Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Po Pražském Hradě a Bílém Domě jsem rozhodl lepit další " vládní budovu " . Je to sídlo Německého říšského sněmu REICHSTAG .
Něco málo z historie :
Budova Říšského sněmu v Berlíně byla vystavěna jako sídlo Reichstagu, původního parlamentu Německé říše. V současné době se v budově nachází sídlo německého spolkového sněmu a od roku 1994 se zde koná každých pět let Spolkové shromáždění, které volí prezidenta Spolkové republiky Německo. Novorenesanční budova byla postavena v letech 1884 - 1894 podle projektu architekta Paula Wallota.

Model je to dle mého soudu poměrně jednoduchý i když se nachází na 16 A4 . Od tohoto vydavatelství jsem dělal už několik modelů a vždy to sedělo , tak doufám , že to bude sedět i tady . Tady je náhled na obálku a návod :
Obrázek
Obrázek Obrázek

Hotovou mám zatím jen základní desku a 3 vnitřní díly .
Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne čtv 2.1.2020 9:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400

Příspěvek od Daniel »

Zbyńo dobrá volba neokoukaného modelu. Přeji at ti stavba přinese mnohem víc radosti než stresu a těším se až si to v Brně okouknu dokončené ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400

Příspěvek od kaktusak »

Právě jsem dolepil obvodové stěny . Od tohoto vydavatelství je to již několikátý model co lepím , ale tento vyhrává v nepřesnosti . Milimetr sem milimetr tam nečekal jsem , že budou takové problémy . Stavbu nevzdávám jen se bude muset hodně upravovat a dopasovávat .

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400

Příspěvek od kaktusak »

Některé chyby udělal vydavatel , některé já , ale stavba pokračuje dál . První patro je hotové a nejtěžší bylo přilepit na obvodové stěny horní desku . Musel jsem ji rozřezat , aby to vůbec nějak šlo . Všechny stěny jsou podlepené , protože se kroutily na všechny světové strany . To je prozatím vše .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400

Příspěvek od kaktusak »

Dokončeno druhé patro .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož máme ve firmě celozávodní dovolenou tak jsem měl čas na lepení . Proto mohu říct , že je model hotov. Největší chyby byli v horní desce kde to autorovi utekly minimálně 3-4 mm . Muselo se hodně řezat . Příjezdovou cestu jsem zase pokazil já . Nicméně model se lepil ( až na zmíněnou desku ) poměrně dobře . Líbí se mi především grafika modelu . Kdyby byl model víc detailní mohlo by to být ještě lepší .

Něco málo fotek :

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Paráda :) Na příjezdovou cestu můžeš zkusit ten nejjemnější smirkovej papír...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Přiznávám , že smirek mě hned nenapadl :oops: . A to jsem dělal diorámko , kde jsem měl ze smirkového papíru celou " betonovou " plochu . Prohlížel jsem si smirky co mám doma a všechny jsou moc tmavý . Možná to nechám , ještě uvidím .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Zbyňo gratuluji k dokončení - vypadá to hodně koukatelně ! Pokud plánuješ dělat i travní posyp, potom ten smirek na cestu je dobrý tip. Pokud ale necháš zelené plochy v originální grafice, tak bych tak nechal i tu cestu .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Tmavej asi zas tak moc nevadí, zkus to poprášit nastrouhanou křídou.
kaktusak píše:Přiznávám , že smirek mě hned nenapadl :oops: . A to jsem dělal diorámko , kde jsem měl ze smirkového papíru celou " betonovou " plochu . Prohlížel jsem si smirky co mám doma a všechny jsou moc tmavý . Možná to nechám , ještě uvidím .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Co já bych pro Vás kluci neudělal :D :D :D .

Aki : Tak tam je už je smirková cesta . S křídou se do toho , ale bojím jít protože na tom smirku to barví jako čert . S tohoto smirku jsem udělal všechny cesty co jsou na modelu a podle mě to až tak do očí nebije . V každém případě je to o dost lepší než to bylo .

Daniel : Tak Dane i travička přibyla . Jsou to teda dřevěný piliny , protože jsem doma nic jiného nenašel , ale podle mě k tomuto letitému a jednoduchému modelu docela sluší .

Každopádně pánové děkuji za rady a inspiraci .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Gratulace k dokončenému modelu. Líbí se mi tvé neokoukané předlohy. Ta kopule je famózní.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Jelikož máme ve firmě celozávodní dovolenou tak jsem měl čas na lepení . Proto mohu říct , že je model hotov.
Má to někdo štěstí lepit v době celozávodní dovolené :) No a jiný musí naopak čekat až mu ta dovolená skončí aby si mohl do něčeho střihnout :lol:

Abych pravdu řekl, tak se mě to líbilo víc bez šmirglu a pilin. Možná by to chtělo tu cestu fakt něčím ušpinit ;)
Ale nejde o terén ale spíš o to co je nad tím terénem. A to nad tím terénem je hodně povedené.
Takže super práce předsedo a gratulace k dokončení.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Čerstvě vyasfaltováno. :) Však je to říšskej sněm, to by bylo, aby tam neměli chodníky v cajku. :) Já bych se tý křídy až tak nebál, i když zálaží na tom, jak moc je ten smirk hrubej. Případně místo křídy trocha světlý, přesátý hlíny.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Reichstag Berlin / Schreiber-Bogen / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Aki , Markulin : Další rozkaz splněn . Prošmejdil jsem místa , kde mají švagrovy děti křídy , jednu jsem zabavil a šlo se na věc . Aby to nabylo tak moc ostré tak jsem to opravdu jen zašpinil a přiznávám , že to byl dobrý nápad . Snad už to bude poslední požadavek :D

Fotky pro porovnání :

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“