Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
4me
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24.4.2012 19:56
Bydliště: Polabí

Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od 4me »

Zdravím ve spolek,

po dlooouhé době jsem se díky "nucené domácí izolaci" opět dostal k lepení ;) Nedávno jsem na netu pořídil do archivu pár starších lidovek z ABC a tak jsem vylovil jednu jednodušší, stejně jako u předchozích modelů se usedlost pokusím usadit na nějakou pěknou podložku.
Konkrétně jde tedy o Usedlost z Českomoravské vrchoviny (v měřítku cca 1:150), autorem je mistr Richard Vyškovský. Lepím z originálu, tato verze je první vydání, konkrétně z ABC číslo 16 - ročník 21 které vyšlo vyšlo 14.4.1977.

V rámci stavby, jak je mým zvykem, provedu pár úprav - především "zasklení" oken, pár plastických prvků (futra dveří, kameny, ap.), a už zmíněné usazení na podložku.

Tu je originál:
Obrázek


Foto ze stavby:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Více foto naleznete ZDE
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od Medium »

Já si jen nejsem jistý těmi vystouplými kameny. Přeci jen byly určeny pro zpevnění cest a ne zlámání kol od povozů a vyvrknutí kotníků na chodníčcích. Zrovna v tomto případě bych spíše předpokládal, že byla snaha je mít v rovině s terénem. Ale třeba se pletu...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od Kuba78 »

Ty kameny by mely v realu tak 15 cm vysku, takze jak schod..
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od JanO »

Mezery mezi kameny by chtělo něčím vyplnit :idea: . Že jsou výš než terén by pak nemuselo tolik vadit.
Uživatelský avatar
4me
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24.4.2012 19:56
Bydliště: Polabí

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od 4me »

Vím, že ty kameny působí dost výrazně, ale to je pouze dočasné...v rámci tvorby terénu podložky se počítá s jejich "utopením" do povrchu ;)
lowi
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20.1.2012 22:01
Bydliště: austrália

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od lowi »

Kamene sú v pohode... dorobí sa terén a dobre to bude... http://papermodelers.sk/imgpost/images/ ... vp9n4v.jpg
Uživatelský avatar
4me
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24.4.2012 19:56
Bydliště: Polabí

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od 4me »

Tak jsem trochu postoupil se stavbou usedlosti....hlavní budova i kůlna jsou hotové, přidal jsem ještě pár kamenů a udělal částečnou přípravu "terénu" dvorku...především ta místa, kam by se hůře dostávalo po usazení na podložku. Umístění na podložku mám tak nějak rozmyšleno, v průběhu tvorby terénu ještě detailně domyslím uspořádání jednotlivých prvků jako - cesty, keře, ploty, apod. Mezi prvními mě napadlo někam vměstnat potok, tak uvidím jestli a jak se povede ho zrealizovat ;)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od rybak »

To zasklení je moc hezký. Chtělo by to ještě narvat dovnitř světýlka :-)
Uživatelský avatar
4me
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24.4.2012 19:56
Bydliště: Polabí

Re: Usedlost z Českomoravské vrchoviny / ABC,R.Vyškovský / 1

Příspěvek od 4me »

rybak píše:To zasklení je moc hezký. Chtělo by to ještě narvat dovnitř světýlka :-)
Díky...s myšlenkou na instalaci světýlek jsem si chvíli pohrával, protože už jsem to jednou vyzkoušel na Usedlosti ze severních Čech, ale pro tentokrát je vynechám...kdybych si to v budoucnu rozmyslel, můžu se prostříhat podložkou ;)

Obrázek

Usedlost už je usazená na podložku, cca vím kde co bude a tak mohla začít fáze tvarování krajiny...používám svou oblíbenou kombinaci kartového základu a "toaletního" povrchu...a nakonec se o ten potok přeci jen pokusím :)

Obrázek Obrázek


Něco málo plevele, dokud je na dvorek lepší přístup...

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“