Bílá věž s kaplí Sv. Klimenta /Milan Bartoš/ - 1:165

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Bílá věž s kaplí Sv. Klimenta /Milan Bartoš/ - 1:165

Příspěvek od VašekS »

Tak po zaptym se přidávám i já se stejným modelem.

Bílá věž je spolu s dvěma věžemi sousedního chrámu Sv. Ducha hlavní dominantou centra města. Je zajímavá mimo jiné tím, že je v ní umístěn druhý největší zvon v republice – Augustin.
V současné době se chýlí ke konci rozsáhlá rekonstrukce věže, která dost změnila vnější vzhled – nová střecha, očištěná fasáda, domek na ochozu atd., takže podoba modelu je vlastně tak trochu retro. Zajímavá videa z průběhu rekonstrukce jsou k shlédnutí zde .

Na rozdíl od předešlých dvou věží jsem na/u této ještě nikdy osobně nebyl.

Díly modelu zabírají pět a čtvrt strany formátu C4. Kvalita tisku i grafiky opět vynikající. Samozřejmě vlastním originál vystřihovánky, ale tentokrát stavím z kopie, jelikož model je v originálu vydán v neobvyklém měřítku 1:192 a já, abych měl všechny věže ve stejném, nechal jsem si proto šmiknu v tiskárně zvětšit na měřítko 1:165, čímž se strany zvětšily na formát téměř A3.

Obrázek

Výstup z kopírky není úplně stoprocentní. Barvy šoupla trochu do červena, ale není to nic hrozného. Horší je to s výběrem papíru. Ač se v tiskárně jevil dostatečný, po zahájení stavby se ukázalo, že jsem asi měl v gramáži přidat. Nu čož, stejně skoro všechno podlepuju.

Obrázek Obrázek

Propracování modelu je opravdu hodně detailní. I tak mi to nedá ještě něco vytunit. Takže se určitě pokusím o plastické ozdoby a sloupky jak u zvonových oken, tak na ochozu. Další úpravy možná ještě vyplynou ze stavby.
Nejedu úplně podle návodu. Slepil jsem napřed všechny krabičky - patra věže. Klenutá okna dala trochu trápení. Hlavně trefit vazbu, ale všude se to nepovedlo dokonale. Navíc místy nesedí k sobě barvy. To ale dávám na vrub té tiskárně. Nějak to pořešim.
Trochu jsem si taky pohrál s hodinami.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď si hraju s ozdobnými prvky zvonových oken a pak s chutí na sedmé patro s ochozem. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“