Obytná veža - Zemianske Kostoľany / T. Hrebík, vTOM / 1:120

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Obytná veža - Zemianske Kostoľany / T. Hrebík, vTOM / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Vetší model ze sešitu vTOM č. 15 představuje překrásný, téměř pohádkový domeček, sgrafity zdobenou obytnou věž z 2. poloviny 16. století.
Na dvou A5 je nakreslených 51 jednotlivých dílků, což by se na první dojem mohlo zdát jako úplná brnkačka, ale hned u 4 okýnek, která mají 1 mm tlustou sílu zdi, jsem to trochu přehodnotil. Dalším poměrně složitým prvkem je celé schodiště do patra včetně podesty a zábradlí.
U dvou nosných trámů podesty jsem se pokusil o vyřezání vzduchu, ale nebyl jsem s výsledkem moc spokojený, takže u zbývajících trámů (pod střechou) jsem se na to vykvajznul.
U podhledu (díl 17) jsou 4 bílé značky pro ohyb. Jedna z nich leze přímo do podhledu, a je potřeba ji zaretušovat. Pro jistotu jsem ale zatřel všechny čtyři, aby při pohledu zespoda nic bílého nesvítilo.
Při lepení trámů pod střechu, je třeba dát pozor na to, aby ten slabší trámek byl svisle na stěně a silnější trámek pod střechou, jinak vám ty svislé trámky na bočních stěnách polezou do ozdobného pásu fasády. Z návodů to není patrné, a já musel trhat, protože jsem začal čelními stranami. :-)
Jako úplně poslední jsem lepil zábradlí.

Fotky včetně několika přímo od stolu nejdete v galerii:

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“