Valašské stavení / R. Vyškovský

Odpovědět
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od geraltos »

Ahoj,

dal jsem si dnes s dětmi malou odreagovačku v podobě lidového stavení z Valašska.
Protože odtud pochází má drahá choť a zároveň pořád otravuje, že by chtěla místo bytu baráček, tak jsme jí jeden spíchli z papíru :)

Domeček se stavěl parádně, časem určitě převedeme do 3D i ostatní dvě stavení z originálního výtisku Albatros z r. 1986 (původní vydání už v r. 1978), cena výtisku 8,- Kčs

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od geraltos »

a ještě zatravnění...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od geraltos »

přidávám ještě stavení z Vysočiny od stejného autora

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od IceZero »

pěkný retro :) jen možná trošku škoda těch svítících hran - ale s retušováním mám problém taky občas.
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od geraltos »

no nechci tvrdit, že to byl úplně záměr, ale bral jsem to jako naprostou oddychovku a moc jsem se s tím nepáral. Pravdou je, že model je vytištěn na dost nevhodném papíře s moc velkou gramáží, takže přesnost ohybů byla problematická. Navíc zub času se už na papíru podepsal, přecejen je to výtisk z roku 1979, o rok mladší, než já :)
zajímavé bylo, že Herkules to vůbec nechtěl slepit, i když jsem to delší dobu přidržel, stejně se to zase rozlepilo.

Prostě byl to návrat o mnoho let zpátky se vším všudy (včetně té nepovedené retuše, tenkrát to k tomu prostě patřilo - vodovky měl člověk doma většinou jedny a prostě tam byla jen jedna zelená :)

ale i tak mám ze stavby radost, krásný návrat zpět a k tomu jsem si přečetl tento krásný článek Standy ohledně díla mistra Vyškovského
http://www.papirovaarcheologie.cz/profi ... vyskovsky/
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od Aki »

kdyby se překreslily šindele, šutry na podezdívce a vyřezaly plaňky u plotu, byla by z toho hodně koukatelná chaloupka :) škoda, že ji nemám, ta by stála za trochu toho tuningu :)
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Valašské stavení / R. Vyškovský

Příspěvek od geraltos »

Vzpomínka na Mistra.
Nechť je mu země lehká

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“