MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Poslední dvě budovy třetí části první MPR byly domy č. p. 10 a 12. Celkem jednohubky, každý dům na dva večery. Jednotlivé budovy budu k sobě kompletovat až nakonec, až dodělám celé MPR1. Nalepím to pak na nějakou pořádnou desku, docela se bojím různého kroucení terénu.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Už mám narýhovaný a rozřezaný další objekt - barbakán. Ten už bude složitější, celkem 4 budovy a 88 číslovaných dílů.
Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od rybak »

Tohle je fakt velká paráda. Takhle malé je to ještě víc roztomilé.
Držím pěsti, ať se dílo dotáhne do konce.
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Barbakán jsem na sobotní akci Licardu dolepil, byl to větší komplex budov, kde jsem se bál, že mi nebudou k sobě dost přesně pasovat a že tam nebudu mít dost místa pro stavbu. Jel jsem přesně podle návodu, který je tradičně skvělý, takže vše nakonec sedlo tak, jak má. Jediný problém jsem měl u terénu u brány s červenými sgrafity, kde jsem musel nepřesnost retušovat zbylým terénem.
Už mám rozřezaný dům č.p. 14, hostinec. Bude muset ale počkat, protože na mě včera ze skříně nešťastně vypadnul 'Messerspit' od Modelarstwo kartonowe i s lasery a já se do něj hned dal. :lol: Ty lasery byly moc lákavý, ještě jsem s nima nedělal.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Po dlouhé době jsem musel udělat inventuru toho, co už mám hotový a město jsem nasucho poskládal:
Obrázek
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Když jsou zavřený ty hospody, tak si člověk musí alespoň jednu slepit:

Obrázek
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Ovšem musím říct, že s tím pivem by se to nemělo přehánět :lol: :roll:

Obrázek
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od RadekV »

jak tak koukám,tak já taky. Vidím střechu třikrát.. :lol: :lol: :lol:
satan
Příspěvky: 21
Registrován: pon 26.12.2016 17:50

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od satan »

Tohle je bomba! Nestavím budovy, ale v tomhle měřítku bych to taky
chtěl zkusit.
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

satan Není to problém, je to takové cvičení práce s pinzetama a se suchou retuší, protože ten kancelářský papír děsivě saje. Při stavbě nenarážím na problémy hlavně kvůli skvělé konstrukci a podrobnému návodu. Ostatně jsou to jen krabičky.

Dům č.p. 14, hospoda, je velký a celkem jednoduchý, takže až na otočený komín se stavěl hezky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Při kontrole uliční čáry jsem zjjistil, že všechno dokonale sedí, jenom je tam drobná chyba u modelu č.p. 12, kde je v návodu na straně 49 napsáno, že stavitelé MPR nepoužijí pět oken 3 a pět oken 33 na bocích budovy. Správně má být, že nepoužijí 4 okna :). Kdysi by to mohla být ošemetná situace, mně ale stačí vytisknout si ty okýnka znovu.
Obrázek

A teď vzhůru za znakem přímo do hospody. Alespoň té papírové.
Obrázek
satan
Příspěvky: 21
Registrován: pon 26.12.2016 17:50

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od satan »

Je to pěkný, vyniknou ty malý detaily a nezabere půl obýváku.
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Následovaly domy č.p. 16 a 18, což jsou dva malé domky v uličce směrem k barbakánu. Předtím jem si ale narazil levou ruku na kole a nemůžu ji plně používat a na kvalitě se to docela projevilo, i když ty chyby jsou vidět spíš na fotkách. Nějak se mi podařilo zamáznout retuší komín a je trochu nakřivo krytina hradby. Dál jsem zkoušel nasucho připojit barbakán a vypadá to, že se mezi hradbou a věží vytvoří asi milimetrová mezera, kterou budu muset vyplnit a asi zamaskovat břečťanem. To je ale věc, kterou jsem stejně někde čekal a ono to nebude tak zlé. Všechno to budu řešit, až budu celé město lepit na tvrdou podložku.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Lukáš »

Tuhle část města mám nejraději, kdysi jsem právě ní stavbu začínal.

Opravdu rád sem nakukuji. Zmenšení měřítka je dobrý nápad a vlastně i nutnost.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od bigpetr »

Je to parádní. V tomto měřítku se mi to líbí ještě víc.

A taky je velká výhoda, že je to dvakrát tak rychle slepený, když to má poloviční velikost, že? :))
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Díky za reakce. Ono to v tom měřítku opravdu je rychlejší, protože v originálu bych se asi dělal se zasklíváním oken a dělal bych plastičtější římsy. Tady mi stačí, když to udělám podle originálního zadání. Na druhou stranu ten papír ve Velké knize a tisk je super, o dost kvalitnější než původní vystřihovánky z Ábíčka, to prostě láká k vystříhání. Jen by to pak nebylo kam dát, možná tak na strop :)
Takhle je to i dobré cvičení práce se skalpelem a pinzetama. Na nůžky může člověk rovnou zapomenout a rukama se to taky k sobě lepit nedá.

Na tu čtvrtou část první MPR mám dobrý vzpomínky. Lepil jsem ji kdysi, když vycházelo první vydání v Abc. Uteklo mi tenkrát jedno číslo a musel jsem se uchýlit k podvodu - půjčil jsem si ho ve školní knihovně a pak dělal, že jsem ho ztratil. Prostě jsem ten baráček potřeboval. :)
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Pokračuju pomalu, mám těch modelů teď rozpracováno víc :lol: . Teď to byl dům č.p. 15, což je zajímavý renesanční dům s dvěma věžičkama, malým průchozím domem č. p. 17 a středověkými masnými krámy.

ObrázekObrázekObrázek
Horas
Příspěvky: 235
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Dodělal jsem baštu č. 5 a domky chudiny a nedalo mi to, musel jsem hotové části nasucho vyzkoušet. Jako další mě čeká kostel, rád bych si ho slípnul jako čtyřiadvacetihodinovku, ale bohužel nemám nikdy celý den pro sebe, takže to zase budu lepit po večerech :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“