Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem Vám přeji ;)

Již dlouho jsem nic nepřidával a asi více modelářů je na tom stejně jako já, hold sezóna, práce atd atd 8-)

Tento mlýn, který zde chci prezentovat, mám již delší dobu hotov ale teprve včera jsem dokončil okolní terén. Mám teď trochu volno, jelikož mě trápí svalové úpony na žebrech, či co to je a třetí noc jsem už proseděl na gauči páč nelze spát ležmo :( :( snad to brzy přejde jinak se asi zblázním.. :shock: :shock: no nic, to sem nepatří..

Větrný mlýn, který se stal zdaleka viditelnou dominantou kopce nad obcí Bukovany u Kyjova, byl postaven a slavnostně otevřen v roce 2004. Tvůrcem mlýna je pan Josef Kouřil z Kyjova, který si stavbou mlýna splnil svůj dětský sen a vytvořil tak kouzelné místo, které přitahuje každoročně tisíce návštěvníků. Třípatrová budova mlýna ukrývá malou expozici slovácké kuchyně 1. pol. 20. století, kde se s námi můžete přenést do prostředí, ve kterém nám naše prababičky připravovaly ty nejlepší pokrmy na světě a také galerii, kde se koná celoroční prodejní výstava „Tradiční výrobek Slovácka z keramické dílny Náplavovi“ – tradiční užitková keramika (hrnky, misky, dózy, džbánky, aj.)

V nejvyšším patře se nachází vyhlídková terasa, která skýtá nádherné výhledy do okolí. Při pohledu z věže mlýna se před Vámi rozprostře kyjovské Dolňácko se svými políčky, sady a vinicemi, na obzoru se zřetelně rýsují hřebeny Bílých Karpat a Chřibů, při dobré viditelnosti dohlédnete až ke 110 km vzdálenému kopci Kobyla u Bratislavy. V přízemí mlýna se nachází stylově vybavená krbovna, která je využívána pro společenská setkání a obchodní jednání.
(text převzat z http://www.bukovansky-mlyn.cz/mlyn/)

Stavbu jsem zahájil pláštěm mlýna, do kterého jsem vlepil dvěře a okýnka. Jediné vylepšení jsou přidané parapety. Základ mlýna za pomoci kartonové podlahy a stropu slepen a přesunul jsem se do horní části, kde se modelář vyřádí na vyřezávání vzduchu mezi šprušlemi ;) ale stojí to za to. Po této činnosti jsem si krapet odpočinul u střechy a hurá na lopatky, kde si člověk také pěkně zařeže :lol:
Slepený mlýn už zbývalo usadit do krajiny, která není dle reálné předlohy ale já jsem spokojen. Teď už jen hromádka obrázků ;)

Zatím ahoj a snad brzy zase něco slípnu do konce :lol: :lol: ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A jedna retro ač je mlýn z roku 2004 :)
Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a velice děkuji za milou reakci,
mlýn už od počátku stavby jsem bral jako mlýn a né jako rozhlednu (po pravdě jsem zjistil, že se jedná o rozhlednu až ve fázi hotové stavby i s terénem, nějak jsem se po tom nepídil :lol: ;) )

Mio, to je jiná liga :shock: , jak jsem již psal, terén není 100% dle reálné předlohy a ani jsem to v plánu neměl. Duležité pro mne bylo si stavbu užít a vytvořit pro mé a možná i další oči koukatelný kousek stavby.

Ještě jednou děkuji a přeji fajn dny ;)

P.S. již brzy přibude další kousek architektury ;) Ahoj Jakub.
jirmond
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6.1.2016 22:39

Re: Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od jirmond »

Máš to parádní...já to stavěl taky, ale vyřezat vzduch se mi nějak nechtělo, proto jsem použil lasery. Terén jako vždy máš taky luxusní, můžu se zeptat na složení té statické trávy, jaký typ a výrobce?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož jsem byl u zrodu tohodle modelu tak si dovolím malou poznámku .

MIO sice vytvořil model skutečného " mlýna " , ale okolí je přece jen trošku jiné .
Jakub model vytvořil podle vlastní fantazie , ale úplná scifi to není . Nevím jak je to ted , ale v minulosti tam byla obora s hospodářskými zvířaty . A je docela možné , že se jim nějaké to dobytče zatoulalo nebo uteklo .

Nechci ani jednu stavbu kritizovat , jsem rád že se tento jednoduchý model ujal . Oba dva modely jsou pěkné .

Původní zadání znělo , že máme vytvořit hodně jednoduchý model , který by se rozdával jako dárky dětem na mlýně . Takže Ondra je neměl ani ve svém prodeji . Protože se množily dotazy proč ho nemá v prodeji , tak jsem zajel do mlýna , koupil 50 kusů a Ondra mohl naskladnit . Tolik snad k historii tohoto modelu .
Naposledy upravil(a) kaktusak dne čtv 21.6.2018 21:57, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od Daniel »

Skvělá práce - jak modelářská, tak i s fotoaparátem. :o

At se daří i u dalších projektů a hlavně at tě rychle přejde ten "moribundus" ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Bukovanský Mlýn/Ondra Hejl/1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

všem moc děkuji za reakce ;)

:arrow: jirmond - statická tráva je od miniNatur časný a pozdní podzim o delkách 2mm a 4,5mm.

:arrow: Zbyňku je moc fajn, že se to domluvilo a mlýn se pustil do prodeje byla by škoda to neudělat 8-)

:arrow: Děkuji ti Dane a snad už mě ten mo mo moribundus přejde. Už nechci trávit noc v sedoleže na gauči, těch 7nocí už leze na mozek :|

Všem přeji fajn den Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“