Radniční věž Kadaň / Milan Bartoš / 1:165 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Radniční věž Kadaň / Milan Bartoš / 1:165 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím,
přesně před měsícem jsem se zůčastnil Papírového patláka v Lomnici nad Popelkou a začal jsem tam patlat model radniční věže v Kadani. Tento model stavím jako trochu opožděný dárek bývalému kolegovi z práce k padesátinám, které oslavil už v dubnu. :D Tento můj bývalý kolega, šéf a kamarád žije už cca 25 let v Českých Budějovicích, ale pochází ze severních Čech a právě v Kadani a okolí prožil své dětství a mládí. Kadaňská radniční věž je netradiční a zajímavá tím, že její střecha je kompletně vyzděná až k vrcholu. Kolega mi o tom několikrát vyprávěl a doporučoval mi, abych někdy Kadaň navštívil, že je to krásné město. Doufám, že mu model udělá radost.

Obrázek

Na modelu jsem pracoval během tří "patláckých" dní, kdy jsem zvládl slepit tři patra věže a poté až po měsíční pauze nyní, tento prodloužený víkend na chalupě, kdy jsem zkompletoval budovu radnice a připojil čtvrté patro věže. Postup stavby jsem začal fotodokumentovat až v pokročilejší fázi, takže předkládám jen pár fotek z tohoto víkendu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Čtvrté patro:

Obrázek Obrázek

A ještě několik pokusů o pohled do nitra podloubí:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Venca 21 dne úte 13.8.2013 20:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Radniční věž Kadaň / Milan Bartoš / 1:165

Příspěvek od Venca 21 »

Další pokrok - uzavřeno čtvrté patro, osazeno 12 drobných opěráků a nalepen východ na ochoz:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zhotovena střecha věže, zatím jen na sucho posazená na tělo věže. Poslední a nejnáročnější prací bude zkompletování ochozu.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Radniční věž Kadaň / Milan Bartoš / 1:165 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Tak konečně hotovo. Zasekl jsem se na ochozu, opravdu jde o nejnáročnější část stavby. Spousta titěrných dílečků a pidistříšek. Lepil jsem jen příležitostně, do toho týden dovolené, na které jsem se věnoval jinému modelu a tak s dokončenou kadaňskou radnicí přicházím až nyní, ale vůbec to nevadí, v sobotu se chystám do Budějovic a při té příležitosti model předám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“