Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od sepecat »

Nejsem si úplně jistý, jestli jsem příspěvek zařadil do správné kategorie. Snad jo.

Tuhle vystřihovánku jsem tak trochu slepil manželce na just. Když totiž viděla tenhle sešitek na stole, řekla, že takovou ošklivou krabici ani lepit nemám, že ten model ani není hezký, a že nedovolí, abych ho vůbec někde vystavil. A tím za mě vlastně rozhodla, do čeho dalšího střihnu. 8-) :D

Na čtyřech A5 jsem napočítal 48 jednotlivých dílů s jemnou grafikou (standard vTOM).
Obrázek Obrázek

Už na začátku jsem věděl, že nebudu lepit zvonici se stromem, které jsou před stavením. Jenom jsem se nemohl rozhodnout, o kolik to bude. Podobně tomu bylo u oblohy. Tam jsem věděl, že bude o něco nižší a bez "deklíku".
V první fázi jsem všechny díly krabičky podlepil 1mm bílým kartonem. Ty jsem následně zbavil chlopní. Milimetrovým kartonem jsem podlepil i díly střechy a stěny s plastickými okny a a vraty.
Obrázek

Potom jsem spojil střechu se stěnou a terénní díl s oblohou. Celé to pak zkompletoval podle návodu; nejprve střechu k obloze, potom stěnu na terén a na střechu ještě vikýře. Mimo návod jsem sestavu doplnil o oba boky krabičky, abych si celek hezky zafixoval.
Obrázek Obrázek

Na řadu přišel samotný žudr se vstupem do budovy. Malinko pracnější je vnitřní část pod oblouky. U předního oblouku mi vyšla trochu delší síla zdi, jinak všechno sedí naprosto přesně (platí to i zbytku modelu).
A i když z vnitřní části žudru není ve výsledku moc vidět, dovolím si poznámku, že místo toho obrovského stromu před domem, bych ve vystřihovánce raději viděl doplňkové díly stropních trámů, které jsou pouze namalované (i kdyby to měly být jenom pásky k podlepení).
Že jsem nevytvořil vlastní, hodnotím zpětně jako svoji chybu.
Obrázek Obrázek

A na závěr zbývalo přilepit malou střechu a soklíky, a model mohl jít na výstavku k ostatním. Manželka ani neprotestovala, a že prý to není vůbec tak ošklivý, jak to podle obálky vypadalo. :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od Aki »

Hezky slepený to máš. :) Myslím, že ty trámky nejsou zas tak potřeba, beztak by asi nebyly vůbec vidět. :)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od sepecat »

Díky, náčelníku.
Ty trámky jsou samozřejmě detail, který při běžném pohledu na stavení nikdo nepostřehne. Přesto mi teď přijdou významnější než ten papírový strom. Ale asi je to otázka individuálního vkusu. :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od Aki »

Já jsem to teda ještě nelepil, ale fakt je tam dovnitř odněkud vidět? :)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od sepecat »

Trochu jo, i z boků. Jedna fotka od podlahy:
Obrázek
A při pohledu odspodu se částečně odkryje i strop. Neschová se to, ani když před domek doplním kus původního terénu.
To jsou problémy. :D
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hanácký žudr - Bílovice-Lutotín / Tomáš Hrebík / 1:160

Příspěvek od JanO »

Takže jsi manželku přesvědčil :lol: .
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“