Šolcův dům - Liberec / Tomáš Hrebík / 1:120

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Šolcův dům - Liberec / Tomáš Hrebík / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Původně jsem měl na stole kostel z Mokrých Lazců od vTOM (č. 8). Jenže se mi s tím digitiskem špatně pracovalo. A než abych se trápil, a ještě s vidinou polovičatého výsledku, tak společně s vTOM č. 7, který je taky digi, dostaly poslední pomazání Herkulem a jejich ostatky byly uloženy do modré plastové hrobky v ulici. :D
No, a budu se těšit na jejich případné ofsetové reprinty.

Místo toho jsem vybral vTOM č. 5 (revidované vydání, ofset) - Šolcův dům v centru Liberce.
Domeček má na čtyřech A5 135 jednotlivých dílků s luxusní grafikou, jak je u vTOM obvyklé. Plna verze nabízí plastická okna a dveře, podstávky, parapety a truhlíky pod okny.
Obrázek Obrázek

Zatím mám pospojované všechny 4 stěny včetně plastických prvků. Myslel jsem, že to půjde na svět trochu rychleji, ale je na tom dost práce, která ani není moc vidět (např. plastické parapety pod okny).
Největší problém mi zatím dělaly parapety podstávek. Ty bych doporučil přilepit nejdřív do podstávky, a až potom celý komplet do stěny.
U podstávek ještě pozor na svislé chlopně. Ty je vhodné zúžit na ca 1/2, aby pak nepřekážely na druhé straně sloupků.
Proti návodu jsem ještě přilepil okna a dveře východní stěny přímo k plastickému dílu 27.
A jde se pokrývat.
Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Šolcův dům - Liberec / Tomáš Hrebík / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Mám zastřešeno a otruhlíkováno.
Proti předchozím modelům jsem tady udělal zásadní chybu, že jsem na stěnách nechal chlopně pro lepší spojení se střechou. Jenže tím jsem dosáhl akorát toho, že při finálním úkonu se střecha ke chlopním přichytávala v nechtěných místech, takže jsem musel několikrát odtrhávat a rovnat.
Naštěstí to na fotkách z nadhledu není skoro vidět. :D 8-)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Šolcův dům - Liberec / Tomáš Hrebík / 1:120

Příspěvek od JanO »

Vypadá to dobře 8-) . Tuhle chaloupku bych taky mohl zkusit.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“