Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od kaktusak »

Jak jsem předeslal tak činím a dovolím si Vám představit nový model od Ondřeje Hejla . Model zapadá do série prostorových obrázků .
Něco málo z historie :

Roku 1562 koupila obec dva shořelé sousední domy a dala je následujícího roku přestavět Vlachem Jakubem Cornbellem na radnici, která při prvním úředním číslování domů roku 1770 obdržela číslo1. Podloubí nové radnice se otvíralo do náměstí třemi polokruhovými arkádami o mohutných pilířích, kterým nad jediným patrem budovy odpovídaly tři štíty. S přispěním císaře Ferdinanda III. Byla k radnici roku 1638 přistavěna masivní čtyřboká, 31 metrů vysoká čtyřetážová věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou s lucernou. Věž od té doby tvořila vedle kostelní věře druhou dominantu města. Roku 1742 bylo průčelí budovy ozdobeno freskami s rožmberským, schwarzenberským a městským znakem. Při přestavbě roku 1819 byl radniční dům zvýšen o druhé patro.

Obrázek

Rozsah modelu : 2,5 C4
Návod + pérovky : 1 C4
počet číslovaných dílů : 47

Obálka je jiná než jak jsme u Ondřejových modelů zvyklý .

Obrázek

Tento model je možné udělat ve dvou verzích a díly pro složitější verzy jsou odděleny čárkovanou čarou .

Obrázek

Aby byl vidět rozdíl tak model vyrobím v obou verzích . Abych byl úpně přesný tak já vyrobím tu složitější a dcerka tu jednodušší .
Zatímco já jsem se zatím s modelem pachtil přes 3 hodiny , Ona měla tu svou verzy hotovou za 20 minut . To je zatím vše .

Obrázek
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od zapty »

Chtěl bych se zeptat, kde je možné tento model sehnat ?
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od pahejl69 »

Model jsem přivezl z tiskárny a budu jej rozesílat všem obvyklím prodejcům, a samozřejmě Třeboň Info centrum.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od kaktusak »

Hlásím další progres na radnicích . Stavba pokračovala bočním přístavkem . Na fotkách je vidět ,že se to zastřešení moc nepovedlo . Jak mě tak ani dcerunce . Mám pouze 2 výtisky tak jsem to musel tak nechat . Mě se to napoprvé moc nepovedlo a než jsem stihlnul říct Evičce jak na to tak přišla s tím , že se jí to nesedlo . Doporučuji tento postup . Zadní střechu č.5 spojit s dílem č.6 a tento celek nalepit na přístavbu . Až nakonec nalepit střechu č.9 . Tak se vyvarujete zbytečných komplikací .

Obrázek

Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od yvan »

Neboť kaktusák byl šikovný a spáchal si zranění prozměnu na noze a ještě ke všemu ani teď nestíhá, převzal jsem obě varianty k dostavbě. Prozatím hotová jednodušší varianta.

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

koukám, že jsme chytli nějakej klubovej virus :) já měl přes léto 2x vyhozenou plotýnku, několik tejdnů se mi motala hlava a mezi tím nějakej moribundus s ramenem, takže jsem byl taky skoro 2 měsíce mimo hru :) pěkný to máte, kucí :)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Když to tak čtu, tak má Zbyňa štěstí, že se dožil dnešních dnů :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od kaktusak »

Tímto bych chtěl veřejně poděkovat Ivanovi , že se ujal dolepení obou variant . Já jsem si na dovolené vyhodil čéšku z kolena a měsíc jsem nemohl vůbec nic . Koleno postupně vyměnilo prakticky všechny barvy a tvary a v současné době jsem rád , že můžu alespon řídit auto.

Ještě jednou díky moc .
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od old_Mr_Grim »

šikula :)
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Radnice Třeboň / Ondřej Hejl / 1:150

Příspěvek od yvan »

Na korouhve nemám momentálně ani náladu ani materiál, takže složitější verzi prozatím uzavírám.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“