Roubený dům z Jičínska / ABC+R.Vyškovský / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Roubený dům z Jičínska / ABC+R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od IceZero »

Ahoj všem,
pokusím se představit poměrně známou stavbu velikána papírových modelů pana architekta Vyškovského. Soubor Lidové stavby ze Severočeské oblasti obsahuje Roubený domek z Jičínska a Patrovou stavbu z Děčínska. Oba domky původně vyšly roku 1979 v ABC č. 14/23. Sice jsem je našel i ve skříni představující můj skromný 2D archiv připravený na lepení, ale pravda je že ten papír je snad stejně starej jako jí a tak jsem sáhnul po laserové kopii, vytištěné ze souboru, který je dostupný na stránkách Českého rozhlasu.

A abych si to trošku zkomplikoval, napadlo mě že zkusím některé části trošku upravit a tak jsem si díly vytiskl hned dvakrát - stěny domečku jsou trošku 3D kde jsem se snažil udělat jako plastickou roubenku. Jeden výtisk jsem rozřezal na pásky a postupně jimi polepoval stěny tak, aby mi ty trámky trošku vystupovaly.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Místo doporučovaných sirek jsem si udělal hranolky 2x2 mm z balzy a vrhnul se na balkon a jeho trámky, Pak následovala střecha (tady jsem se trošku odchýlil od návodu a rozřezal si ji na jednotlivé díly a lepil je po jednom na samotné stěny domku - asi se mi to líp kompletovalo a dokonce to i sedí jak má :roll:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a pak už jsem využil dnešních coronaprázdnin a začal jednotlivé kousky skládat do kompletu. Ještě mi chybí nějaká podložka - ty mi sice nikdy nešly ale přece jen jsem se inspiroval u hodného strýčka Tea a jeho návodu. Teď mi základ schne a uvidíme co dál. maximálně to hodím do popelnice a podložka nebude

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ta podložka snad příště :D
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC+R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Daniel »

Krásná práce a povedený tuning. A vzhledem k trvání coroprázdnin by jsi tu podložku mohl dokončit docela brzy - já se na to finále totiž moc těším . Tak at se daří :)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Roubený dům z Jičínska / ABC+R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od Krejcak »

Super práce a skvělý nápad s vylepšením. Podložka mu bude slušet.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“