Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOTOVO!

Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Průmyslový palác-Praha/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991

Příspěvek od Majo71 »

Takže, dnes som prilepil pravé krídlo a musím povedať, že to je obor, na stole to chcelo fakt hodne miesta :-) Musel som to fotiť z diaľky, aby sa celý model vošiel do objektívu, každopádne, keď bude komplet hotový, posnažím sa ho nafotiť lepšie a aj s neutrálnym pozadím. Už sa s tým aj celkom blbo manipuluje - na šírku má model cca 86 cm! Dal som to zatiaľ na poličku a idem sa vrhnúť na vchod, jeho dokončením (a prilepením vlajok :-)) bude stavba hotová.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Průmyslový palác-Praha/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991

Příspěvek od Majo71 »

Minulý týždeň som sa po niekoľko dní trvajúcej pauze pustil do stavby poslednej väčšej časti modelu - do vchodu.

Obrázek Obrázek

Jednotlivé terasy som podlepil kartónom pre väčšiu pevnosť:

Obrázek Obrázek

Nakoniec som celý vchod (postupne) prilepil k hlavnej budove:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nasledovalo spracovanie zábradlí - tu som zvolil taký postup, že som diely zábradlia rozdelil na jednotlivé časti a najprv som k terasám prilepil základňu (zelená časť) a až potom "natupo" jednotlivé zábradlia. Myslím, že to bolo lepšie, pretože som tak zabránil stočeniu, ktoré sa mi u takýchto dielov bežne deje, tým sa lepšie zachovala geometria. A aj sa to (myslím) lepšie lepilo:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakoniec bolo ešte treba spracovať horné časti zábradlí:

Obrázek Obrázek

Táák, a poslednou časťou stavby bolo spracovanie vlajok :-):

Obrázek
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Průmyslový palác-Praha/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991

Příspěvek od Majo71 »

Takže, po cca polroku hlásim HOTOVO!!! Stavba je to monumentálna, ani sa mi celá nevošla do objektívu, musel som fotiť z pomerne veľkej diaľky. Trochu som musel improvizovať a ako pozadie som zvolil bledomodrú plachtu ("prostěradlo"), ale nebolo dnes moc dobré svetlo (aj keď som miestnosť vysvietil umelým svetlom), tak sa ospravedlňujem za kvalitu fotiek. Mne sa model ako celok páči, ani na ňom nie je moc badať, že už má cca 25 rokov, skrátka pán Vyškovský je macher. Je to jeden z mojich najväčších modelov (spolu s Tower Bridge a vežou v Pise). Tak a teraz už fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od Daniel »

Kouzlo Vyškovského grafiky podtrhuje tvoje preciznost při stavbě tohoto "drobečka" Gratuluji k dokončení a a těším se na další tvoje reporty :)
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od pahejl69 »

Nádhera, když na noční necháš bejt sestřičky tak dovedeš super věci :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od Majo71 »

pahejl69 píše:Nádhera, když na noční necháš bejt sestřičky tak dovedeš super věci :lol: :lol: :lol:
Tiež si myslím, Ondro! :-) :-) Aspoň mám doma kľud :-)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od rybak »

Doost dobrý. Nemám slov. Snad jedině - ty kokos :-)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od IceZero »

pěkně postavený pěkný "modýlek" ;)
jen mě vždycky zajímalo jak se takovýhle drobečci doma skladují, napadá mě jen slovo blbě
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od Majo71 »

Ďakujem všetkým za slová chvály, poteší to! No, ako som už písal, má to 86 cm na šírku, takže to určite malý model nie je, ale počítal som s tým, preto som i strihol do tejto staršej (rozumej väčšej) verzie. Skončí na širšej poličke :-) Ale na druhej strane to zase vyzerá impozantne. Teraz si dám od takýchto kolosov malý oraz a zlepím si zase niečo menšie, z architektury alebo sa pustím so dozera Caterpillar od Rippera, na ktorý sa už nejakú dobu chystám, uvidím!
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od Tapan »

IceZero píše:pěkně postavený pěkný "modýlek" ;)
jen mě vždycky zajímalo jak se takovýhle drobečci doma skladují, napadá mě jen slovo blbě
Píše někdo, kdo staví Sulaco... :-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od JakubSDK »

Skvela prace Majo, vypada to famozne ;)

A pokud budes volit model jsem urco pro dozer, v tvem podani to bude parada a ja budu mit motivaci dokoncit toho sveho, co je ted ulozen a ceka na dokonceni :oops: ;)

At se ti dari Jakub.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Průmysl. palác/R. Vyškovský/1:280/Pressfoto-ČTK,1991,HOT

Příspěvek od Majo71 »

Díky Jakube! Ja sa to snažím striedať, aby som neskĺzol do monotónneho modelárskeho obdobia :-) - väčšinou kombinujem techniku (náklaďáky alebo autíčka) s architektúrou, ktorú som kedysi hodne preferoval a ktorú stále považujem za královskú disciplínu v tomto modelárskom odvetví. Ten dozer je výzva, zatiaľ si asi len podlepím diely, pretože ešte lepím pozvolna pre dcérku postavu princezny Anny z Ľadového kráľovstva, a má to hafo dielov, tak uvidím, asi to budem lepiť paralelne, aby som nevyhorel :-) Nech sa Ti tiež darí, Tvoje modely sú tiež paráda!
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“