Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150 HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Dobrý večer přátelé,

dnes přináším reportík z Lidové architektury a to tuto Dřevěnici z Brd od R. Vyškovského. Stavba šla velmi dobře a zabrala mi s mým šnečím tempem skoro měsíc...(samozřejmě, že jsem nepáchal jen tuto stavbu ;) ).
Vše na sebe krásně navazovalo a lepilo se jedna radost, až ke konci jsem si prohodil svou šikovností štíty a říkám si, že mi to tam nějak na střeše nesedí. Popadnul jsem skalpel a střechu pár tahy upravil, nalepil štít a hurá na druhý, kde po přiložení dílu s velkou radostí zjistil, že já blb to..... no však víte :lol: Takže popadnu skalpel znovu a šup oddělit špatně vlepený díl a vše dát do pořádku. Naštěstí jsem neuklízel stůl, takže části, které byli od střechy odříznuty byli stále na podložce a podařilo se mi je vrátit na místo ;)

ObrázekmObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už zbývá jen dokončit trámky a nějaký ten terének, kde použiji dva koupené jehličnany, samodomo vyrobený listnatý strom a nějaké to křovíčko plus travičku ;) U listnatého stromku to je cca třetí pokus, který je pro mé oko zatím nejpovedenější a doufám, že tomu tak zůstane i po zakomponování do terénku, no uvidíme až se to povede.. Určitě bych dřevěnici rád vzal spolu s ostatními kousky na Chodov ať nejedu s prázdnou :) Teď ještě pár obrázků stromku a mé představy, jak by mělo vypadat ztvárnění krajiny okolo chaloupky...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a hezký večer Jakub
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne pát 8.4.2016 0:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150

Příspěvek od Daniel »

Jakube krásná práce 8-) Zaujala mne ta kostra stromku - to je nějaký "dar přírody" nebo tak blbě vidím a je to drátěná kostra ?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

:arrow: Díky Dane, tvé oči jsou naprosto v pořádku a opravdu je to dar přírody ;)

:arrow: Tome, díky za nápad jen nemám 1mm ale 2 a 2,5.. Zítra se ještě stavím u nás v drogérii, kde má jeden chlapík super koutek pro vláčkaře, tak něco zkusím pokoupit ;) Stromky vypadají celkem fajn ale jen z dálky, při kouknutí z blízka je to....

Zatím čus, jdu dělat podložku ať to do pátku stihnu 8-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

tak jsem to dotáhl do konce ;) dokončil jsem terének, upravil koupené jehličnany na koukatelnější stav, zkusil potůček, ten je tedy bez vodní hladiny nějak jsem na ní nenašel odvahu a hlavně nemám vhodný preparátek.. ano mohl jsem použít zde na fóru zmiňovaný silikon, ale jak se znám byl by všude jen né tam, kde by měl být :lol: i tak to nevypadá marně..A na konec, aby krajina nebyla taková bez života, jsem sehnal turistu a hned je to živější :)
No nic, dost bylo breptání a zde máte pár obrázků, zbytek bude uvidíte na Chodově ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek vše a jdu chrupat, zítra, vlastně dnes bude dlouhý den...

Jakub.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Parádní to máš! Já mám tyhle chaloupky od RV skoro nejraději ze všech modelů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěnice z Brd/ABC/R.Vyškovský/1:150 HOTOVO

Příspěvek od Aki »

moc hezký :) ten trávník je sice poněkud sterilní, ale u vyškovánky to zas až tak nevadí :)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“