Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Ahoj,
před pár měsíci jsem ještě na starém fóru prezentoval tento vlastní model, někteří si snad vzpomenete. Pro pořádek přidávám odkaz na vlákno:

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Několik fotek modelu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



A proč téma opakuji? Chtěl jsem se zeptat - měl by někdo zájem o vydání tohoto objemného "krasavce"? ;) Nejde asi o standardní postup při vydávání modelu, nicméně budu vděčný za jakoukoliv reakci, radu nebo kontakt. Doplním ještě, že vystřihovánka je k vydání z cca 95 % připravena!

Pište, prosím, nejlépe přes SZ.

(Jen dovysvětlím, že původně měla o vydání model až neskutečný zájem fakulta. Bohužel se s odpovědnými lidmi není možné za téměř dva roky na ničem konkrétním domluvit... :-/ :roll: )
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 73
Registrován: úte 24.4.2012 9:18
Bydliště: PV

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Roman »

tohle by si podle me zaslouzilo vydani :)
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Díky, Romane ;)

Přidávám raději PDF ukázku, jak vystřihovánka vypadá. Na prvním listě je návodná kresba západního dvora, dalších tři strany s díly jsou vybrány náhodně jako vzorek.
Celkem jde o 20 stran A3 s jednotlivými díly, 5 stran A3 návodných kreseb plus asi jedna strana psaný návod. Hold, obří projekt.......
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od JanO »

Vypadá to zajímavě, takový druh stavby tady asi ještě nebyl.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Aki »

úžasná práce. možná škoda, že je to trochu sterilní, nějaká ta šmouha by tomu určitě prospěla, hlavně na střechách a na chodníku. a u trávy by to chtělo možná trochu ubrat na "svítivosti". ale jako celek to slepený vypadá fakt nádherně.
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Aki, je pravda, že ta uniformita mě ze začátku štvala. Jak ale sám píšeš, hotový model nevypadá zas tak sterilně.
Kreativitě se rozhodně meze nekladou, nikde se nepíše, že tohle je konečná podoba vystřihovánky. Jedním dechem však dodávám, že mně osobně se do dalších úprav už moc nechce...
pesoico
Příspěvky: 24
Registrován: pon 19.3.2012 20:06

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od pesoico »

Veľmi pekné. Ale obávam sa, že do tohto žiadny vydavateľ nepôjde. Toto by bol silne stratový projekt, alebo veľa peňazí utopených na pár rokov do papiera, kým by sa vrátili len náklady. A to hovorím len o nákladoch na tlač, nie ešte o Tvojom prípadnom honorári a ostatných nákladoch spojených s dopravou,distribúciou a podobne.
Držím palce pri hľadaní vydavateľa.
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od katondre »

Vypadá to mooooc pěkně. Hned bych si to poříila. A jak to je asi tak veliký? takhle v celku postavený. Možná škoda, že ty okýnka nejsou plastický dovnitř, ale to by pak byla pěkná piplačka :D
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Ahoj, rozměry modelu jsou 64 × 41 × 19 cm, takže jde v podstatě o kus nábytku:-) Co se týká plastických oken, já osobně jsem o nich uvažoval jen na úplném začátku projektu. Po bližším prozkoumání budovy mi došlo, že bych taková okna lepil snad ještě dneska, po dvou letech... Vem si, že jen na vnějších zdech je jich 203! A to nepočítám různě velká okénka suterénu a okna vikýřů. Další okna jsou pak ještě v obou dvorech.

Navíc na skutečné budově okna plastická dovnitř nijak zvlášť nejsou ;)

A ještě pro zajímavost - model má 47 komínů a 29 vikýřů :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Ahoj, moc hezký a zajímavý model. Vzhledem k jeho velikosti mne napadá, zda jsi třeba neuvažoval jej zmenšit do třeba 1:200 nebo dokonce 1:250. Myslím, že by se rozsah šmikačky dost zmenšil, takže by mohle vzdrůst šance na její vydání, a při tom by asi zůstal zachovaný jeho celkový dojem :roll:
ipp
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 2.2.2012 18:37

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od ipp »

souhlasím, mně by se to také líbilo v měřítku cca 1:250, čili menší kus nábytku :-)
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

O zmenšení jsem uvažoval. Jenže přesto, že to možná není na první pohled vidět, jsou ve vystřihovánce některé hooodně malé díly - komíny, výtah apod. Myslím, že po zmenšení na 1:200 nebo ještě míň by byl problém s jejich slepením. Na druhou stranu - většina modelářů staví z kopie, takže pokud by model vyšel 1:150, není problém zmenšovat a zmenšovat:-)

Jinak díky tobě i slečně katondre za pozitivní ohlasy;-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Myslím, že je celá řada zručných modelářů, kteří dokáží slepit i "neslepitelné" dílky, což neustále ukazují na svých krásných modelech. Nabízí se otázka, kolik těhle "problematických" dílků je celkem a jestli třeba nejdou zpracovat i ve zjednodušené variantě vhodné pro menší měřítko. Teoreticky při zmenšení na 1/250 by se šmikačka mohla vejít na +/- 12 listů A3 (nebo 24 x A4). To si myslím je pořád dost potištěného papíru, aby to někdo vydal bez dotace. Nepřemýšlel jsi tedy o tom vydat to elektronicky s tím, že některé díly by k tomu byly pouze tištěné, případně jako laserovánky ? (tohle mne napadlo při čtení příspěvku od bernieho zde viewtopic.php?f=55&t=1851" onclick="window.open(this.href);return false;) Tím by se možná dalo pomoci tomu , aby se takhle zajímavý model dostal k modelářům a aby ty jsi za tu svoji autorskou práci měl i nějakou hmotnou odměnu a ne jen slova chvály. :roll:
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Ano, máš pravdu, je "celá řada zručných modelářů, kteří dokáží slepit i 'neslepitelné' dílky." Ale ze dvou důvodů by podle mě bylo lepší nechat původní měřítko:

1) v prvé řadě jednoduše chci, aby model zvládnul postavit i méně zkušený modelář. Teoreticky by si ho mohli koupit studenti a zaměstnanci PřF UK, případně bývalí studenti a zaměstnanci. Tito lidé většinou nemají s modelařením velké zkušenosti, takže by spíš záleželo na trpělivosti,

2) model v menším měřítku na jiné gramáži papíru by bylo potřeba komplet znovu otestovat. Dáš se na to? ;)

Něco elektronicky a něco tisknout - to bych nechtěl. Buď tak, nebo tak. Raději nemíchat :) A do laseru bych s tímto modelem nešel, nevyplatilo by se to...
TonyB
Příspěvky: 12
Registrován: stř 25.1.2012 8:57

Re: Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150

Příspěvek od TonyB »

Ahoj všem,
hledám betatestera pro Albertov! Ideálně modeláře, který již v minulosti něco testoval, lepí relativně rychle při zachování kvality a má spoustu času :D Přibližný rozsah modelu jde poznat z fotek. Zájemci, pište, prosím, přes SZ.

(btw, jeden tester se mi už v minulosti přihlásil, ale jednoduše řečeno bych potřeboval člověka, který tady na fóru dokončí, když ne všechny, tak aspoň většinu svých modelů... ;) )
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“