MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Kuba78 »

To je tak rozkosny :) a bude to i skladny.. sleduji se zajmem a drzim palce
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Další objekt je městský kostel. Je to takový malý kostelík románsko gotického slohu. Protože mi rodina ujela na chalupu a mám volný víkend bez dětí, rozhodl jsem se, že ho zkusím udělat jako 24hodinovku. Měl bych to stihnout, stavba není moc složitá, ale kdyby to přece jen nešlo, tak to nebudu lámat přes koleno. abych tam, něco neodfláknul. A k tomu jako další maraton budu koukat na Pána prstenů v extended verzi, to je taky něco přes 12 hodin filmu. Zní to jako dobře strávená sobota :)

Obrázek Obrázek

A začínám :)
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Boromir je mrtvý, společenstvo prstenu je rozbito a já mám narýhováno a rozřezáno. Jdu se protáhnout, dám si dvojitý kafe a začnu to slepovat dohromady.

Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Uf uf, tak mevím, jestli to do zítřejšího dopoledne stihnu. Oči mě pálí, záda bolí a ruce se třesou a teď mě čeká věž s románskými okny. S výsledkem jsem zatím moc spokojenej, ale jde to pomalu.

Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Tak se jde spát, zítra je taky den.

Obrázek Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Buď v práci v šest,
buď v práci v šest...

Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Mám hotové opěrné sloupy a střechy, chybí mi už jen kněžiště a nějaké sokly. Ale dodělám to asi až večer.

Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Tak nakonec jsem se ještě hecnul a dokončil model v termínu. Stavba byla samozřejmě bez problémů, všechno sedělo jak od Vyškovského :)
A teď jdu před dům odházet sníh a pak si odpočinu od lepení nalepením tapet v dětském pokoji.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A tady vám představuju torpédoborec HMS Babtist, speciální verze s hostiomety místo torpédometů
Obrázek
Hana
Příspěvky: 9
Registrován: sob 2.1.2021 12:27

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Hana »

To je nádhera! Vůbec si nedovedu představit, jak se taková drobotina lepí (pinzetama, ale jak to držet :D).
A ty obloučky oken a průčelí!!!
No, já jsem ráda, že se mi teď povedlo slepit Chvalský zámek 1:300 ze starého ABC :) (to měřítko je vlastně dost podobné, ale ty detaily jsou úplně jinde) Sem se budu chodit kochat a žasnout!!!
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Minulá dvacetičtyřhodinovka mě zničila, takže jsem si dal půl roku pauzu :) Pokračuju dalšími dvěma domky na kostelním náměstí a přiléhající hradbou. Už mě v MPR1 chybí jen fara a bude to hotové.... Nebo ne? Zahrávám si totiž s myšlenkou, že bych první dvě části MPR1 postavil znovu. Ty teď postavené se mi nelíbí, jsou dělané ještě v době, kdy jsem to nepodlepoval a taky jsem se na tom dost učil. Takže možná, až dodělám faru, tak začnu znovu první bránou. Takhle se pozná případ pro Chocholouška :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Aki »

Pokud máš do modelu dole díry, tak to jde podlepit i dodatečně. Chemoprén je na tohle super. :)
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Aki píše:Pokud máš do modelu dole díry, tak to jde podlepit i dodatečně. Chemoprén je na tohle super. :)
To jsem si taky říkal, ale mě se ten výsledek mojí práce prostě moc nelíbí :roll: :D
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Poslední dům z MPR1 je fara. Stavba byla složitější, než jiné domečky z toho důvodu, že tenhle model není úplná krabička. Ale nakonec se mi ho podařilo i v tomhle měřítku dolepit.
Teď budu kompletovat zbytek města, nakonec použiju i ty první dvě části s tím, že je kdykoliv můžu odstranit a nahradit novými.
Sestavu nalepím na podložku a zatím nebudu vytvářet terén, ten bude čekat na další dvě MPR. Jelikož jsem tuhle část dělal pět let, tak bych to mohl mít za dalších deset let hotový :) Do tý doby tohle město vybledne a budu moct začít zase od začátku.
Pokud se mi do týdne podaří dolepit i korouhvičky s vlajkami, tak model přivezu ukázat do Dubence.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Tak hotovo, městečko je na podložce a i ty prapory jsem stihnul dodělat.
Snad se někdy dostanu k další části města, nechám tomu volný průběh, ony mi ty baráčky začnou u těch lodí a letadel chybět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od yvan »

Tak to je naprostá paráda. V tomhle měřítku bych do toho klidně taky šel. Skončil jsem z prostorových důvodů kdysi dávno v půlce druhého města. Inspirovals. Tak možná jednou znovu, až se zblázním a bude se mi to chtít celé skenovat 8-)
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“