Mlýn z Veselého kopce / ABC / 1:??? - s terénem okolo

Odpovědět
sobulka
Příspěvky: 11
Registrován: úte 14.12.2021 13:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mlýn z Veselého kopce / ABC / 1:??? - s terénem okolo

Příspěvek od sobulka »

Ahojte, říčka pod Zříceninou hradu: viewtopic.php?f=46&t=8842" onclick="window.open(this.href);return false; mě navnadila na udělání dalšího terénu s vodou – Mlýn z Veselého kopce už tu prezentovaný je: viewtopic.php?f=47&t=2077" onclick="window.open(this.href);return false; a líbil se mi tak, že jsem zkusil napodobit.

Postup byl stejný jako u zříceniny hradu – překližka, na to polystyren (jednička na celé ploše, u náhonu 3 vrstvy). Polystyren nahrubo zbroušen a vytvarován, celý povrch doladěný pomalutuhnoucí sádrou, natřeno pak zředěnou hnědou. Pak jsem váhal, jestli nejdřív udělat hliněný posyp a pak potok, nebo opačně - začal jsem potokem, ale ukázalo se, že jsem ho v polystyrenu udělal hodně hluboký, takže vrstev bylo nakonec asi sedm a trvalo to… Někde u třetí vrstvy akrylového gelu jsem udělal základní hliněný posyp (kombinace více druhů), na to zatravnění (kombinace tří odstínů).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatravňováno bylo už s mlýnem na svém místě. Keříky jsem sázel i s umístěnou stodolou a dodělaným náhonem, stromy nakonec.

Obrázek Obrázek Obrázek

Zmíním ještě snahu nechat vodu stékat z náhonu na kolo a z něj dolů – na mini klínek vystřižený z mikroténového sáčku jsem natřel asi ve dvou vrstvách akrylový gel lehce namíchaný s bílou – po uschnutí jsem to nalepil na konec náhonu a vrstvou další „vody“ v náhonu jsem to propojil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hotovo. A hurá na severočeský skanzen... viewtopic.php?f=47&t=8836" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Mlýn z Veselého kopce / ABC / 1:??? - s terénem okolo

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Nemá smysl to skrývat. Tohle se mi moc líbí :) Krásná práce!
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlýn z Veselého kopce / ABC / 1:??? - s terénem okolo

Příspěvek od Aki »

Tak tohle je za mě naprosto dokonalý! Takovýhle terény bych chtěl umět taky. :)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“