Roubený dům z Jičínska / 1:150 / R.Vyškovský

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Roubený dům z Jičínska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Aki »

dneska jsme s Týnou tunili celej den chodník před barákem v měřítku 1:1, večer jsem byl utahanej jako kotě a na lepení nebyla ani chuť, tak jsem se kochal zdejšíma obrázkama... narazil jsem na Standovu doškovou chaloupku, dostal nápad a nedalo mi to... jelikož jsem měl v šuplíku rozdělanou tuhle roubenku, vzal jsem do ruky nůžky, pustil si Ozzáka a stříhal a stříhal... pak už na to jen naplácat tempery a slaměná střecha byla na světě :) škoda, že mě vylepšení v podobě roztřepených spodních okrajů napadlo až po slepení jednotlivých pásků do celku, ale i tak myslím, že to nevypadá úplně nejhůř... na Standovy real došky to sice nemá, ale je to zase způsob o dost rychlejší, zabralo mi to asi hodinu... co vy na to?

původní kresba:
Obrázek

tuning:
Obrázek

detail:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Roubený dům z Jičínkska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Jenda B. »

Jak prosté milý Watsone :lol:
Jednoduchý a efektní, sakra to je dobrej nápad ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Roubený dům z Jičínkska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Aki »

tak jsem si myslel, že vám dneska nafotím přesnej postup, ale houby... přišli kamarádi a úplně mě, chudinku, ožrali... takže máte smůlu :D
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Roubený dům z Jičínkska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

"Taková ostuda, takhle ho doktora vožrat!!!" "Ale já ho nevožrala, on chlastal sám!" :D (sorry za OT)

A jinak dobré, přitom taková blbost :). Ale taky už jsem nad takovým vylepšením přemýšlel. Nicméně vždycky zvítězila nechuť do titěrné práce.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Roubený dům z Jičínkska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Standa F. »

Proč ne, sice se připravíš o pár nádherných víkendů, kdy neděláš nic jiného než real-došky 8-) , ale tohle by mohlo opticky přiměřeně zafungovat. Uvidíme na hotovém.

(...Aki je furt tak trochu nametený, třeba takové slovo "Jičínska" je pro něj nepodchytitelné... 8-) )
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Roubený dům z Jičínska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Aki »

Standa: to se teda pěkně pleteš, název jsem psal už včera za střízliva :D a jako ty neznáš Jičínk? a přitom je to takový známý město... :D
myslím, že v reálu to vypadá líp, než na fotkách, páč ty zvětšujou a dělaj ty "stébla" širší, než když na to člověk kouká z půl metru :) tvoje došky byly určitě propracovanější, ale dělat na tom 3 dny, to my mě asi mrsklo :) tohle je takovej kompromis mezi placatou kresbou a totálním šílenstvím :) na druhý straně střechy zkusím zazubatit každou lajnu zvlášť a myslím, že pak bude optickej dojem ještě lepší. dovalím to na nějakou výstavu, jestli se mi to někdy podaří domlasknout do konce :)
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Roubený dům z Jičínska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od maja »

Úchylný, pracný, ale hezkýýýý. Kam se hrabe Bitnerrrr, to se nedá srovnat! :D
Schválně, co bylo horší, chodník 1:1 nebo došky 1:150??? :twisted:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Roubený dům z Jičínska / 1:150 / R.Vyškovský

Příspěvek od Aki »

tenhle domeček je už dávno hotovej, jenom jsem ho sem nějak opomněl šoupnot... aktuálně mám nějakou lepikrizi :/ trochu rodinný problémy, tak je všeobecně nálada na prd :/
terén zatím dělat nebudu, podpěrný trámky taky ještě nejsou přilepený napevno, páč s tím mám nějaký plány do budoucna...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“