Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160/HOTOVO

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160/HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

dlouho jsem zde nic neprezentoval a rád bych se s Vámi podělil o tuto stavbu. Samotný mlýn od p. Vyškovského nemá reálnou předlohu a je vskutku jednoduchý na slípnutí. Jenže to bych nebyl já a tak jsem se rozhodl ho zasadit do krajiny. Nechal jsem svou fantazii pracovat jak jen to šlo a toto vzniklo ;)

Samotná podložka je z tvrzeného polystyrenu, kterou jsem pokryl směsí z rygidurových desek (odpad při řezání), uniflotu a herkulesu. Po zaschnutí jsem aplikoval hliněný posyp, který jsem již dále nebarvil, pouze na cestě a v potoce. V tomto měřítku se statická tráva moc nehodila, tak sem zvolil své oblíbené sypání a dotvořil trávník následně výroba několika stromků, keřů apod. Samotné ploty jsou vypreparované z jiných Vyškovánek a zřejmě mi budou časem scházet :lol: :lol: ale co, seženou se náhradní ;) pro efekt vyřezán vzduch mezi plaňkami a podlepeny nosné prvky. Na potok jsem poprvé použil pryskyřici, které mám doma x kg a používám jí na kamenné koberce. Na první pokus se mi to nezdařilo a roztekla se mi do okolního posypu, nicméně jsem neztratil hlavu a druhého dne nalil druhou vrstvu a zamaskoval rozlití novou vrstvičkou sypání 8-) a spokojenost..

Sem tam nějaká ta patina a pro oživení pidilidi, se kterými jsem se dost natrápil, jelikož ve velikosti Z, která by byla nejvhodnější moc figurek na výběr není případně jen na objednávku, tak padla volba na N, no také žádná sláva ale přeci jen se něco vhodného našlo ;) Telegrafní sloupy jsou ve stejném měřítku, jako pidilidi 1:160, jedná se o resinovo-leptovou skládačku do kolejiště, také docela zábavné to skládat a barvit..

Omlouvám se, že fotek z průběhu stavby moc nemám ale ruce a chuť lepit byly rychlejší než focení :( snad to neva..
Teď už několik fotek ještě ne100% hotového modelu.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek zatím vše a zase se ozvu 8-) Ať se Vám daří Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne sob 8.4.2017 19:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od Daniel »

Zajímavé diorámko :o . Přeji hodně zdaru při dokončování a těším se až uvidím model naživo.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Dane,

děkuji a určitě bude k vidění na Chodově ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od kaktusak »

Paráda chlape !!
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od bigpetr »

Vypadá to skvěle
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

děkuji Vám za reakce.
group b: jj vím, samotný mlýn mohl být proveden o něco lépe. Na začátku staby jsem podcenil možnost budoucího zasazení do terénu a takto to dopadlo...Ono s tím měřítkem, nevím v jakém je a bral jsem rozměr pidilidí Z podle velikosti dveří ač tedy nepředpokládám, že by tato stavba měla měřítko 1:220, takže to bude asi tak jak to je..

Možná bych se tedy tady zeptal, zdali někdo tento mlýn vlastní ještě ve 2D verzi a byl by ochoten ho poslat expres případně pdf??

Děkuji Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Ještě mě napadlo, co třeba slaměná střecha? Asi by to ničemu nevadilo ač jsou na mlýně dřevěné došky...no něco zkusím ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak jsem zpět s prvním pokusem a nevypadá to zas tak špatně :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek

P.S. střecha je zatím nasucho položena 8-)

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od Daniel »

No nevím Jakube, můj dojem z takovéhleho provedení střechy je rozpačitý :? . Ale při pohledu na tu chalupářskou idylu mne napadá, že objekt už neslouží původnímu účelu a protože není ani památkově chráněný, tak by mohl v rámci proběhlé rekonstrukce dostat třeba novou taškovou nebo plechovou krytinu (samozřejmě značky RV) ;-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Takto vytuněná střecha není to pravé ořechové.....
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
Máte pravdu s odstupem pár hodin to takto není to pravé ořechové a děkuji za vaše názory, zkusím to ještě jinak ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od Aki »

taky si nemyslím, že tenhle způsob tuningu střechy není úplně nejšťastnější... já to kdysi zkoušel takhle, v reálu to vypadá cekem koukatelně :)

http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 3-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od kaktusak »

JakubSDK píše: P.S. střecha je zatím nasucho položena 8-)
No ta ji zase sundej :D

Mám dojem , že Standa Fajkus tady na DF dělal pěkné došky , ale nějak to nemůže dohledat .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od JakubSDK »

Ano ano přátelé, pravda je taková, že předchozí střecha byl trochu omyl :lol: a teď již pokus č.2....

Obrázek Obrázek

Jdu pokračovat, ještě mě pár došků čeká :)

Hezký večer Jakub.
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Mlýn/ABC/R.Vyškovský/1:160

Příspěvek od Miloš D. »

Nevím jestli se tady nepletou dojmy s pojmy. Určitě ti chybí došky? Neměl jsi na mysli šindel?
Jen pro upřesnění odkazy na wikipedii co je co, ať víme co stavíme :oops:

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg. Více zde včetně obrázků: https://cs.wikipedia.org/wiki/Do%C5%A1ek" onclick="window.open(this.href);return false;

Šindel je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Jedná se o dřevěnou destičku břitovitého tvaru, širokou 8 až 15 a dlouhou 50 až 60 cm. Tloušťka je asi 1,5 až 2,5 cm. Jedna strana je opatřena drážkou a na druhé straně je břit. Opět více zde včetně obrázků: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0indel" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“