Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Další model z architektury, který u mě čekal na dokončení. Jedná se o model vodního mlýnu ze Zubrnice od Milana Bartoše v měřítku 1:120. Co se týče přesnosti modelu, opět se nedá nic vytknout.

S podložkou a na ní vytvořeném terénu jsem zvolil stejný způsob zhotovení. Na polystyrenový a plasticky dotvořený korpus nanesena modelářská hmota, natřena vodovými barvami do vzhledu hlíny, posypané plochy hlínou a drceným molitanem. Při stavbě tohoto modelu došlo však k jedné změně - poprvé jsem si vyzkoušel ztvárnit imitaci vodního náhonu s rákosím. Do scenérie přidáno pár postaviček pro oživení. Dřevěné špalky a kulatina nařezané z větviček, co jsem si nasbíral na podzim v práci cestou z oběda. Keříky, záhonek, pnoucí se fazole a rákosí zakoupeno v E-shopu pro železniční modeláře.

Hrany polystyrenové podložky jsou překryty balzou tl.1mm. Lepeno je to červeným herkulesem Expert. Horní hrana balzy skalpelem oříznutá podle tvaru vytvořeného terénu. Následně přelakováno.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od IceZero »

No Zdendo... jako v minulém (teda nejen v něm) případě krásná práce. Co mě u Tvých modelů vždycky uchvacuje ke čistota slepení a to jak výsledný model ladí s doplněnou podložkou. Sice vím že k "dokonalosti" vede dlouhá a trnitá cesta mnoha zkoušení a lepení spousty modelů - a vím co máš slepeno - ale stejně mě to pořád nepřestává bavit.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Daniel »

N Á D H E R A ! :o Moc se mi líbí, jak umíš ten terén decentně doladit . Jen mi přijde ta podložka možná moc vysoká - aspoň na té poslední fotce to na mne působí jako dominantní ta podložka a až potom vnímám model s terénem. Ale z fotek (i když pěkných) se to hodnotí blbě - na vlastní oči to bude určitě 1* ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

opět nádhernej kousek :) možná jsi moh ještě trošku potunit ten plot, když už sis s tím tak vyhrál :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

On je ten plot i ve skutečnosti hodně na husto...viz foto v odkazu... http://foto.turistika.cz/foto/14750/214 ... 090049.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Takže jsem tuning neřešil. Co mě spíš mrzí, že jsem jej přilepil až ke druhému sloupku. Ještě bych rád nějak dotvořil plot u zahrádky......
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

koukal jsem na to, vím, že je dost hustej :) až to budu lepit jednou já, asi se vyprdnu na striktní realitu a zkusím to naplaňkovat. a právě teď jsem dostal nápad, jak by to mohlo jít i nahusto :) zkusím to z nití, uvidíme, jestli to nějak půjde, teoreticky by mohlo :) případně i tenkej drát by se dal použít, ale to už by bylo asi o něco pracnější...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to moooooooc dobře , ostatně jako vždy v Tvém podání . Mám jeden dotaz . Ta voda je silikon a nebo něco jiného ?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Voda je zakoupená v E-shopu pro železniční modeláře. Jedná se o granulát (vznikne cca 300 ml tekutiny), který se v troubě rozehřeje a v tekutém stavu aplikuje na místo určení. S množstvím u tohoto modelu jsem to krapet přehnal - určitě by to sneslo cca o 1 - 1,5 mm hladinu snížit.

Před aplikací jsem dno koryta upravil - na lepidlo nasypal hlínu, kamínky a zasadil rákosí (taktéž produkt prodávaný železničním modelářům).

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

To už se dělají i takové vymoženosti . To jsem netušil . Voda vypadá jako " živá " , proto jsem se ptal z čeho je . Přiznám se , že kdyby si neupozornil na výšku hladiny tak si ji nevšimnu . Ale máš pravdu mohla být menší .
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Martin Č. »

No teda! Já mám sice rád roubenky od Mistra RV, ale tohle je v Tvém podání s dokonalým terénem naprostá pecka! A čistotu a přesnost lepení (viz Ice) taky vždycky obdivuji. Tím spíš, že sám ji nikdy takto nedosáhnu.
Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat! 8-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od JakubSDK »

Krásná modelářská práce pane Teo ;)

možná bych jen doplnil trochu vody k mlýnskému kolu a nepatrně dozdobil zelení ;) ale jde pouze o můj pohled...

Ať se Vám daří Jakub.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Aki »

Jakub: maj zrovna zavřený stavidlo, tak nemelou :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Mám v hlavě jednu myšlenku.....jedno tvrzení a shrnutí.

Dámy a pánové, kolegové modeláři a modelářky......Vážím si Vašich pochval, ale Vážím si Vás ostatních co se snažíte nějakým způsobem modelařit, ať už je to s papírem, či plastem, nebo jinými materiály. Každý kdo něco umí vymodelovat, ať už je kvalita různá, si zaslouží titul "Umělec" a určitý respekt.

Nebojte se stavět, prezentovat, ukazovat své snažení......pořád tvrdím, že tréninkem se dá stále zlepšovat. Osobně se nepovažuji za mistra, každý postavený model mě malinko posouvá, získávám další a další zkušenosti. Kdyby jste viděli to moje patlání jak vypadalo před XX léty....Pokud bych byl se svou prací spokojen, asi bych se dál neposunul....
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

To by stálo zato napsat do VELKÝM písmem na hlavní stranu na tohle DF .
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Vodní mlýn Zubrnice / Dukase / M.Bartoš / 1:120

Příspěvek od Petr Velecký »

Souhlas s Kaktusakem,
mlýn jak z pohádky....

Petr
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“