tvrdit, že všechny doma mám :) Nakreslený v každý šmikajdě (od všech autorů) jsou ale trochu zjednodušeně a já bych je rád dělal co nejblíž originálu. Něco se podaří vygůglit, něco mám nafocený osobně. Pokud má někdo nějakou tu kapličku za rohem a nejlíp foťák se zoomem, uvítám fotky jakýchkoliv potřebných doplňků. :)

Jinak už mám nakreslených pár dalších kousků. Co přesně potřebuješ? Třeba to bude brzy k mání. ;)

Jakýkoliv dotazy ohledně leptů buď přes SZ, nebo ještě líp na lepty@post.cz, tam v tom budu mít lepší přehled. :)
Dominik píše:To je super! Chci se zeptat, kdybych měl zájem o 3 křížky k modelům od vTOM a nejsou zde v seznamu, mohl bych o ně poprosit? Co mám pro to udělat? Mám je z vystřihovánek oskenovat a někam poslat?
Pro mě je toto vyřezávání z papíru už skoro nad mé síly. Byl bych za ně fakt vděčný. Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Aki »

Tak po drobných peripetiích konečně dorazila nová várka, takže hlásím vyleptaný nový kousky, kdyby někdo chtěl. :)
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od jafobe »

Pěkný Aki. ;) Taková drobnost a posune to výsledek o lewel výš.

Perfekcionismus je někdy prevít, což takhle s tou mědí pokračovat i na střeše, časem to chytí třeba i tiu správnou patinu... :mrgreen: Samolepící měděná folie se taky dá sehnat v různých podobách, bud jako stínění v elektronice, nebo folie v podání pro tiffaniho sklo... třeba něco takového https://www.lukacova.eu/Medene-pasky-pl ... 3_14_2.htm
Ale nakonec by to mohlo dojít k tomu že to bude zděné omítané s dřevěnnými krovy... a nebude to už z papíru :mrgreen:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Aki »

Díky. :) Jak mě dřív výroba křížku nebavila, tak mi dneska dělají radost, je to taková třešnička na dort. :) Co se týče ostatních věcí - jak sám píšeš, to už by nebylo z papíru... Modely se dají dělat z ledasčeho, ale já jsem propad těm papírovým. Leptama nahrazuju jen takový díly, který se papírem ve strovnatelný kvalitě nahradit nedají. Křížky, zábradlí a podobně. Střecha se dá vytunit i z papíru když má někdo dost trpělivosti na to, aby vyřezával každou tašku zvlášť... :) Je to sice opruz, ale jde to. Křížky ne. Ani laserem pálený nejdou udělat tak detailně, jako leptama. Takže když bude chtít někdo leptaný střechy, musí se obrátit jinam. :)
Já to začal dělat primárně pro sebe, chtěl jsem mít svoje modely co nejvěrnější. Ale když už je to jednou nakreslený, tak proč by to nemohlo udělat radost i ostatním. :) Když bych to měl dělat komerčně, tak by se to určitě nevyplatilo, to bych těch křížků musel prodat aspoň 20x víc. Čas, strávenej výrobou křížků, se mi nikdy nezaplatí, ale naštěstí mám práci, která mě slušně uživí, takže to mám nastavený spíš tak, že mi dělá radost to, že to udělá radost i někomu dalšímu. :)
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od jafobe »

Ani se nedivím že teď dělají radost. ;)
Asi by šli i laserovou cestou, ale z lepšího papíru nabo plastu a musel by se i samotný laser dobře nastavit aby to nepropálil kam nemá, papír by byl ale dost zranitelný, takto to vydrží daleko víc o při své jemnosti detailů. Mít na to víc času asi by se našlo o hodně víc věcí které by touto cestou šli zpracovat... ale na to yby si jeden udělal pomalu druhé zaměstnání... :)
Tak něco by se třeba udalo i u železničních modelářů (pár jich je i tady), vytipovat alespoň pár takových typičtějších, nebo zkusit nabídnout to co už je k dispozici... třeba by se aspoň vykompenzoval ztracený čas, a nemuseli by se používat jen na kostelní věže, ale klidně i do nějakých kapliček, božích muk nebo třeba náhrobků... i ten lept se dá doupravit aby to splňovalo požadavky dotyčných... ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Leptané doplňky architektury

Příspěvek od Aki »

Některé detaily by v tomhle rozlišení z papíru laserem nešly, rozpadlo by se to, nebo by to bylo tak křehké, že by to bylo prakticky nepoužitelné, kov vydrží víc.

Jinak doplňků, hlavně na domečky, už mám už o dost víc. Ale jelikož jsem to začal prodávat komerčně a nevím, jestli by mi tady prošla reklama, tak si mě budete muset najít sami :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“