Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Tentokrát něco trošku většího. V červenci 2010 se na DF objevila informace, že světlo světa spatřily 2 novinky Milana Bartoše, kterými se začala oficiální a číslovaná série modelů od Dukase - Zelená brána v Pardubicích a radniční věž v Kadani. A když už letos slaví to kulaté výročí, řekl jsem si, že bych si do konce roku obě dvě rád postavil.

Jako první jsem rozříznul ten druhý kus v pořadí. Celkem 3 strany B4 se 127 jednotlivými díly.
Obrázek Obrázek

Začíná se průchodem pod věží. Trochu jsem se bál, jak se mi k obvodu podaří napasovat vnitřní stěny se stropem, kdy se navíc lepí ve spodní části síly stěn k sobě, ale všechno sedlo naprosto přesně.
Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračuje se prvním patrem. To je jen obyčejná krabička, ke které se přilepí arkýř (4 díly) a jakýsi špičatý výstupek (5 dílů) a celé se to zaklopí podlahou 2. patra.
Ten výstupek se potáhne od 1. patra až nahoru k ochozu, tak předpokládám, že by v něm na předloze mohlo být schované schodiště.
Obrázek

To je prozatím vše.
Naposledy upravil(a) sepecat dne ned 12.7.2020 21:11, celkem upraveno 1 x.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Povedlo se mi postoupit trochu dál. Nemám na to moc času, ale když už k tomu sednu, jde to pěkně od ruky.

K věži jsem podle návodu přilepil 2. patro.
Obrázek

Pak se pokračuje přilehlými domky. Nejprve čelním do náměstí.
Obrázek Obrázek Obrázek

Potom domkem bočním.
Obrázek Obrázek

Plastické prvky fasád jsem podlepil papírem, na kterém je model vytištěný, ale možná to chtělo ještě trochu víc.
ivoiro
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22.1.2012 10:34

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od ivoiro »

Vypadá to dobře. Držím palce.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Díky moc.
Včera a dneska jsem s tím zase trochu pohnul. V jedné fázi mi to trochu připomínalo domeček pro panenky.
Obrázek

Narazil jsem taky na první chybku, u které si troufnu tvrdit, že nevznikla mojí vinou. Patka sloupu (díl 63) mi směrem do průchodu vyšla o ca 1,5 mm kratší, než by asi měla.
Obrázek

Aktuálně mám zastřešeno a zaklopeno 2. patro věže. Taky jsem trochu přeskočil psaný návod a až po střechy mám nalepené všechny plastické díly včetně podstřešní římsy (díl 80), která sice vypadla z textu, ale je v návodné kresbě a hlavně ve vystřihovánce. :D
Obrázek Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Mám hotové poslední patro.
Trochu jsem se snažil o zplastičnění placatých dílů, a tak jsem 1mm kartonem podlepil 12 krakorců a díl pod ochozem. U toho jsem ještě vypíchal obloučky, ale hned u první části jsem narazil na jiný tvar obloučků proti základnímu dílu věže.
Takže jsem si nakopíroval zbytek a udělal jsem těch 2,5 obloučků z kopie.
Obrázek

Jinak to bylo v klidu. Výška je zatím 17 cm. Zbývá už jen helmice a ochoz.
Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od JanO »

Musím se podívat, jak mi ty obloučky vyšly. Asi jsem si s tím takhle nehrál ;) .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Aki »

Máš pravdu, obloučky jsou na jednom dílu větší. Je to i moje chyba, páč jsem Milanovi zrovna tenhle kousek testoval. Bylo to ještě v době, kdy jsem se s detailama na modelech nemazlil až tak, jako teď, takže jsem obloučky bohužel nevyřezal (pro ostatní - dá se to nalepit i jako pásek, díry pod obloučkama jsou vystínovaný) a na tuhle chybku jsem nepřišel.
Slepený to máš parádně. :)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Díky.
Aki má pravdu. Díl s obloučky je v základu konstruovaný jako obyčejný pásek, takže pak to úplně splyne a nikdo si ničeho nevšimne.
V neděli jsem přilepil helmici. Jel jsem podle návodu odspoda nahoru, ale pro příště bych začal z opačné strany. Tím, že jsem slepil spodní díl a vlepil do něj žebro, jsem se připravil o možnost sáhnout dovnitř ke chlopním. A není to úplně ono. Naštěstí ten horší spoj schoval prstenec s okýnky.
No, teď už to nevyhodím. :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Aki »

A teď to nejlepší na konec, to cimbuří je chuťovka :D
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

Má pravdu, předsedo.
Původně jsem myslel, že sem dám už jenom finální fotky, ale to cimbuří je fakt masakr, takže bude ještě jedna fotka ze stavby.
V prvním příspěvku uvedený počet jednotlivých dílů musím opravit na ca 200, protože z těch posledních 8 pásků člověk nakonec vyřeže dobrých 60-70 dílků.
Tolik strávených hodin u takovýho malýho nic! Autor je ďábel sám a větší drbačku jsem snad ještě nestavěl! :D
A když se podívám na horní část té bílé budovy u modelu Zelené brány, kterou jsem chtěl stavět hned jako další, normálně mě přechází chuť do lepení. :D

Obrázek
xbenakk
Příspěvky: 44
Registrován: ned 2.2.2014 2:16
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od xbenakk »

sepecat píše:Má pravdu, předsedo.
A když se podívám na horní část té bílé budovy u modelu Zelené brány, kterou jsem chtěl stavět hned jako další, normálně mě přechází chuť do lepení. :D
Jako lokální patriot, ač nikoliv z Perníkova, se za Zelenou bránu přimlouvám a prosím prosím, prstíčkem škrábu.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od JanO »

Na Zelenou bránu se taky chystám, už jsem si k ní koupil nové 3D doplňky 8-) .

sepecat: Cimbuří jsi lepil natupo?
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od sepecat »

JanO: Vnitřní i vnější obvodové stěny cimbuří se lepí na šablonu, kterou jsem si nejprve podlepil 1mm kartonem. Oplechování se lepí prakticky na celou plochu pásku. Všechny zbývající dílky jako "U" tloušťky stěn a stříšky jsem lepil natupo.

Obrázek Obrázek

Nakonec to vzalo celkem rychlý spád a já můžu říct, že mám hotovo. Stavělo se to moc dobře a až na ten ochoz to i rychle přibývalo.
Dokonce jsem do fotoateliéru zainvestoval celých 13 Kč a pořídil si čtvrtku o velikosti A2, abych trochu vylepšil vzhled fotek. :D

Obrázek Obrázek

Další v pořadí je tedy Zelená brána.
Díky za pozornost.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od maggi »

Parádní práce, ostatně jako vždy. A na Zelenou Bránu se teda taky těším. Paráda.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radniční věž v Kadani / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Aki »

Povedla se ti :)
Já místo čtvrtky na focení používám starej nástěnnej kalendář. List jenom prohnu, neudělá to potom žádnej předěl mezi vertikální a horizontální částí...
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“