Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak dlouho se člověk zabývá plány domů a domků, až ho něco takového napadne.
Zlínská architektura píše:Dvojdomek s rovnou střechou - nejrozšířenější typ baťovského domku - již při plánování výstavby v koloniích Zálešná kolem roku 1927 byl jako jeden ze dvou typů navržen dvojdomek s plochou střechou. Tento typ domku se nakonec stal masově nejrozšířenějším (i když kvalitativně asi nejslabším), při výstavbě dělnických kolonií ve Zlíně. Byl postupně použit při budování čtvrtí Zálešná, Podvesná, pozdeji Díly, stejně jako zahuštovací typ mezi- domku pro dostavbu kolonie Letná ve 30-tých letech. I v této variantě existuje několik typů, lišících se zejména v dispozici domu či místností a oken.
:arrow: http://architekturazlin.cz/dvojdomek-s-rovnou-strechou#" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.archiweb.cz/salon.php?action ... 61&type=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Za dva večery kreslení vznikl čistě 2D polotovar, za další večer se to spíchlo dohromady. Model, který by udělal díru do světa, samozřejmě vypadá jinak :)

Chlopně? Čísla dílů? K čemu...
Obrázek

A asi dvě hodiny od téhle fotky už jsou tyhle:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A náhodou mě potěšilo, že takhle na první dobrou tam byly jenom asi dvě závažnější chyby :)

Odkládat rozlepené modely tím, že si člověk zkonstruuje vlastní model už je další úroveň toho, co se probírá v jiném vlákně :D Ale hele, jeden dodělanej :)

Jinak teda - dodělat, nedodělat, barvit, nebarvit, zveřejnit, nezveřejnit...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od JanO »

Já bych si ho teda dal ;) .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od Daniel »

Mně se tedy líbí moc 8-) . A stejně jako tvůj "šumperák" i tenhle by mi udělal velkou radost :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od AmatER »

Dodělat, obarvit, zveřejnit. Aspoň by mě to nakoplo k dokončení tvého šumperáku...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od Aki »

moje kafe to není, já radši domečky s šikmou střechou, ale určitě to dotáhni do konce :) jenom bych trochu upravil velikost cihel. klasická cihla má i s maltou vejšku 7,5 cm - podle těch dveří by měly dost neměřítkových 12...
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od hank »

Hmm... no jo... a byli jste někdy ve Zlíně nebo v Otrokovicích? Abyste viděli, kolik domků je v jedné takové průměrné kolonce? Už vidím, kolik lidí má trpělivost stavět dioráma: Třeba 12 stejných baťovských domků naráz... :twisted: včetně těch pidizahrádek.

Jinak se tedy přidávám k zájemcům: Určitě prosím o zveřejnění.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Dvanáct kousků není ani jeden blok :D
Ten chaotickej urbanismus téhle čtvrti je nádhernej (horší je tam hledat jeden konkrétní domek, protože ani G-mapy ani S-mapy to moc nezvládají :))
http://mapy.cz/s/8RiA" onclick="window.open(this.href);return false;
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od bernie »

....mě se líbí moc a kdo Zlínem jezdí, tak ví, že tř. T. Bati je prošpikovaná radary a pak máte dost času se kochat "kostičkama". Já mám teda raději tu kolonii navazující na Vizovickou - tam je to takové sevřenější v zeleni.

Vydat, pustit, cokoliv - prosím....
vrkal
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25.2.2012 21:24

Re: Dvojdomek s plochou střechou, Zlín 1927/VČ./1:150

Příspěvek od vrkal »

Jak to vypadá s vydáním? Rád bych si jej slípnul, neboť v takovém domku jsem vyrostl.
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“