Vodárenská věž v Č.B./M.Novobilský+ČEVAK/1:180 - DOKONČENO

Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Vodárenská věž v Č.B. / M.Novobilský+ČEVAK / 1:180

Příspěvek od Tapan »

Vždyť já to, Honzíku, dělám pro tvé dobro - vidíš, jak se dokážeš vybičovat detailnějšímu a detailnějšímu zpracování, nakonec možná i ta prořezaná ohrádka na vrcholu věže bude :-D
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B. / M.Novobilský+ČEVAK / 1:180

Příspěvek od IceZero »

Jo jo tohle pro dobrotu by mohlo skončit na žebrotu...

zatím jsem po dovolené jen přinesl domů destičku s frézovanou drážkou abych mohl později vylít vodu na patřičný místa a cvičně usadil model věže dovnitř... Obrázek

po zaříznutí rožků na podkladu modelu (přece jen je fréza nástroj kulatý a ostrý rohy s ním moc nejdou), to sedlo celkem rozumně...
Zahradník pak zasel trávu a nejspíš udělal abraka dabra, protože to dopadlo takhle:

Obrázek Obrázek

žádná sláva vím, ale je to můj asi třetí pokus o terén, a pořád mi to zázračně nejde. teď čekám až se tráva pořádně chytí a začnu zalejvat náhon vodou
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B. / M.Novobilský+ČEVAK / 1:180

Příspěvek od Daniel »

Náhodou moc pěkný - jen mi přijde škoda, že jsi tu podložku něčím nenamořil - takhle světlý mi to přijde trochu rušivý. Ale možná naživo to bude působit jinak - v každém případě se moc těším až přiteče ta voda ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B. / M.Novobilský+ČEVAK / 1:180

Příspěvek od IceZero »

Dane všichni víme jak jsem na tom s očima a barvocitem... původní nápad na hnědou byl taky, ale pak sem si říkal že je model docela světlý a tak nechám světlou i podložku.
Jediný co pak plánuju je to dřevo stříknout bezbarvým lakem místo nějakýho namožení, líp se to bude oprašovat (případně i hořet)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B. / M.Novobilský+ČEVAK / 1:180

Příspěvek od IceZero »

tak jsem našel chvilku udělat pár fotek s tím jak se do náhonu napustila voda... v souvislosti s tím jen netuším jak se mi to povedlo, ve Vltavě je v okolí věže v tuhle dobu docela sucho totiž :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

celá stavba pak vypadá nějak takhle:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B./M.Novobilský+ČEVAK/1:180 - DOKONČE

Příspěvek od Daniel »

Paráda, gratuluji k dokončení 8-) Jen mám technickou - opravdu by osa těch kol byla tak světlá, když je v provozu ve venkovním prostředí a kola vypadají, že už mají nějaký ten pátek služby za sebou ? :roll:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodárenská věž v Č.B./M.Novobilský+ČEVAK/1:180 - DOKONČE

Příspěvek od IceZero »

No Dane, paráda to tak úplně není, ale snažil sem se :?
a k té poznámce... souhlasím s tím, že pokud by byly kola i hřídel venku stejnou dobu, pak by asi měly podobný zabarvení od vlivu povětrností, přece jen na na to prší padá sníh, svítí slunko a ostatní nešvary počasí... ale co když už počasí působilo tak moc, že se hřídel nechala vyměnit za novou, a ten model je právě po výměně??
no dobře nebudu se vymlouvat, pravda je taková že jsem špejli natřít na hnědou chtěl ale nějak mi to vypadlo a myšlenka se vrátila až ve chvíli kdy to bylo zalepený :evil: ale opravit, respektive přetřít to ještě půjde tak to při některé volné chvíli spáchám.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodárenská věž v Č.B./M.Novobilský+ČEVAK/1:180 - DOKONČE

Příspěvek od Aki »

člověče, nemůžu si pomoct, ale ten terén takhle vypadá hrozně divně :/ zakončení travního porostu "do ztracena" proti tý ostře oříznutý vodě je podle mě trochu nešťastný řešení. navíc tam, kde by měla voda dál týct rovně, je najednou tráva... nešlo by s tím ještě něco udělat?ohledně hřídele už bylo řečeno vše... jinak slepený je to fajn :)
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“