Polabské lidové stavby / R. a A. Vyškovských / 1:120

Odpovědět
Alfonso
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14.4.2014 14:19
Bydliště: Hradec Králové

Polabské lidové stavby / R. a A. Vyškovských / 1:120

Příspěvek od Alfonso »

Po dlouhé době jsem říznul do domečků. Je to soubor Polabské lidové stavby, který vyšel v ABC, ale nevím kdy to bylo.

Soubor tvoří chalupa z Polabí s chlívkem, špýchar a sušárna ovoce. Poslední dva jmenované mám hotové a chaloupku tady zkusím prezentovat krok za krokem.
Mám zatím hotový štít, obvodové zdivo a pokus o zasklení oken. To se mi zase moc nepovedlo...nějak to neumím vypíchnout, aby to vypadalo dobře. Ovšem kácet se z toho nebudu :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


Poprosím o doplnění názvu vlákna dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Naposledy upravil(a) Alfonso dne pon 4.3.2019 18:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Polabské lidové stavby

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hezké to máš. Okna a vyřezání vzduchu pro zasklení bude chtít trošku cviku. Zkus se podívat na tohle video, třeba Ti to pomůže....No a když umíš tak parádně slepit špýchar a sušárnu ovoce, tak by jsi to mohl zvládnout levou zadní.
https://youtu.be/zDFVSDTYFYo?list=PLW8W ... inDt93H31Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfonso
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14.4.2014 14:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Polabské lidové stavby

Příspěvek od Alfonso »

Děkuju, Teo, za uznání. Tvoje videa mám už dávno prohlídnutý a přiznám se, že jsem v nich hledal inspiraci a pustil se po delší době do chaloupky. A ty diorámata jsou prostě krásný, takže to třeba taky zkusím a tak by tohle mohl být základ:-). Jen doufám, že si neuříznu ostudu.

Práce na střeše
Obrázek Obrázek Obrázek

Hotová střecha a celé obvodové zdivo se štítem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trochu výstuže
Obrázek

...dneska bude chaloupka spát pod zátěží, protože jsem nějak nechytil geometrii. Snad se to porovná.
Obrázek
Alfonso
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14.4.2014 14:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Polabské lidové stavby / R. a A. Vyškovských / 1:120

Příspěvek od Alfonso »

Chaloupka je hotová. Stavba naprosto bez problémů a ani nějak složitá. Patří k ní ještě chlívek, který má být jako přístavba k chaloupce, ale to se mi nelíbilo a tak chlívek ještě dodělám zvlášť.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“