Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od VašekS »

Gratuluji k dokončení krásného modelu.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od maja »

Ahoj, vždyť to máš moc pěkný! Já u Černé věže slepil báň přesně, jedná bá(ň)seň :D , ale pak se mi nepovedlo ji úplně kolmo mezi spodní střechu a lucernu, takže mi to bylo na H...., že jsem to měl pěkný. Ty to máš podle fotek pěkně rovný, takže ve výsledku je to na první pohled lepší.
S polystyrén. kuličkou je to supr nápad, já to mastil z ubrousku a Herkulesu, není to zlý, ale tohle je lepší. Jsou ty kuličky jen bílé nebo už v barvě?
Každopádo moc pěkný výkon, fakt! (nějaký okýnko sem, okýnko tam - ať parafrázuju klasika - to je v poho:-).
Mně se celá ta série "MB věží" hrozně líbí. Těším se až do toho půjdu zas.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od maja »

katondre píše:Tak tj krasny. Kdybych to zvladla aspon z casti jako ty. Mam ho doma, ale neodvazuji se. Rikam si, ze nejsem na neho pripravena, asi tak i na dalsich 80% modelu co mam :-D
Ahoj katondre (čarodějnické, kouzelnické jméno!!?? ;) ),
jen do toho řízni :) nebo do něčeho jinýho, umíš lepit pěkně (koukl jsem), a hlavní je, když z toho má člověk radost, ne?;-)
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Díky všem :-) Samozřejmě, že mám z modelu radost a všechny nepřesnosti, o kterých vím mě zase posunují o něco dál. Člověk by se sebou nikdy neměl být úplně spokojený. Je to krásný koníček a skvělí pocit tvořit z placatých, potištěných stránek něco trojrozměrného. A když na těch výstavách vidím i ty ostatní odvětví, nejen architekturu, kam se ještě dál dá jít a jak se to posouvá kupředu... Je to skvělé.

Katondre: Určitě se toho neboj. Jako většina Bartošových modelů, je konstruovaný tak, že se dá sestavit buď úplně "holý" (základ bez plastických detailů) nebo můžeš přidávat jen to co chceš. Taky jsem nějaké detaily vynechal. A tu báň dáš, už jsi nějaké menší taky dělala. Co tě nezabije to tě posílí! ;)

Maja: Ta báň v mém podání není tak slavná, jak se z těch fotech při slabém světle zdá. Až nafotím finální fota při dobrém světle, bude to vidět. Utekl mi tam dost ten začátek, kdy jsem špatně použil ty vyrobené žebra a napevno je zalepil na osu dílů. Pak už jsem to jen srovnával na druhé straně báně nevyztuženými díly, takže je trochu asymetrická a u dílu uzavírajícího báň mám drobný přesah. Ještě se ho pokusím šetrně opravit. Ty kuličky jsou v různých barvách, teď je nemám u sebe ale konkrétně tato byla už žlutá, pouze jsem ještě trochu obarvil, aby tak moc nesvítila. Je to celá sada.

Group b: Díky. Ta z Jindřichova Hradce by byla úžasná i včetně toho kostela. Už když jsem tam byl 2 roky zpátky na dovolené, mě tento objekt zaujal a říkal jsem si, jaký by to byl pěkný model. No a jestli exist-ovala/je nějaká vývojová verze, hmmm...
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od Majo71 »

Gratulujem,Dalibore, krásne postavené. Ja som ju pred 2 rokmi lepil pre kamaráta, ktorý je z HK a moc sa veži potešil :-) Len ma mrzí, že ešte nikdo nevydal katedrálu sv.Ducha, spolu by tieto dve stavby vytvorili určite úžasný komplet.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od Aki »

Majo: nechci bejt špatnej prorok, ale mám takový tušení, že i ta katedrála je jednou v plánu ;)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od Majo71 »

Aki píše:Majo: nechci bejt špatnej prorok, ale mám takový tušení, že i ta katedrála je jednou v plánu ;)
Už je to práve pár rokov, čo viem, že sa na to Ondra chystal. Uvidíme, či ju nakoniec nenakreslí Milan Bartoš :-)
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Bílá vež a kaple sv. Klimenta/M. Bartoš/1:192

Příspěvek od Medium »

Katedrále je ovšem už nějaký ten čas Milanem Bartošem nakreslená, a již rok vystavená v Muzeu pap. modelů v Polici nad Metují. Kde je krom toho vystavena téměř celá tvorba Milana Bartoše (kolem 70 modelů), a to od těch nejstarší modelů (Tajuplný hrad - ještě kreslený ručně), přes ty všeobecně známé, až po ty co zatím čekají na vydání - právě ta hradecká katedrála, kostel sv. Bartoloměje vedle z Pardubic či lidové stavby ze skanzenu Veselý Kopec. Chybí jen rozměrově velké hrady.
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“